Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
autorushd

Dom pasywny, kopuła Autorus

Recommended Posts

Teraz zdjęcie podświetlonego parkingu, chwilowo innej fotki nie posiadam. Lampy led o mocy 50W każda o świetle zimnym . Robione to było na czuja  i jestem mile zaskoczony efektem. Jest ok.

396.jpg

możesz podać linka do tych lamp?

mam latarnię na podwórku, ale zwykła sodowa 150W, trzeba czekać aż się rozbuja, no i 150W a nie 50W

ciekaw jestem czy tyle światła dają co ta moja sodowa

Tak się przyczepę - raczej producenta, może projektanta,  nie produktu - te żeberka radiatora zrobiłbym pionowo raczej, choćby ze względu na to, że ewentualne śmieci i kurz deszcz łatwiej mógłby zmyć... dostęp jest raczej średni po zamontowaniu na słupie...

Ale świeci ładnie :D

I cena nie powala :D

I tak w sylwestra zupełnie przypadkiem trafiłem na ofertę firmy Fortum. Nie zważam na takie oferty, zazwyczaj kojarzą mi się z naciąganiem klienta ale kilku z naszych forumowiczów ma z nimi podpisana umowę, co sporo zmienia.
 Na tą chwile poczekam jeszcze , bo maja być nowe taryfy od nowego roku. A potem zacznę na serio myśleć o zmianie dostawcy prądu i gazu.

Czas na kuchnię. Na razie napisałem do jednej firmy która się reklamowała na fb i dostałem podpowiedz ze nie są w stanie podjąć się takiego zadania. No chyba, że zmienię projekt ( w zamyśle pewnie na prostszy)

403.jpg

Dnia 20.12.2017 o 11:00, autorushd napisał:

na pellecie, jak się ogarnę to wstawię filmik  :)

Przypomnienie.:icon_exclaim:

Masz oczywiście rację z tym nieprzypomnieniem. Normalnie na nic nie mam czasu A jeszcze zaczął mnie dobijać bank.

"Okazuje się, że nowa aplikacja mobilna ING potrafi obsługiwać tylko jedno konto (logowanie jednym loginem) . Jeżeli mamy więcej niż jedno konto (więcej loginów) to doradca zaproponował abym się do niego logował przez komputer stacjonarny. Myślałem ze to jakieś żarty ale na tą chwilę jednak nie.
Jest jeszcze rozwiązanie polegające na noszeniu dwóch telefonów. Ale to już idziemy w komedię.
Tak to w tej chwili wygląda mobilność w ING."

Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)

Trzeba by było to sprawdzić. Ale jak mi tłumaczono jedno urządzenie jedno konto. Chociaż kolega na fb pisał, że miał podobnie z librusem. Na jakimś chińskim fonie mógł ominąć te problemy. 

9 godzin temu, animus napisał:

A jeden tel.z dwiema kartami SIM?

Aplikacja mobilna jest zapisana w telefonie a nie na karcie sim. Posiadanie urządzenia na dwie karty w tym wypadku nic nie pomoże.  Powiem nawet tak. Możesz zmienić kartę sim i normalnie logować się do swojej aplikacji bankowej. 

autorushd... współczuję... 

18 godzin temu, autorushd napisał:

Masz oczywiście rację z tym nieprzypomnieniem. Normalnie na nic nie mam czasu A jeszcze zaczął mnie dobijać bank.

"Okazuje się, że nowa aplikacja mobilna ING potrafi obsługiwać tylko jedno konto (logowanie jednym loginem) . Jeżeli mamy więcej niż jedno konto (więcej loginów) to doradca zaproponował abym się do niego logował przez komputer stacjonarny. Myślałem ze to jakieś żarty ale na tą chwilę jednak nie.
Jest jeszcze rozwiązanie polegające na noszeniu dwóch telefonów. Ale to już idziemy w komedię.
Tak to w tej chwili wygląda mobilność w ING."

Ja mam konto osobiste i współdzielone - ale na jeden login - widzę 2 konta spokojnie ( Direct i Comfort ) jedyny problem to przełączanie Blika na poszczególne konta. U Ciebie pewnie chodzi o osobiste i firmowe bo tak rozumiem 2 różne loginy. Pisz do banku - niech kombinują.

Chyba, że Ci nie zależy aż tak na natychmiastowym przelewie pomiędzy kontami - to otwórz konto w innym banku i jego aplikację wgraj.

A nawet jeśli natychmiastowy przelew to i tak pewnie taniej Eliksirem niż mieć nowy telefon.

1 godzinę temu, Afrodytaa napisał:

Aplikacja mobilna jest zapisana w telefonie a nie na karcie sim. Posiadanie urządzenia na dwie karty w tym wypadku nic nie pomoże.  Powiem nawet tak. Możesz zmienić kartę sim i normalnie logować się do swojej aplikacji bankowej. 

autorushd... współczuję... 

To tablet.

4 minuty temu, Afrodytaa napisał:

Tablet, i-fon, smartfon. Nie ważne. Dwie karty sim i tak nic nie dadzą

Tablet z Windows, na tablet  HOTSPOT wifi z telefonu :icon_exclaim:

Telefon w kieszeni, tablet w garści.

Ja mam IKO z Pko BP. Sparowane z kontem prywatnym. Bliki też z niego. Ale tylko z tego.

Z automatu dodało się firmowe. Przelewy między kontami, zusy i inne pierdoły działają. Ograniczenia to tylko limit w przelewach przez aplikację, bo trochę niepewny jestem ciągle tego rozwiązania.

Numery telefonu są potrzebne w razie potwierdzenia operacji przez konsultanta. Ale nie wiem, czy dla każdego konta musi być indywidualny? :icon_rolleyes:

21 godzin temu, Draagon napisał:

Ja mam konto osobiste i współdzielone - ale na jeden login - widzę 2 konta spokojnie ( Direct i Comfort ) jedyny problem to przełączanie Blika na poszczególne konta. U Ciebie pewnie chodzi o osobiste i firmowe bo tak rozumiem 2 różne loginy. Pisz do banku - niech kombinują.

Chyba, że Ci nie zależy aż tak na natychmiastowym przelewie pomiędzy kontami - to otwórz konto w innym banku i jego aplikację wgraj.

A nawet jeśli natychmiastowy przelew to i tak pewnie taniej Eliksirem niż mieć nowy telefon.

Dokładnie jest tak jak piszesz. Oczywiście dzwoniłem i pisałem do banku. Co ciekawe stara aplikacja bez problemu to obsługiwała. I nadal to odsługuje. Natomiast jak ją wyłączą, wtedy zmienię bank i tyle.

Wyobraź sobie, ze chcesz zrobić przelew z konta firmowego z komputera stacjonarnego. Robisz, jest ok. Ale potem chcesz popłacić rachunki domowe za prąd. I musisz iść do innego komputera bo aplikacja ci na to nie pozwala.

Czy to przypadkiem nie jest jakaś paranoja?

dzięki za obrobienie filmu :)  Musze zrobić jeszcze film z paleniem drewna i pelletu. Choć wtedy wygląda jak normalny kominek :)

Dnia 11.01.2018 o 15:46, uroboros napisał:

Coś się sfajczyło?

Skojarzyło mi się, że ten smerfon  co nie chce Ci banku obsługiwać odpowiednio - podpaliłeś i cisnąłeś do kominka... bo nie wiem co tam płonie...

Dnia 11.01.2018 o 14:58, autorushd napisał:

Na szybkiego.

Mały ogień w dużej przestrzeni wkładu, może trzeba ceramiczny deflektor powiesić nad płomieniem.

A kombinowałeś z innymi gatunkami pelletu, może ma dużo substancji smolistych.

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)

4 godziny temu, autorushd napisał:

Na fb znalazłem meble spawane z Piaseczna :) Cen jeszcze nie znam.

Myślisz że takie meble będą pasować do Twoich wnętrz ?

Mam kilka pomysłów. Ale akurat te na fotkach raczej nie. No może pojemnik na drewno kominkowe udałoby się wpasować, choć myślałem o takim ale raczej na zewnątrz.

Te trzecie zdjęcie jest fajnie zestawione. Tylko coś te krzesło jest za wysokie do biurka. Ciężko chyba przy tym dłużej siedzieć...

Chyba, że to nie jest krzesło :D

• Lubię to 2

1 godzinę temu, autorushd napisał:

Mam kilka pomysłów. Ale akurat te na fotkach raczej nie. No może pojemnik na drewno kominkowe udałoby się wpasować, choć myślałem o takim ale raczej na zewnątrz.

Ja zrobiłem na drewno, wnękę w zabudowie. 

• Lubię to 1

Postanowiłem wkleić  post kolegi forumowego. Chodzi o nowa taryfę antysmogową. Ubawiłem się jak norka :)

"Witam

Mnie ta taryfa też się podoba.

Oczywiście nie do grzania domu.
Niektóre uprawy, z powodów fiskalnych lub prawnokarnych, nie lubią światła dziennego.

G12as zapewni dużo światła i ciepła niezbędnego dla tych upraw.
Co więcej, nagły przyrost zużycia energii, będący dotychczas przesłanką dla podjęcia obserwacji odbiorcy energii przez pewne organy, obecnie nie będzie budził żadnego zdziwienia.
Wystarczy wstawić do domu np.15 farelek po 2 kW lub więcej.

To się nazywa "ułatwienie dla małego biznesu".
Zioło stanieje.

Z zielarskim pozdrowieniem

Pratchawiec"

Wilgotność w domu na sensownym poziomie. Ale nadal mam problemy z ustawieniem rekuperatora, konkretnie zaprogramowaniem sterownika. porypane jest to oprogramowanie. Jakoś tak mało intuicyjne  :(

413.jpg

Szukam kinkietów montowanych po obu stronach bramy garażowej. Istotne jest aby miały wymienne źródło światła. Mam kilka pomysłów ale sam nie wiem. Instalacja już przeciągnięta.

415.jpg

414.jpg

Mam problem z ustawieniem sterownika E5 obsługującym rekuperator Jan-gaz.

Konkretnie chodzi o to, aby ustawić dwie strefy czasowe, nocną i dzienną i obsługiwać je na innych biegach. Ale mam problem z ustawieniami godzinowymi.
Jak zrobię od 21.00 do 6.000  a potem drugą strefę od 6.00 do 21.00 to po uruchomieniu pierwszej strefy i zakończeniu jej wchodzi w stan uśpienia i koniec. Słyszałem, że ten sterownik najwdzięczniejszy nie jest do programowania. Ale jakoś muszę pokonać ten problem.

416.jpg

417.jpg

Jakiś czas temu maiłem problem z kominkiem , a konkretnie przekłamywał mi sterownik z temperaturą. I to dość sporo ponad 2stC. Kombinowałem, żeby kupić dodatkowy czujnik i z tamtego brać informację o temperaturze. Napisałem do serwisu i dostałem info jak robić korekty temperatury w samym sterowniku, menu serwisowym :) Kurcze i teraz działa już ok :)

420.jpg

Mam pytanko, czy ktoś zauważył, że w kominku nie pali się drewno?

Dnia 9.03.2018 o 09:33, autorushd napisał:

Mam pytanko, czy ktoś zauważył, że w kominku nie pali się drewno?

Ja!   

przyznaję się bez bicia. :hahaha2:

Ale może dlatego że nie jestem laikiem w tych sprawach.:scratching:

• Lubię to 1

Rzeczona ściana na potencjalne okręgi , o szerokości 400cm , wysokość do wyrzutni rekuperatora jakieś 240cm

1.jpg

Sąsiad mnie odwiedził :)

3.jpg

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• To samo już słyszałem. Niby mam się cieszyć, ale zupełnie nie jestem zadowolony. Powiedz mi jak pozbyć się tego mchu!  
    • masz czyste powietrze i wysoką wilgotność. Toksycznie nie jest.
    • Swoją drogą, zakładając temat na forum ekspertów OKNOPLAST liczyłem, że któryś z nich zabierze on głos w tej sprawie. W końcu to autoryzowany montażysta popełnił powyższe prace. Zresztą - jak pamiętam - mówił że takie zalecenia były na ostatnich (w 2017r.) szkoleniach. Chętnie przeczytam rady jak z ich punktu widzenia można byłoby ratować ten "montaż".  
    • Witam wszystkich serdecznie!

Przymierzam się do remontu poddasza samodzielnie, z małą pomocą znajomych lub ewentualnym wynajęciem jakiegoś specjalisty. Korzystając z pomocy fachowców mam kilka pytań. Poddasze ma powierzchnie 10x11m patrząc po linii domu. Nie mam aktualnych planów architektonicznych, ponieważ dom jest budowany w latach 60 i niestety gdzieś przepadły. Dom jest nieocieplony z zewnątrz, dach kopertowy. Jest to dom z piwnicą, parterem mieszkalnym i poddaszem. Cały czas użytkowany. Z tego co wiem budowany jest z cegły z pustką termiczną oraz są wymienione okna na 3 warstwowe PVC na dole. Temperatura w zimie jest okej, więc nie śpieszy się póki co z ocieplaniem całego domu z zewnątrz ( to też później jest w planach ). Wiadomo, że ciepło przez ściany ucieka, ale myślę, że na poddaszu nie będzie to tak odczuwalne gdy się je ociepli z góry i dołu. 

1. Chcę zacząć od ocieplenia dachu wełną szklaną. Szerokość między krokwiami to około 80 cm, a wysokość krokwi to 14. Najlepszym rozwiązaniem byłoby dać 10 cm wełny między krokwie ( + szczelina wentylacyjna ) i 20 cm na górę? 
      2. Niektóre krokwie są popękane. Co w takim wypadku? Wzmocnić je? W załącznikach dodam zdjęcie, o których mowa. 
      3. Co zrobić ze ścianami, na których są okna? Zamurować czy wstawić trochę wyżej okna poziome? Murowanie wiąże się z utratą światła, którego i tak będzie mało na poddaszu. Myślałem o oknach kolankowych ale to wiąże się z rozcinaniem dachu i dodatkowymi kosztami. Nie wiem czy nie lepiej przeznaczyć te pieniądze później na ocieplenie domu z zewnątrz. Jak myślicie? Co doradzicie? 
      4. Warto zrobić oddzielne ogrzewanie na górze? Na dole w domu jest zwykły piec węglowy. Na górze chciałem zrobić oddzielnie ogrzewanie gazowe z racji wygody. Trzeba byłoby wybrać albo zrobić nowe ogrzewanie na cały dom albo tylko oddzielne gazowe na górę. 
      5. Na załączonym zdjęciu daje kilka największych uwag.
      - CZERWONE - Pęknięcia na krokwiach. Co z tym zrobić?
      - NIEBIESKIE - łączenia murłaty w tym miejscu są dość liche na moje oko. Zostawić to? Są to dwie deski połączone ze sobą metalowymi łączeniami. Nie wiem na ile jest to wytrzymałe. 
      - ŻÓŁTE - nierówności w deskowaniu. Przeszkadza to w czymś? Dach nie przecieka ale zastanawiam się czy później nie będzie to stanowić problemu. Nie chcę wywalić pieniędzy w błoto. 

Ps. Jeszcze odnośnie okien to jeśli zrobię tam podłogę bez podniesienia okien to będą one na wysokości stóp, czyli totalny bezsens. Teraz decyzja czy zamurować czy podnieść okna lub ewentualnie wstawić okna kolankowe z wycinaniem dachu. 

Pytania mogą wydawać się banalne, ale szczerze mówiąc nie mam za bardzo doświadczenia w takich sprawach, więc wole łopatologicznie zapytać fachowców 
    • Mnie weszła faza, a Tobie jak na razie weszło jedynie zero! Bidny jesteś i nie ogarniasz niczego, jak już zresztą wspomniałeś, dlatego współczuję Ci i żegnam! Bądź zdrów w swoim mało cywilizowanym świecie, tam pewnie będziesz jakimś idolem, kto to wie czym się zajmujecie? Pa, pa!
  • Popularne tematy

• Doradcy redakcyjni i firmowi