Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

Piękne Święta mieliście!!!

 

2 godziny temu, autorushd napisał:

po co

Mnie się wydaje, tak na bardziej poważnie, że to przeciwśniegowa i przeciwspychaczowa zapora zimowa - żeby na posesję nie lądował śnieg z ulicy, przeganiany przez szybko jadący pług odśnieżający...

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry!
Nowy tu jestem ale przeglądnąłem cały wątek i mam parę pytań do p. Autorusa odnośnie mieszkania w kopule:
- jak obecnie sprawa akustyki? Nie ma problemu z echem w części z antresolą? 
- czy sprawdzał Pan jak kształtuje się atmosfera w budynku z wyłączoną rekuperacją? Czy na antresoli jest znacznie cieplej?
- dlaczego na piętrze zastosowano okna klasyczne, a nie dachowe?
Dodatkowo - jest szansa uzyskać jakieś namiary na kopuły w Tyczynie i Rzeszowie??
Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
7 godzin temu, autorushd napisał:

Odnośnie iglo  będę walczył z wapnem bo obecny stan jest daleki od mojego wyobrażenia bielutkiej kopuły :(


 

Znaczy się w jakim sensie walczyć? chcesz malować kopułę wapnem?

Link do komentarza
7 minut temu, autorushd napisał:

Farbą wapienną. tak.

Nie jest to chyba dobry pomysł. Są na rynku farby elewacyjne z jakąś nano technologią czy coś takiego i w tym kierunku bym Ci proponował iść. Farba wapienna nie jest trwała w szczególności na zewnątrz i przy półokrągłych powierzchniach nie wróżę jej długiego żywota.

Link do komentarza
2 godziny temu, mhtyl napisał:

Nie jest to chyba dobry pomysł. Są na rynku farby elewacyjne z jakąś nano technologią czy coś takiego i w tym kierunku bym Ci proponował iść. Farba wapienna nie jest trwała w szczególności na zewnątrz i przy półokrągłych powierzchniach nie wróżę jej długiego żywota.

ale farba wapienna tania, wystarczy malować raz w miesiącu i kopuła będzie bielutka ;)

 

pozdrawiam

Link do komentarza
15 minut temu, TINEK napisał:

ale farba wapienna tania, wystarczy malować raz w miesiącu i kopuła będzie bielutka

No, rozpylacz czy też prysznic nad jedną kopułą, drugi nad drugą, jak przyjdzie pora - odkręcasz zawór, i za parę chwil masz bielutkie jak krawężniki na pierwszego maja :yahoo::fahne2_pl:

Link do komentarza

Pierwsza jest np. wodorozcieńczalna, więc można nią  malować bezpośrednio czysty styropian. 

Kopuła jest już czymś przepacykowana, ma jakąś powłokę  hydroizolacjną, tworzącą na dachach elastyczną jednorodną i dobrze uszczelnioną czapkę.

Większość tych farb to są  farby akrylowe idealnie nadające się do  malowania styropianu i pianek. 

Większą głębię bieli mogą spowodować kulki odblaskowe.

Samoloty będą miały drogowskaz na horyzoncie. 

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
3 godziny temu, retrofood napisał:

Gniazdka zbyt nisko nad blatem. Mam podobnie nisko, sam robiłem, a teraz widzę, że to błąd. 15 cm wyżej, wtedy wtyczka i kabel o wiele mniej przeszkadzają.

No i za mało tych gniazdek.

Zdecydowanie za nisko, tę kosteczkę można bez problemu wykuć i wstawić gniazda wyżej, może montować ramki w pionie, lepiej będą dolegać, jest krzywizna, mi udało się pominąć ściany i mam pod szafkami wiszącymi.

Link do komentarza
24 minuty temu, autorushd napisał:

Ale to już by zaczęło dziwnie wyglądać. Myślę, nad dołożeniem 1szt po boku. pamiętajcie, że to jest sklepienie tj krzywa ściana.

Nie byłoby dziwnie gdyby udało się poprowadzić przewód pionowo, pod kostkami, od gniazdek istniejących. To króciutki odcinek, pomyślcie nad tym.

A kostki można wyciąć jak radzi @animus, chociażby wiertłem,

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...