Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

Piękne Święta mieliście!!!

 

2 godziny temu, autorushd napisał:

po co

Mnie się wydaje, tak na bardziej poważnie, że to przeciwśniegowa i przeciwspychaczowa zapora zimowa - żeby na posesję nie lądował śnieg z ulicy, przeganiany przez szybko jadący pług odśnieżający...

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry!
Nowy tu jestem ale przeglądnąłem cały wątek i mam parę pytań do p. Autorusa odnośnie mieszkania w kopule:
- jak obecnie sprawa akustyki? Nie ma problemu z echem w części z antresolą? 
- czy sprawdzał Pan jak kształtuje się atmosfera w budynku z wyłączoną rekuperacją? Czy na antresoli jest znacznie cieplej?
- dlaczego na piętrze zastosowano okna klasyczne, a nie dachowe?
Dodatkowo - jest szansa uzyskać jakieś namiary na kopuły w Tyczynie i Rzeszowie??
Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
7 godzin temu, autorushd napisał:

Odnośnie iglo  będę walczył z wapnem bo obecny stan jest daleki od mojego wyobrażenia bielutkiej kopuły :(


 

Znaczy się w jakim sensie walczyć? chcesz malować kopułę wapnem?

Link do komentarza
7 minut temu, autorushd napisał:

Farbą wapienną. tak.

Nie jest to chyba dobry pomysł. Są na rynku farby elewacyjne z jakąś nano technologią czy coś takiego i w tym kierunku bym Ci proponował iść. Farba wapienna nie jest trwała w szczególności na zewnątrz i przy półokrągłych powierzchniach nie wróżę jej długiego żywota.

Link do komentarza
2 godziny temu, mhtyl napisał:

Nie jest to chyba dobry pomysł. Są na rynku farby elewacyjne z jakąś nano technologią czy coś takiego i w tym kierunku bym Ci proponował iść. Farba wapienna nie jest trwała w szczególności na zewnątrz i przy półokrągłych powierzchniach nie wróżę jej długiego żywota.

ale farba wapienna tania, wystarczy malować raz w miesiącu i kopuła będzie bielutka ;)

 

pozdrawiam

Link do komentarza
15 minut temu, TINEK napisał:

ale farba wapienna tania, wystarczy malować raz w miesiącu i kopuła będzie bielutka

No, rozpylacz czy też prysznic nad jedną kopułą, drugi nad drugą, jak przyjdzie pora - odkręcasz zawór, i za parę chwil masz bielutkie jak krawężniki na pierwszego maja :yahoo::fahne2_pl:

Link do komentarza

Pierwsza jest np. wodorozcieńczalna, więc można nią  malować bezpośrednio czysty styropian. 

Kopuła jest już czymś przepacykowana, ma jakąś powłokę  hydroizolacjną, tworzącą na dachach elastyczną jednorodną i dobrze uszczelnioną czapkę.

Większość tych farb to są  farby akrylowe idealnie nadające się do  malowania styropianu i pianek. 

Większą głębię bieli mogą spowodować kulki odblaskowe.

Samoloty będą miały drogowskaz na horyzoncie. 

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
3 godziny temu, retrofood napisał:

Gniazdka zbyt nisko nad blatem. Mam podobnie nisko, sam robiłem, a teraz widzę, że to błąd. 15 cm wyżej, wtedy wtyczka i kabel o wiele mniej przeszkadzają.

No i za mało tych gniazdek.

Zdecydowanie za nisko, tę kosteczkę można bez problemu wykuć i wstawić gniazda wyżej, może montować ramki w pionie, lepiej będą dolegać, jest krzywizna, mi udało się pominąć ściany i mam pod szafkami wiszącymi.

Link do komentarza
24 minuty temu, autorushd napisał:

Ale to już by zaczęło dziwnie wyglądać. Myślę, nad dołożeniem 1szt po boku. pamiętajcie, że to jest sklepienie tj krzywa ściana.

Nie byłoby dziwnie gdyby udało się poprowadzić przewód pionowo, pod kostkami, od gniazdek istniejących. To króciutki odcinek, pomyślcie nad tym.

A kostki można wyciąć jak radzi @animus, chociażby wiertłem,

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...