Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

Piękne Święta mieliście!!!

 

2 godziny temu, autorushd napisał:

po co

Mnie się wydaje, tak na bardziej poważnie, że to przeciwśniegowa i przeciwspychaczowa zapora zimowa - żeby na posesję nie lądował śnieg z ulicy, przeganiany przez szybko jadący pług odśnieżający...

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry!
Nowy tu jestem ale przeglądnąłem cały wątek i mam parę pytań do p. Autorusa odnośnie mieszkania w kopule:
- jak obecnie sprawa akustyki? Nie ma problemu z echem w części z antresolą? 
- czy sprawdzał Pan jak kształtuje się atmosfera w budynku z wyłączoną rekuperacją? Czy na antresoli jest znacznie cieplej?
- dlaczego na piętrze zastosowano okna klasyczne, a nie dachowe?
Dodatkowo - jest szansa uzyskać jakieś namiary na kopuły w Tyczynie i Rzeszowie??
Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
7 godzin temu, autorushd napisał:

Odnośnie iglo  będę walczył z wapnem bo obecny stan jest daleki od mojego wyobrażenia bielutkiej kopuły :(


 

Znaczy się w jakim sensie walczyć? chcesz malować kopułę wapnem?

Link do komentarza
7 minut temu, autorushd napisał:

Farbą wapienną. tak.

Nie jest to chyba dobry pomysł. Są na rynku farby elewacyjne z jakąś nano technologią czy coś takiego i w tym kierunku bym Ci proponował iść. Farba wapienna nie jest trwała w szczególności na zewnątrz i przy półokrągłych powierzchniach nie wróżę jej długiego żywota.

Link do komentarza
2 godziny temu, mhtyl napisał:

Nie jest to chyba dobry pomysł. Są na rynku farby elewacyjne z jakąś nano technologią czy coś takiego i w tym kierunku bym Ci proponował iść. Farba wapienna nie jest trwała w szczególności na zewnątrz i przy półokrągłych powierzchniach nie wróżę jej długiego żywota.

ale farba wapienna tania, wystarczy malować raz w miesiącu i kopuła będzie bielutka ;)

 

pozdrawiam

Link do komentarza
15 minut temu, TINEK napisał:

ale farba wapienna tania, wystarczy malować raz w miesiącu i kopuła będzie bielutka

No, rozpylacz czy też prysznic nad jedną kopułą, drugi nad drugą, jak przyjdzie pora - odkręcasz zawór, i za parę chwil masz bielutkie jak krawężniki na pierwszego maja :yahoo::fahne2_pl:

Link do komentarza

Pierwsza jest np. wodorozcieńczalna, więc można nią  malować bezpośrednio czysty styropian. 

Kopuła jest już czymś przepacykowana, ma jakąś powłokę  hydroizolacjną, tworzącą na dachach elastyczną jednorodną i dobrze uszczelnioną czapkę.

Większość tych farb to są  farby akrylowe idealnie nadające się do  malowania styropianu i pianek. 

Większą głębię bieli mogą spowodować kulki odblaskowe.

Samoloty będą miały drogowskaz na horyzoncie. 

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
3 godziny temu, retrofood napisał:

Gniazdka zbyt nisko nad blatem. Mam podobnie nisko, sam robiłem, a teraz widzę, że to błąd. 15 cm wyżej, wtedy wtyczka i kabel o wiele mniej przeszkadzają.

No i za mało tych gniazdek.

Zdecydowanie za nisko, tę kosteczkę można bez problemu wykuć i wstawić gniazda wyżej, może montować ramki w pionie, lepiej będą dolegać, jest krzywizna, mi udało się pominąć ściany i mam pod szafkami wiszącymi.

Link do komentarza
24 minuty temu, autorushd napisał:

Ale to już by zaczęło dziwnie wyglądać. Myślę, nad dołożeniem 1szt po boku. pamiętajcie, że to jest sklepienie tj krzywa ściana.

Nie byłoby dziwnie gdyby udało się poprowadzić przewód pionowo, pod kostkami, od gniazdek istniejących. To króciutki odcinek, pomyślcie nad tym.

A kostki można wyciąć jak radzi @animus, chociażby wiertłem,

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć,   chciałbym poradzić się w kwestii kanalizacji. Otóż mój problem wygląda tak, że pomiędzy domem a studzienką rewizyjną kanalizacji, którą mam na działce uda mi się maksymalnie uzyskać różnice wysokości 90 cm na 7 metrach odległości.  Daje to spadek rury na tym odcinku około 13%.    Reasumując, na domu spadek 2%, pomiędzy domem a studzienką (7 metrów) 13% i pomiędzy studzienką a główną nitką 4%   Ja wiem, że optymalny spadek to 2% natomiast interesuje mnie czy ktokolwiek był zmuszony użyć tak dużego spadku i u niego to funkcjonuje. Znalazłem kilka informacji, że dopuszczalny jest spadek 15%.   Pozdrawiam Mikołaj.
    • Dzień dobry,  W maju ubiegłego roku zamieszkałem w domu. Dziś zauważyłem około 30 do 50 cm nad oknami dachowymi takie dziwne plamy na membranie. Te plamy na te chwile są suche membrana uniosła się do góry tak jak kartka papieru która jest zmoczona i potem wyschnie. Dach pokryty blachodachówką panelową. Strych nie jest ocieplony. Pomiędzy parterem a strychem legary z drewna i 35 cm wełny mineralnej. Wokół dwóch kominów i we wszystkich innych newralgicznych miejscach takie coś nie występuje.  Macie Państwo pomysły co to i czy to może być groźne ? Podejrzewam że ma to coś wspólnego z wykraplaniem się wody, lub niepoprawną obróbką okien dachowych.  
    • Liczyć na "niezniszczalność" paneli winylowych mógł tylko ktoś, kto nigdy nie miał gramofonu i nie słuchał płyt. Winylowych przecież. Byle czym się przecież rysują, nie tylko szafirową (bardzo twardy materiał) igłą.   Natomiast zupełnie innym materiałem jest laminat. I swoją opinie napisałem znając ten materiał. Kiedyś kuchenne meble były wykończane laminatem. Można też było kupować płyty laminowane, bez podkładu. Czyli tę wierzchnią strukturę, z której niektórzy robili nawet boazerię. Kawałki takiej płyty mam do dzisiaj, przydają się w domowym warsztacie. Jeśli nie będziesz sypał piasku pod nogi, to niełatwo je zarysować na podłodze.     To oczywiste, bo ich powierzchnia wody nie przepuści nawet przez tydzień, ale diabeł leży w szczegółach, czyli krawędziach, jak wcześniej wspominałem. Niby są zabezpieczane, ale nigdy nie wiemy czy nie ma tam jakichś nieciągłości i/lub mikrouszkodzeń Lepiej więc nie przekonywać się, że jednak są.  A woda wejdzie w najmniejszą mikro dziurkę, ale wyjść nią później nie chce. Takie wychodzenie pod postacią pary trwa później miesiące i lata. 
    • Tak tak wodę zbierać od razu bo jak będzie stała to wiadomo że żaden panel nie wytrzyma. Ja się jednak decyduje na panele.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...