Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

Tak się przyczepę - raczej producenta, może projektanta,  nie produktu - te żeberka radiatora zrobiłbym pionowo raczej, choćby ze względu na to, że ewentualne śmieci i kurz deszcz łatwiej mógłby zmyć... dostęp jest raczej średni po zamontowaniu na słupie...

Ale świeci ładnie :D

I cena nie powala :D

Link do komentarza

 I tak w sylwestra zupełnie przypadkiem trafiłem na ofertę firmy Fortum. Nie zważam na takie oferty, zazwyczaj kojarzą mi się z naciąganiem klienta ale kilku z naszych forumowiczów ma z nimi podpisana umowę, co sporo zmienia.
 Na tą chwile poczekam jeszcze , bo maja być nowe taryfy od nowego roku. A potem zacznę na serio myśleć o zmianie dostawcy prądu i gazu.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Masz oczywiście rację z tym nieprzypomnieniem. Normalnie na nic nie mam czasu A jeszcze zaczął mnie dobijać bank.

 

"Okazuje się, że nowa aplikacja mobilna ING potrafi obsługiwać tylko jedno konto (logowanie jednym loginem) . Jeżeli mamy więcej niż jedno konto (więcej loginów) to doradca zaproponował abym się do niego logował przez komputer stacjonarny. Myślałem ze to jakieś żarty ale na tą chwilę jednak nie.
Jest jeszcze rozwiązanie polegające na noszeniu dwóch telefonów. Ale to już idziemy w komedię.
Tak to w tej chwili wygląda mobilność w ING."

Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
9 godzin temu, animus napisał:

A jeden tel.z dwiema kartami SIM?

Aplikacja mobilna jest zapisana w telefonie a nie na karcie sim. Posiadanie urządzenia na dwie karty w tym wypadku nic nie pomoże.  Powiem nawet tak. Możesz zmienić kartę sim i normalnie logować się do swojej aplikacji bankowej. 

 

autorushd... współczuję... 

Link do komentarza
18 godzin temu, autorushd napisał:

Masz oczywiście rację z tym nieprzypomnieniem. Normalnie na nic nie mam czasu A jeszcze zaczął mnie dobijać bank.

 

"Okazuje się, że nowa aplikacja mobilna ING potrafi obsługiwać tylko jedno konto (logowanie jednym loginem) . Jeżeli mamy więcej niż jedno konto (więcej loginów) to doradca zaproponował abym się do niego logował przez komputer stacjonarny. Myślałem ze to jakieś żarty ale na tą chwilę jednak nie.
Jest jeszcze rozwiązanie polegające na noszeniu dwóch telefonów. Ale to już idziemy w komedię.
Tak to w tej chwili wygląda mobilność w ING."

Ja mam konto osobiste i współdzielone - ale na jeden login - widzę 2 konta spokojnie ( Direct i Comfort ) jedyny problem to przełączanie Blika na poszczególne konta. U Ciebie pewnie chodzi o osobiste i firmowe bo tak rozumiem 2 różne loginy. Pisz do banku - niech kombinują.

Chyba, że Ci nie zależy aż tak na natychmiastowym przelewie pomiędzy kontami - to otwórz konto w innym banku i jego aplikację wgraj.

A nawet jeśli natychmiastowy przelew to i tak pewnie taniej Eliksirem niż mieć nowy telefon.

Link do komentarza
1 godzinę temu, Afrodytaa napisał:

Aplikacja mobilna jest zapisana w telefonie a nie na karcie sim. Posiadanie urządzenia na dwie karty w tym wypadku nic nie pomoże.  Powiem nawet tak. Możesz zmienić kartę sim i normalnie logować się do swojej aplikacji bankowej. 

 

autorushd... współczuję... 

To tablet.

Link do komentarza

Ja mam IKO z Pko BP. Sparowane z kontem prywatnym. Bliki też z niego. Ale tylko z tego.

Z automatu dodało się firmowe. Przelewy między kontami, zusy i inne pierdoły działają. Ograniczenia to tylko limit w przelewach przez aplikację, bo trochę niepewny jestem ciągle tego rozwiązania.

Numery telefonu są potrzebne w razie potwierdzenia operacji przez konsultanta. Ale nie wiem, czy dla każdego konta musi być indywidualny? :icon_rolleyes:

Link do komentarza
21 godzin temu, Draagon napisał:

 

 

 

Ja mam konto osobiste i współdzielone - ale na jeden login - widzę 2 konta spokojnie ( Direct i Comfort ) jedyny problem to przełączanie Blika na poszczególne konta. U Ciebie pewnie chodzi o osobiste i firmowe bo tak rozumiem 2 różne loginy. Pisz do banku - niech kombinują.

Chyba, że Ci nie zależy aż tak na natychmiastowym przelewie pomiędzy kontami - to otwórz konto w innym banku i jego aplikację wgraj.

A nawet jeśli natychmiastowy przelew to i tak pewnie taniej Eliksirem niż mieć nowy telefon.

Dokładnie jest tak jak piszesz. Oczywiście dzwoniłem i pisałem do banku. Co ciekawe stara aplikacja bez problemu to obsługiwała. I nadal to odsługuje. Natomiast jak ją wyłączą, wtedy zmienię bank i tyle.

 

Wyobraź sobie, ze chcesz zrobić przelew z konta firmowego z komputera stacjonarnego. Robisz, jest ok. Ale potem chcesz popłacić rachunki domowe za prąd. I musisz iść do innego komputera bo aplikacja ci na to nie pozwala.

Czy to przypadkiem nie jest jakaś paranoja?

Link do komentarza
Dnia 11.01.2018 o 15:46, uroboros napisał:

Coś się sfajczyło?

Skojarzyło mi się, że ten smerfon  co nie chce Ci banku obsługiwać odpowiednio - podpaliłeś i cisnąłeś do kominka... bo nie wiem co tam płonie...

Link do komentarza

Postanowiłem wkleić  post kolegi forumowego. Chodzi o nowa taryfę antysmogową. Ubawiłem się jak norka :)

"Witam

Mnie ta taryfa też się podoba.

Oczywiście nie do grzania domu.
Niektóre uprawy, z powodów fiskalnych lub prawnokarnych, nie lubią światła dziennego.

G12as zapewni dużo światła i ciepła niezbędnego dla tych upraw.
Co więcej, nagły przyrost zużycia energii, będący dotychczas przesłanką dla podjęcia obserwacji odbiorcy energii przez pewne organy, obecnie nie będzie budził żadnego zdziwienia.
Wystarczy wstawić do domu np.15 farelek po 2 kW lub więcej.

To się nazywa "ułatwienie dla małego biznesu".
Zioło stanieje.

Z zielarskim pozdrowieniem

Pratchawiec"

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam problem z ustawieniem sterownika E5 obsługującym rekuperator Jan-gaz.

Konkretnie chodzi o to, aby ustawić dwie strefy czasowe, nocną i dzienną i obsługiwać je na innych biegach. Ale mam problem z ustawieniami godzinowymi.
Jak zrobię od 21.00 do 6.000  a potem drugą strefę od 6.00 do 21.00 to po uruchomieniu pierwszej strefy i zakończeniu jej wchodzi w stan uśpienia i koniec. Słyszałem, że ten sterownik najwdzięczniejszy nie jest do programowania. Ale jakoś muszę pokonać ten problem.


416.jpg

417.jpg

Link do komentarza


Jakiś czas temu maiłem problem z kominkiem , a konkretnie przekłamywał mi sterownik z temperaturą. I to dość sporo ponad 2stC. Kombinowałem, żeby kupić dodatkowy czujnik i z tamtego brać informację o temperaturze. Napisałem do serwisu i dostałem info jak robić korekty temperatury w samym sterowniku, menu serwisowym :) Kurcze i teraz działa już ok :)

420.jpg

Mam pytanko, czy ktoś zauważył, że w kominku nie pali się drewno?

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...