Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

Możesz śmiało kupić taka ukośnicę tej firmy. Osobiście jej nie testowałem ale inne pomocne przyrządy tej firmy miałem w łapkach i się sprawdziły w działaniach:icon_biggrin: Owa firma ma w swojej ofercie dużo pomocnych przyrządów.

Link do komentarza
Gość mhtyl
Dnia 4.05.2017 o 19:45, autorushd napisał:

Powoli rodzinka aklimatyzuje się w kopule :)





169.jpg

Bo rodzina najważniejsza.

A najmłodsi w rodzinie to mają najlepiej:14_relaxed:, jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla maluszka, a przede wszsytkim zdrówka.

Link do komentarza

Czas na eksperymentowanie ustawieniem pieca wydaje się, że w tym roku się kończy. Co prawda w maju za kilka dni ma być -2stC ale mam nadzieję ze to już ostatnie takie podrygi. No bo ile można. W sobotę była świetna temperaturka :)

W kopule wszystko jest nowe i wszystko pierwsze. Wczoraj zjadłem pierwsze jajko sadzone :) Zamontowany jest też pierwszy zlewozmywak na szafce i pierwszy raz ręcznie myłem naczynia. I tak będzie pewnie przez najbliższe miesiące. Taka partyzantka. Ale ma to swój urok.

Dzieciaki biegały po płaskim dachu. W kopule słychać było pędzące konie albo atak artyleryjski. Będzie się trzeba przyzwyczaić. Stropy lane tez ładnie przenoszą dźwięki.

Link do komentarza
8 godzin temu, autorushd napisał:

Pobór powietrza z zewnątrz do kominka zamontowany.

A nie za niskie toto?

Śnieg zasypie akurat wtedy, kiedy będzie najbardziej potrzebne toto...

Jeszcze jak zsunie się z kopuły...

1 godzinę temu, autorushd napisał:

Zastanawiam się jak zainstalować taki wywietrznik do GWC.

Z filtrem będziesz musiał jakoś wymusić przepływ powietrza - będą znacznie większe opory... - chyba :icon_rolleyes:

Link do komentarza
Dnia 10.06.2017 o 07:26, autorushd napisał:

Tak wiem, ktoś mi już zwrócił na to uwagę. Wymienię rurę na wyższą. Jak myślisz ile rura powinna wystawać ponad grunt?

Tyle, żeby jej nie zasypał śnieg.... :D

 

Stach Ci napisał, że z dachu może zjechać nawet sporo...Odsuń to dalej w jakieś krzaczory, pod wiatę, pod drewniany taras.... albo wywal wyżej na elewacji. Nie musi być pięknie. Ma być bezpiecznie.

Link do komentarza
10 godzin temu, autorushd napisał:

Wczoraj postanowiłem podlać ogród wodą ze studni. W ciągu  1-2h wypompowałem studnię kręgowa do samego dna. Potem musiałem odczekać aż woda powierzchniowa znów zaleje studnie. Ciekawe doświadczenie. Ale w sumie zrobiłem co miałem zrobić. Wiec jest ok. W końcu wszytko zostało podlane.

Powtórz to kilka razu. A potem pobierz próbkę wody i oddaj do analizy (nawet sanepid je robi). Zawsze jest dobrze wiedzieć czym się dysponuje.

Link do komentarza
1 godzinę temu, autorushd napisał:

Gdyby była to woda do użytku domowego na pewno bym tak zrobił. Ale jestem podłączony do wodociągu. Wiec woda ze studni jest tylko do sporadycznego podlewania roślinek. Poza tym wydajność studni jest bardzo kiepski niestety. Taki mamy klimat.

Przecież domyślałem się tego, tym bardziej namawiam. Mam podobnie.

Link do komentarza

Dziś był test anteny, wyszło całkiem sensownie. Wzmocnienie 20dB. Wcześniej ustawiłem źle polaryzację anteny dolnej. Antena łączy się do masztu Play. Mogę połączyć się tez z Neostradą za 69,99zł z prędkością maksymalną 10Mb/sek. Ale przy takich parametrach wydaje się to bezsensowne.


235.jpg

236.jpg
 

Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...