Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

3 godziny temu, autorushd napisał:

 Ze szkłem nie byłoby problemu.
 

O tym graniastym okręgu to już nawet nie chciałem pisać, ale to faktycznie katastrofa. Wywal to żelastwo i wstaw samo szkło hartowane. Średnica tego otworu tak na oko to chyba nie więcej niż 2,5 m więc wstawienie tam szkła hartowanego o grubości 20mm , które wytrzyma i przemarsz słonia, jest chyba do zrealizowania.

Natomiast wracając do tej balustrady to powinno się tam zastosować szkło gięte, ale to już niestety inne pieniądze. 

431293_1377266518422_o.jpg

 Oczywiście moje uwagi też nie są podyktowana żadną złośliwością czy zgryźliwości.:icon_biggrin:

 

 

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Dziś robiłem wstępne przymiarki do drewnianej ściany. Konkretnie ustawiałem uchwyt pod TV. Środek uchwytu wyszedł mi na wysokości 1m.

Wysokość tv to ok 71cm a szerokość 123cm. Wychodzi z tego, że Dolna krawędź tv byłaby na wysokości 1m-35cm czyli 75cm a górna na wysokości 135cm.
Wydaje się to ok. Mogę jeszcze obniżyć, ale podwyższanie będzie trudne.

2.jpg

 

Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Sądząc po czwartym zdjęciu - bardzo wyczerpujący był ten zjazd :icon_rolleyes:...

Jechałem dzisiaj przed Południem do Łodzi i tak w okolicy Mszczonowa pomyślałem sobie: "a może by tak nawiedzić kopulastych" , ale zrezygnowałem, bo miałem w planie poszukiwanie groby siostry na cmentarzu właśnie w Łodzi...

I tak nie zastałbym nikogo...

Może jutro w powrotnej drodze :icon_rolleyes:...

Link do komentarza

Byłem, ale nic się nie dymiło, dzwonka nie znalazłem, pojazdów żadnych nie było, no, może w garażu...

Zdjęcie wykonane 30-01-17 o godz.12:59 :icon_mrgreen:

 

5890c5d7b767f_KOPUA.thumb.jpg.a95294c92e760dd0e640e5a47e46d9d4.jpg

Ten w odbiciu - to ja:icon_biggrin:

Gdy się dopytywałem po drodze jak trafić - nikt nie wiedział...

Pani w sklepie z grubsza opisała mi dojazd koło straży pożarnej, ale nie wiedziała kto i po co wybudował te kopuły  - sądziła, że to jakieś spa, czy inny budynek użyteczności ogólnej, ale nie pomyślała, że można mieszkać w "takim czymś"...

 

Link do komentarza
Gość stach

Bez żadnych podtekstów - gdzieś z sieci - po prostu skojarzenie:

 

Abandoned Places ‏@ABAND0NEDPLACES 20 godz.20 godzin temu

Futuristic dome homes abandoned to the sea, Cape Romano, Florida.....

ZZC4JoBrmXAAEBfh6.jpg.f2787d863ec44864a4d6fe752bd96e85.jpg

 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Ściana wyszła świetnie. Sam jestem zaskoczony jak świetnie. Ale to dzięki ekipie kolegi Parkiet. Pełna profeska. Jakby sie z deskami w rekach urodzili.
Byłem pod wrażeniem ich pracy.

Ok, czas na dalsze prace, we wtorek interwencyjnie wpada do mnie kolega Vadiol, aby wyrównać podłogę w kominku. Potem damy na to płytki.

58.jpg

59.jpg

60.jpg

Link do komentarza

Postanowiłem wkleić opis kolegi qbek17 z tematu zmiękczaczy odnośnie atestów PZH oraz deklaracji CE. Tak żeby było dla potomnych. Normalnie (...) po prostu SUPER :wallbash::wallbash::wallbash:

"Co do atestów PZH to akurat miałem kilka razy do czynienia z tą instytucją i zapomnij aby oni mieli "misję" i faktycznie kontrolowali to na co wydają atesty... biorą za to solidną kasę i tylko to jest dla nich istotne. Każdy zmiękczacz z chińskim czy indyjskim złożem i najtańszą głowicą dostanie atest PZH po dokonaniu opłaty i przedstawieniu atestów z innych państw (np. Chin). To nie jest żaden wyznacznik jakości.

A deklaracje CE (zgodności)? Czytałeś kiedyś czym w ogóle jest ten dokument? To "deklaracja" czyli oświadczenie producenta o tym, że jego produkt spełnia określone wymogi... każdy może sobie to zadeklarować i nikt nie kontroluje czy jest to zgodne z prawdą. Poza tym są różne zakresy tych deklaracji (czyli "deklaracja zgodności ... z czym"). Można przecież zadeklarować zgodność z dyrektywą o hałasie (a przecież zmiękczacz jest cichym urządzeniem więc na pewno jest on zgodny z tą dyrektywą... i producent deklaruje prawdę, a Ty możesz kupić urządzenie ze znakiem CE - i wszyscy są zadowoleni :) "

Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Ostatnio walczyłem z czujnikiem odległości uruchamiającym oświetlenie schodów. Wszystko z punktu widzenia elektrycznego działa idealnie. Ale są zawsze jakieś ale ...  a mianowicie czujnik musi być pod katem aby zadziałał. No i jest problem. Napisałem do sprzedawcy i okazało się, że czujnik wysyła wiązkę laserową a nie jak przypuszczałem wiązkę która się rozszerza im dalej pada. Dowiedziałem się też, że potencjometr którym ustawiałem długość zadziałania wiązki można obkręcać kilkanaście razy. Min to 10cm a max to 2m. Wychodzi na to, że mam za długa ustawiona wiązkę, ale zobaczymy.

71.jpg

72.jpg

73.jpg

Link do komentarza

Petycja w sumie jest dla mieszkańców województwa łódzkiego. Gdyby ktoś chciał podpisać byłoby fajnie.

S14 dla mieszkańców Łódzkiego
 

My, mieszkańcy województwa łódzkiego, oczekujemy dotrzymania słowa przez Rząd RP i dokończenia budowy drogi ekspresowej S14. Trasa - popularnie nazywana zachodnią obwodnicą Łodzi – domknie ring autostrad i dróg ekspresowych wokół stolicy regionu       i wyprowadzi ciężki ruch samochodowy z Łodzi. Z tego samego powodu jest to inwestycja bardzo ważna dla mieszkańców Pabianic, Zgierza, Konstantynowa Łódzkiego oraz Aleksandrowa Łódzkiego i – jednocześnie - kamień milowy w rozwoju infrastruktury transportowej w regionie.

Dodatkowo jest to też szansa i impuls dla dalszego rozwoju Aglomeracji Łódzkiej – tak mocno dotkniętej upadkiem przemysłu włókienniczego w latach 90-tych – tereny inwestycyjne przy drodze ekspresowej staną się magnesem dla przedsiębiorców i inwestorów, między innymi z branży logistycznej. To oznacza także ograniczenie hałasu, czystsze powietrze i poprawę zdrowia mieszkańców. Dlatego uważamy, że droga S14 jest niezbędna dla dalszego rozwoju Łodzi, województwa łódzkiego i dobra jego mieszkańców. Oczekujemy dotrzymania słowa.


https://www.petycjeonline.com/s14_dla_lodzkiego

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...