Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

No i się zaczęło, znaczy się zaczęły się problemy, bo te kamienie nie nadają się do gabionów. Wygląda to beznadziejnie. Na szczęście ogrodnicy wysypali tylko tyle ile widać. Tez im coś nie pasowało.
Kora pójdzie pod grządki bo tam przyznaje wygląda bardzo ładnie. A z gabionami przez zimę się zastanowię.







Poza tym as rozkładane ecoboard czy jakoś tak, znaczy się obrzeża plastikowe icon_smile.gif




Link do komentarza
Szkło do barierek jest już prawie założone. A jak wiadomo prawie robi wielką różnicę. Dziś dostałem informacje że ostatnie 2 kawałki zostaną zamocowane w środę. Zobaczymy.

Za to szklarz od podłogi myślał, że już zrezygnowałem bo tak długo się do niego nie odzywałem. Ale wszystko jest już na dobrej drodze oprócz czasu. Mam nadzieję, że uda mu się wcisnąć montaż u mnie jakimś cudem.
Link do komentarza
Jak nie można robić rzeczy wielkich to zabieram się za te mniejsze które i tak kiedyś będzie trzeba zrobić. Tak to już jest. Posadzka została nacięta na głębokość coś ok 3cm, potem zamocowane rury do przeciągania przewodów.
A to gniazdka podłogowe , ciekawy model simon model KSE IP66






Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dziś dostałem we wspomnieniach na FB taki mój wpis z przed dokładnie 3 lat. Niesamowite jaki aktualny.

"25 listopad 2013 ·

na budowie wszytko ok, tynkarze tynkują, elektrycy podłączają itd. Ale u mnie chyba nastąpiło zmęczenie materiału. Tylko myślę, żeby już ten rok budowlany się zakończył. Nawet sądzę, ze dobrze się stało, że kopuły nie zostały zapiankowane, bo będę miał przy najmniej kilka miesięcy oddechu. Takie to moje budowanie. Byle do świąt."

Link do komentarza
Wczoraj miałem mocne zaskoczenie na budowie. To rzadkość bo już trochę doświadczenia mam i wiele rzeczy widziałem.

Firma GWAMED która montowała mi szyby na początku listopada nie założyła dwóch trójkątnych szyb.
Do wczoraj pomimo wielokrotnego zapewnienia ich nie założyli. Ale miałem cały czas zapewnienia że już jadą, że już są ale nie ma dziur, że szklarz będzie robił dziury i na poniedziałek będzie montaż.

W rozmowie telefonicznej prosiłem aby jeśli mogą przywieźli spawarkę bo mam coś do spawania.
Wczoraj panowie z firmy wpadają na budowę i pytają się co jest do spawania. Odpowiadam że spawanie to przy okazji a teraz proszę założyć szyby. A pracownicy mi mówią, że oni pierwszy raz słyszą o szybach, że ich w ogóle jeszcze nie ma .

Link do komentarza
Cytat

Miał ktoś doczynienia z projektorami laserowymi? We wtorek będę testował jeden z modeli. Ale na ścianie płaskiej. Ciekawe jak wyjdzie na kopule.


Moim zdaniem to lipa, zlewa się do kupy, jest to samo na drzewach, oknach, rynnach i gdzieś tam jeszcze, nic nie zastąpi światełek zamocowanych w odpowiednich miejscach, na elewacji czy drzewkach, podkreślających kształty. . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Chyba myślisz o wężach ledowych. Niestety ale to cholerstwo jest drogie i na dodatek trwałość jest jednosezonaowa :(

Kiedyś lampki na choinkę działały latami , żarówkę się najwyżej wymieniało. A teraz te badziewne chiniaki niestety padają na potęgę. Przykład z ostatnich dni. Kupiłem sople ledowe. wytrzymały dzień. 1 dzień. I teraz to go... muszę odesłać.
Link do komentarza
Cytat

Kiedyś lampki na choinkę działały latami , żarówkę się najwyżej wymieniało. A teraz te badziewne chiniaki niestety padają na potęgę. Przykład z ostatnich dni. Kupiłem sople ledowe.


Kup żaróweczkowe, to będziesz mógł wymieniać jak która padnie. Ja tak mam i czwarty sezon na choince wiszą. Rok temu robiłem przegląd, wymieniłem niedziałające żaróweczki ze trzy i jest super. W tym roku włączyłem, działa. A wiszą lampki cały okrągluśki rok, ino ich nie widać. Właśnie chińskie takie najtańsze. Ale nie ledowe, tylko zwykłe.
Link do komentarza
Cztery lata temu kupiłem na nowoosiedliny koledze 20 mb sopli ledowych gdzieś na Allegro za jakieś śmieszne pieniądze i świecą one do dzisiaj icon_biggrin.gif - widać jakieś mniejsze goowno zanabyłem... W każdym razie trafiają się niezłe gatunkowo icon_confused.gif
Link do komentarza
Cytat

Ale to było wewnątrz czy na zewnątrz? Ogólnie też nie lubię jak się coś za szybko rusza.


Wewnątrz, ale klub był wielki. Spójne wiązki kolorowych świateł były rozsyłane przy pomocy systemu lusterek, cholernie to było skomplikowane, lusterka wielkości takiej jak u zębologa, może i mniejsze, porozmieszczane w najróżniejszych miejscach i sterowane jakimś komputrem. Efekt taki, ze jakiś kolor atakował ci oko z lewej, a po sekundzie to samo światło widziałeś z prawej... Na trzeźwo nie dało się tego oglądać.
Link do komentarza
Cytat

Kup żaróweczkowe, to będziesz mógł wymieniać jak która padnie. Ja tak mam i czwarty sezon na choince wiszą. Rok temu robiłem przegląd, wymieniłem niedziałające żaróweczki ze trzy i jest super. W tym roku włączyłem, działa. A wiszą lampki cały okrągluśki rok, ino ich nie widać. Właśnie chińskie takie najtańsze. Ale nie ledowe, tylko zwykłe.



Znalazłem z żarówkami, dzięki myślałem ze już takich nie produkują. Nareszcie będzie spokój.
Link do komentarza

:icon_eek:

Dlaczego na każdym linku wyświetla mi się to samo zdjęcie 913, to samo, które jest ostatnim zdjęciem z poprzedniego postu (balkon ze szklanymi balustradami i kawałeczkiem okna dachowego)...:icon_confused:

Link do komentarza
11 godzin temu, demo napisał:

Mnie się to raczej nie podoba.  Jakoś za bardzo rzuca się w oczy ten  las sterczącego żelastwa. :icon_confused:

Ja dodam od siebie, oczywiście uwaga nie podyktowana żadną złośliwością czy zgryźliwością:icon_biggrin: wg mnie za dużo kątów, sądziłem, że to będzie koło a wyszedł ośmiokąt, za  mnóstwo kątów co kłóci się z okrągłym świetlikiem.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...