Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

Coś mi się źle dzieje z jodłą. Myślicie ze da rade ją uratować?





Geodeci dotarli. Chodnik wyznaczony, o oświetleniu nic niestety nie wiedzieli. Jest to kiepska informacja, powinno to być robione razem.
Chodnik będzie miał szerokość 2m, oraz będzie bezpośrednio przy ogrodzeniu. ogólnie jest ok, ale juz ktoś protestuje , czyli możliwe ze w następnym roku zamiast budować będą chodzić po sądach :(



Link do komentarza
Dziś na FB od Pani Wójt otrzymałem informacje odnośnie oświetlenia przyszłych chodników na ulicy Chełmońskiego.

"W sierpniu wybrana została firma, która opracuje dokumentację na budowę oświetlenia ulicznego ul. Chełmońskiego. Informacje o przetargu:
http://www.bip.zabiawola.akcessnet.net/ind...n_id=3340"

Z istotnych informacji zarejestrowałem:
- 2. Przedmiot zamówienia:
Opracowanie dokumentacji projektowo -kosztorysowej służącej do opisu przedmiotu zamówienia
na wykonanie robót budowlanych budowy oświetlenia ulicznego w zakresie niezbędnym do
wykonania energooszczędnego oświetlenia ulicznego ul. Chełmońskiego w miejscowości
Żelechów na odcinku ok 3 km oraz sprawowanie nadzoru autorskiego

- złożenie projektu dokumentacji projektowo-kosztorysowej do 16.12.2016r.
Link do komentarza
Ostatnio jakoś tak się dzieje, ze co i rusz oprowadzam wycieczki po kopule. Dziś także zadzwoniła miła Pani Magda. I oczywiście umówiła się aby dowiedzieć się tego i owego. I ja oczywiście robię za "eksperta".
Ogólnie jeśli ktoś już ma taki pomysł, że mógłby mieszkać w kopule to znaczy, że co najmniej warto się z nim spotkać. Bo na pewno jest to osoba nietuzinkowa. Co z tych planów później wyjdzie to osobna kwestia, ale podoba mi się takie otwarcie na coś innego, ciekawość inności.
Ale napisałem icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Zainteresowanie - zainteresowaniem, ale jak już całkowicie zamieszkacie, to pewnie te wycieczki się skończą, bo będziecie mieli zero prywatności icon_confused.gif ...

Może jakieś dni zwiedzania za biletami icon_rolleyes.gif odpowiednio wykalkulowanymi - np. 500 PLN normalny, 499 ulgowy dla emerytów - taka cena zaporowa, aby tylko osoby NAPRAWDĘ zainteresowane pomysłem takiej budowy zdecydowały się wejść icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Zainteresowanie - zainteresowaniem, ale jak już całkowicie zamieszkacie, to pewnie te wycieczki się skończą, bo będziecie mieli zero prywatności icon_confused.gif ...

Może jakieś dni zwiedzania za biletami icon_rolleyes.gif odpowiednio wykalkulowanymi - np. 500 PLN normalny, 499 ulgowy dla emerytów - taka cena zaporowa, aby tylko osoby NAPRAWDĘ zainteresowane pomysłem takiej budowy zdecydowały się wejść icon_biggrin.gif



Stach, Ty dostaniesz karnet bezpłatny icon_smile.gif
Link do komentarza
Dzisiaj śniło mi się, że ktoś przyjechał wykopał jodłę i uciekł . Masakra. Co się człowiekowi śni icon_smile.gif

Oczywiście sprawdziłem, bo ze snami nigdy nic nie wiadomo. Ale , nie jodła stoi jak stała, nawet wydaje mi się, że jest jej lepiej. Igły przestały spadać. Chyba jej się podoba , że ma tyle przestrzeni. Czekam aż zacznie rosnąc w szerz icon_smile.gif

Podstawa to dobry alarm i sąsiedzi. Niekoniecznie w tej kolejności. Ale do drzewa to już się alarmu nie podłączy icon_smile.gif





Link do komentarza
Cytat

Następni będą mieli łatwiej icon_smile.gif


Zwłaszcza jak chodzi o wykoczeniówkę?
Przynajmniej nie kupią mebli w salonach typu Agata?

PS. Sorki stary, ale od początku zupełnie nie rozumiem dlaczego poszedłeś igloo. Jedyne logiczne to to, że chciałeś się wyróżnić. Ekstrawagancja.
Ale i tak tego nie rozumiem, aczkolwiek szanuję decyzję - to Twoje, a nie moje pieniądze.
Link do komentarza
Cytat

Tylko tak się zastanawiam, czy to dobry pomysł aby tylko stopnice były z drewna?
Poprawcie mnie ale czy to się nie będzie na maksa brudziło. Jakieś takie mam wrażenie ze z czyszczeniem może być sporo roboty. No ale to tylko wrażenie.


ja mam tak zrobione schody, stopnice z drewna, a podstopnice z kafla. Kafel jest z dwóch kawałków, łączenie po środku na styk (kafle rektyfikowane), łączenia nie widać "na pierwszy rzut oka", kafle w kolorze ścian, całość wygląda jak na fotkach, tyle że u mnie zwykłe proste schody.
Też się obawiałem brudzenia podstopnic, dlatego takie rozwiązanie

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

LasekD podrzucił mi pomysł podstopnic z MDF, tak się robi. A przy najmniej tak on robi.


Robi się i powinno być taniej, klient powinien o tym wiedzieć, icon_lol.gif ale nie zawsze tak jest, a fornirowanie powinno być z obu stron ze względu na paczenie.
Daje się też płytki panelowe drewnopodobne ze względu na ciągle powtarzający się wymiar podstopnicy, np:15 cm X 90 cm. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Tylko tak się zastanawiam, czy to dobry pomysł aby tylko stopnice były z drewna?
Poprawcie mnie ale czy to się nie będzie na maksa brudziło. Jakieś takie mam wrażenie ze z czyszczeniem może być sporo roboty. No ale to tylko wrażenie.


Masz dosyć ciężką (fizycznie i optycznie) konstrukcję schpodów i białe podstopnice wprowadzą trochę, a może nawet więcej niż trochę, lekkości.

Kolor podstopnic nie musi być biały, może nawiązywać do barw zawartych w przestrzeni wnętrza.

Twoje schody są na tyle wyeksponowane, że wymagają spojrzenia z każdej strony, z czasem na "przespanie się" z ich wyborem.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Dziś w kopule nieformalny spontan forumowy, czyli ja, Rom-kon i LasekD icon_smile.gif

Wychodzi na to, że kolega LasekD będzie robił u mnie schody. Termin zaklepany na luty.
Schody wstępnie bo to się może zmienić będą całe dębowe

Prace brukarskie w sumie zostały już zakończone.













Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Wiec Panowie z firmy GWAMED przyjechali, założyli cześć. Jutro z rana będzie poziomowanie. W następnym tygodniu dowiozą dwie brakujące szyby trójkątne.
Myślę , że zrobiliśmy nowe otwarcie i zaczęliśmy myśleć do przodu. Jutro ma być także ściągnięta miara pod stelaż pod reklamę.











Na budowę dotarł także kolega Vadiol i tutaj mamy problem jak zakończyć schody przy antresoli.

Ostatni mini schodek może być zrobiony w kilku wariantach:

1. płytkę z antresoli wysuwamy nad schodek, np 2cm i pod nią montujemy płytkę pionową.

2. próg podcinamy tak aby lasekD mógł wstawić kawałek drewnianej stopnicy i zatopić ja w podłodze antresoli. Z boków obudowujemy ją płytkami z antresoli.
3. chwilowo innych pomysłów nie mam








Link do komentarza
Cytat

Widziałem coś takiego ale ze sztywnych kratek w wawie przy Lindleya. Ale to jest z kratek materiałowych.



Sztywne kratki, podobne nieco do transporterów dawnego piwa typu "bączek", oglądałem kiedyś na targach budowlanych. Były przeznaczone na drogi dojazdowe, zapobiegały powstawaniu kolein, pozwalając jednocześnie na normalny rozwój trawnika. Te Twoje mają inne przeznaczenie.
Link do komentarza
Cytat

Dzisiaj śniło mi się, że ktoś przyjechał wykopał jodłę i uciekł . Masakra. Co się człowiekowi śni icon_smile.gif

Oczywiście sprawdziłem, bo ze snami nigdy nic nie wiadomo. Ale , nie jodła stoi jak stała, nawet wydaje mi się, że jest jej lepiej. Igły przestały spadać. Chyba jej się podoba , że ma tyle przestrzeni. Czekam aż zacznie rosnąc w szerz icon_smile.gif





Witam. Co do jodły to na wiosnę kup nawóz do iglaków w płynie, rozcieńcz go z wodą i pryskaj spryskiwaczem po roślinie. Mi tak odbił iglak, który wyglądał jak Twoje.
Pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...