Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

Gość mhtyl
Cytat

icon_smile.gif


Nie ma co się śmiać icon_razz.gif , tak napisałem może niezgrabnie ale chodzi o to że przy obfitych opadach woda będzie może płynąc całym przekrojem rury i wtedy może zamiast spływać do studzienki będzie wciskała się przez te dziurki na zewnątrz czyli w grunt.
Co prawda takie ulewy zdarzają się rzadko, ale się zdarzają.
Link do komentarza
Cytat

Nie ma co się śmiać icon_razz.gif , tak napisałem może niezgrabnie ale chodzi o to że przy obfitych opadach woda będzie może płynąc całym przekrojem rury i wtedy może zamiast spływać do studzienki będzie wciskała się przez te dziurki na zewnątrz czyli w grunt.
Co prawda takie ulewy zdarzają się rzadko, ale się zdarzają.


Ona przy małych opadach odda więcej,niż przy ulewie.A drenaż czytaj -piasek i żwir rozprowadzi tą wodę dookoła kopuł. Dopiero jak zaleje obficie lub podniesie się poziom wody w glebie powyżej drenów zacznie oddawać do studni.
Jeden koleś miał dom na skarpie, lał wodę z rynien w drenaż i popłynął, chałupa pękła, grunt się uplastycznił. icon_smile.gif Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

W tamtym roku chwasty były zlikwidowane do jednego, w tym roku zaczynamy znowu.



Może zmień podejście do tego co u Ciebie rośnie...
Moja znajoma, po uwagach, że ma zachwaszczoną działkę, zwykła była odpowiadać, że to nie chwasty, tylko ZIOŁA...

Link do komentarza
Jak się nie ma co się lubi ....

Panowie kostkę układają na piasku (ostatnia warstwa). Do tej pory byłem nauczony, że kostkę kładzie się na piasku z cementem. A tu się okazuje, że tak tez można i jest nawet bardziej prawidłowo.
Kolejne warstwy od dołu to:
-piasek
-kruszywo
-piasek z cementem
-piasek
-kostka

Link do komentarza
Cytat

Jak się nie ma co się lubi ....

Panowie kostkę układają na piasku (ostatnia warstwa). Do tej pory byłem nauczony, że kostkę kładzie się na piasku z cementem. A tu się okazuje, że tak tez można i jest nawet bardziej prawidłowo.
Kolejne warstwy od dołu to:
-piasek
-kruszywo
-piasek z cementem
-piasek
-kostka



U gościa, u którego robiłem sterowanie pracą i oświetleniem fontanny, też tak mówili. Po paru latach jednak kolejna ekipa zrywała wszystko i robiła od nowa, przy okazji wymienili kostkę na granitową.
Dlaczego tak było? Ano pracowite mrówki dały radę i zrobiły się takie wertepy jak na wygonie dla stada zwierząt.
Link do komentarza
Cytat

Panowie kostkę układają na piasku (ostatnia warstwa). Do tej pory byłem nauczony, że kostkę kładzie się na piasku z cementem. A tu się okazuje, że tak tez można i jest nawet bardziej prawidłowo.
Kolejne warstwy od dołu to:
-piasek
-kruszywo
-piasek z cementem
-piasek

-kostka


Musisz jeszcze kupić sobie mrówkojada... wink.gif

Możesz też zamienić kolejność: ostatnią warstwę piasku na piasek z cementem. Nie wykosztujesz się na cemencie, a odetniesz piach od tych owadów.

Z tym, że kostka ta za rok, dwa i tak porobi fale Dunaju, bo podbudowa nie jest zagęszczona. Ubili Ci tylko wierzchnią warstwę piasku, a w podbudowie tylko to, co ujeździła jako tako koparka. icon_confused.gif
Możesz też cały piach (obie te warstwy) mieszać z cementem - będzie mniej podatne na osiadanie. Edytowano przez Leszek4 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Wzięliśmy się za konstrukcje pod lustro. Romkon jak zwykle coś tworzył, w tym wypadku cyrkiel z wyrzynarką icon_smile.gif Ale działa wiec jest ok. Ostatecznie zostały przyklejone i powieszone dwa kółka z karton gipsu o średnicy 110cm. Na to zostanie przyklejone kółko o średnicy 120cm, potem dystans i jeszcze jedno takie kółko. A na to lustro.





























Link do komentarza
Gość stach
A czy Romkon zezwolił Ci na publikowanie tak "intymnych" szczegółów konstrukcji na lustro icon_confused.gif , czy nie zdradzasz Jego nieopatentowanych rozwiązań icon_wink.gif ...
Ta listwa na taśmę ledową - to dobry pomysł icon_smile.gif
Link do komentarza
Chodzą słuchy, że najczęściej pokemony można znaleźć gdzieś w okolicach Mcśmieci, bo Nintendo ma ze śmieciuchem podpisaną jakąś umowę na tą zabawę.

A jeśli chodzi o smartfony, to w gdzie niegdzie w niemcowni są już specjalne pasy dla pieszych, którzy są zapatrzeni w swoje "smart"komórki. Stało się to po tym, gdy kilku takich delikwentów zostało rozjechanych przechodząc na czerwonym świetle przez ulicę (ech...tylko przeszkadzają naturze w zdrowej selekcji naturalnej) Edytowano przez moniss (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Panowie, ale Wy tu podajecie skrajne przypadki głupoty i debilstwa icon_smile.gif W ten sposób można wszystko zdyskredytować bo zawsze znajdzie się idiota co nie potrafi z czegoś korzystać. Ludzie mają problemy z właściwym użyciem widelca i łyżki a co dopiero mówić o smartfonach icon_smile.gif

Wszystko jest dla ludzi i jeśli tylko ma się trochę oleju w głowie to można sie świetnie bawić bez narażania życia, zdrowia czy psychiki icon_smile.gif Gry są tak samo dobre dla dzieci jak i dorosłych. Ja wolę pograć niż np. gapić się bezmyślnie w telewizor jak większość ludzi w wolnym czasie. A jak gra zmusza do chodzenia? Super. Młodszy brat mojej żony był przykuty do komputera całymi dniami i z domu się nie ruszał. A teraz? Codziennie go nie ma i robi nawet 28 km dziennie na rowerze albo pieszo, ganiając za Pokemonami. Jak tylko robi się to mądrze to ja jestem za i niech takich gier będzie jeszcze więcej.
Link do komentarza
Cytat

i niech takich gier będzie jeszcze więcej.



Polsko! lecz ciebie błyskotkami łudzą!
Pawiem narodów byłaś i papugą;
A teraz jesteś służebnicą cudzą —
Choć wiem, że słowa te nie zadrżą długo
W sercu — gdzie nie trwa myśl nawet godziny:
Mówię — bom smutny — i sam pełen winy!


Juliusz Słowacki
Grób Agamemnona Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...