Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

Ogród zimowy chwilowo jest wykorzystywany w celach artystyczno - edukacyjnych. Co z nim będzie trudno powiedzieć, raczej ogrodu tu nie będzie bo nikt nie wie jak by to miało wyglądać. Nie ma wykonawcy który by to ogarnął.
Wiec prawdopodobnie będą kolumny betonowe, ale to najwcześniej na jesieni.







Link do komentarza
W piątek będzie ostateczne malowanie konstrukcji metalowej pod podłogę szklaną. Panowie będą malować już trzeci raz. Widać, że bardzo zależy im na efekcie. Inaczej zakończyliby po pierwszym razie. W tym widzę klasę wykonawcy.
A w nastopnym tygodniu kończymy barierki szklane w części firmowej. Kurcze, że tak powiem na reszcie icon_smile.gif

Od kilku dni testuję zamek elektryczny Adel

Na tą chwilę sprawuje się dobrze choć sam montaż to nie bułka z masłem. Szczególnie jestli ktoś ma już zamek listwowy i musi ten nowy dopasować. Na zewnątrz się raczej nie nadaje, ale w środku jak najbardziej. Obsługa po kilku perypetiach okazała się prosta. Dzieciaki bez problemu otwierają paluchem.






Link do komentarza
Okazało się, że spadku praktycznie nie ma, bo na 20mb 1cm to nic. Dla tego trzeba będzie zrobić większy spadek boczny. I przy samym garażu zrobię odwodnienie liniowe. Na szybko znalazłem w necie betonowe z żeliwna kratką.
Koszt 89zł/mb. Przy bramie 5mb wypada chyba wziąć 5m + studzienkę. Sam nie wiem.







Link do komentarza
Zabieramy się za mycie kopuły, takie testowe. Ale i tak sądzę, że bez przeszlifowania powierzchni niewiele uda się zrobić.
A skoro tak, to dalej jest opcja obsadzenia pnączami, konkretnie bluszczem. Co prawda bluszcz będzie zaczepiał się o nierówności i trudno go będzie oderwać. W znaczeniu zostaną jego zaczepy. Ale jeśli ma to być kiedyś szlifowane to nie ma to znaczenia.



Link do komentarza
Cytat

Jeszcze jedna fotka z drzwiami.


Teraz widać że część betonu jest odsłonięta, powinny drzwi się licować ze styropianem, czyli guma drzwi po zamknięciu opierać się na styropianie.

Z wcześniejszych zdjęć wynika, że tu nie dawałeś przekładki termicznej poziomej pod tą ścianą fundamentową teraz odsłoniętą (próg garażu) ,



a ta ściana w jednym rogu chyba lewym, połączona jest ze ścianą fundamentową domu nad przekładką termiczną, więc trzeba to jakoś zabezpieczyć, w dodatku część posadzki z garażu wystaje również na zewnątrz budynku. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Podkładka termiczna została jednak dana. Ale w późniejszym czasie. I drzwi na nią zjeżdżają. Oczywiście nie na sam izomur ale na płytę granitową 3cm grubości która leży na izomurze.
Próg poszerzono od wewnątrz.


No waśnie na tym zdjęciu nic nie widać, tylko bloczki betonowe i nadlany beton.
Masz jakieś inne z późniejszych prac tego miejsca ?
Płyta granitowa styka się z posadzką garażu powinna się kończyć od wewnątrz przed uszczelką drzwi, a w miejscu śladu uszczelki na płytach granitowych powinien być próg z przekładką termiczną, lub sama przekładka termiczna a za nią już podjazd garażu. . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Szkoda, że Ci nie ubili tej podbudowy porządną zagęszczarką.



Zrobili ile dali rady, myślę, że nie jest źle. Po kruszywie jeździła jaszcze dość intensywnie koparka . No ale wiadomo, że porządna ciężka zagęszczarka byłaby lepsza bez dwóch zdań.


Cytat

Podziwiam rozmach, z jakim budujesz. Gratulacje. Trzymam kciuki z rozwiązanie sprawy brudu na elewacji; ilekroć przejeżdżam, to aż przykrość ogarnia. Może te pnące rośliny to jest myśl. To może fajnie wyglądać - zielona kopuła.
Pozdrowienia.



Ja tam widzę ciągnąca się w nieskończoność budowę. I często doprowadza mnie to do szału, no bo ile można.
Chwilowo mamy przyspieszenie, bardzo efektowne bo za chwile będzie wszystko widać. Jest to jednak zupełny przypadek. tak po prostu wyszło, panowie mieli okienko itd.

Na razie kombinuje z tymi pnączami, wszystko jest pod takie cos przygotowywane. Ale pnącza będą rosły bardzo wolno, nie chcę tych szybko rosnących. Wiec i tak trzeba będzie coś wymyśleć. Gdyby ktoś miał dostęp do podnośnika koszowego w sensownej cenie to się polecam. Karcher w dłoń i działamy. Na tą chwile innego rozwiązania nie widzę.

Czekam tez jak się rozwinie sytuacja w kopułach w Tarczynie i Rzeszowie. Ciekawe jak finalnie tam to będzie zrobione.


Link do komentarza
Cytat

Zaczynamy podłączanie spływu liniowego do rury drenerskiej.



Może mi ktoś na tym przykładzie wytłumaczyć, jaki jest sens podłączania do drenażu opaskowego wód deszczowych?
Po każdej ulewie, po każdym deszczu wodą taką nawadnia się chyba grunt wokół ław fundamentowych?


PS. Styropian fundamentowy jest u Ciebie bez siatki z klejem? Sama folia kubełkowa?
Link do komentarza
Bardzo fajne są te gabionowe donice.
Tą z pierwszego zdjęcia znalazłam w cenie 280zł, ale nieco większe (i tańsze - 250zł na aledrogo) mają w okolicach Płocka. Do tego jeszcze nawrzucać trochę ładnych kamieni lub szkła... i będzie piękna donica icon_smile.gif

Kulista forma do kulistego domu i u Ciebie ładnie by się prezentowały.... wszędzie icon_biggrin.gif
Taki wynalazek niegłupio by też wyglądał w holu czy salonie...
Edytowano przez moniss (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

U mnie drenaż jest podłączony do studni kręgowej. Studnia znajduje się kilka metrów od odwodnienia liniowego.
Odnośnie styropianu to nie widzę sensu dawania na niego siatki i kleju. Niby po co?


Odwodnienie liniowe będzie Ci ten drenaż i studnię zamulało. No bo zbiera się w nim cały syf spływający z nawierzchni drogi. Gdybym nie miał innego wyjścia, to pewnie przed zejściem do drenażu założyłbym jakiś odstojnik, który regularnie bym czyścił.
Mam na kilku podlegających mi obiektach odwodnienia liniowe. Nikomu nie chce się odkręcać blach do wyczyszczenia liści i mułu. Trza ekstra kazać. Nie chciałbym sobie zatkać tym ostatni odcinek drenażu przed studnią...

A siatka i klej na styropianie? Są w okolicy myszy i mrówki? Po to.

Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

U mnie drenaż jest podłączony do studni kręgowej. Studnia znajduje się kilka metrów od odwodnienia liniowego.


Tylko że rura drenarska ma na obwodzie dziurki i przy większych opadach zamiast ściągać wodę będzie wpychała w grunt.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...