Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

Hm, cheetos jest spokojny jak na kocura, taki wręcz cielakowaty. 7 kotów łazi a tylko on wpadł na pomysł ze na samochodzie jest fajnie. Na dodatek to kot sąsiadki. Na szczęście tego samochodu w sumie nie żal, ale jakby wlazł na nowy to dostałby prawdopodobnie jak na Twoim filmie.

Wziąłem się za przedłużenie przewodu od rekuperatora. W jangaz jest właśnie taki przewód LIYY, 2x0,14mm2 ja zamówiłem grubszy, 2x0,75mm2. To przewód od pomiaru temperatury. Tyle, że muszę go przedłużyć do jakichś 20m.
Ogólnie to pierwszy raz słyszę o takim symbolu przewodu.

Link do komentarza
Cytat

no ale nożyk kosztuje 9,90zł icon_smile.gif Na prawdę warto. Dodatkowo przycina przewód.


tylko po co sobie utrudniać ?
zamykasz się wewtyka
ponownie otwierasz ( bez zdejmowania czapki ) przycinasz szczypczykami czy nawet obcinaczkami do paznokci przy samej ściance zamykasz i gotowe
przy okazji przewody powinny być krótsze w części rozplecionej - tak tylko - tylko
Link do komentarza
Wziąłem się za testowanie nowych gniazd HDMI, mam tester , krótki odcinak przewodu 1m, wiec wkładam w gniazdo i biegnę do rozdzielni sprawdzić czy jest ok. A tu ciekawe wyniki. Żadne gniazdo nie przesyła wszystkich sygnałów.
Tylko jedno mnie zastanowił, że niezależnie które gniazdo sprawdzam zawsze te same wejścia są uszkodzone.

Dziś przywiozłem drugi krótki odcinek HDMI, i się okazało że wszystko jest ok. Na dodatek ten niby nie przepuszczający wszystkich sygnałów przewód właśnie podłączyłem do kompa stacjonarnego i wszystko dział lux.
O co chodzi nie wiem.







I po zmianie przewodu



Link do komentarza
Skoro przewody hdmi różnią się między sobą się, i to istotnie, gdyż pracują w różnych standardach, to z gniazdami pewnie jest podobnie.
Wydaje mi się, że trzeba dobrać odpowiedni przewód właściwy dla danego gniazda i porównywać je (sprawdzać) w ramach tego samego standardu.
Link do komentarza
Tak może być.

Najważniejsze, że zadziałały, rozkładane były 2 lata temu. Przyznam , że nie nie miałem wielkich nadziei że w ogóle któryś ruszy. A tu takie zaskoczenie. A już myślałem o ich fizycznym wycięciu. Do przetestowania zostały jeszcze 4szt, ale tam nie ma założonych gniazd. Wiec nie ma pośpiechu.
Link do komentarza
Przyszedł czas na niezmierzenie się z drzwiami z zamkiem elektromechanicznym. Na początku było ciężko ale kontaktron wyśledzony, zamek się elegancko zamyka. Trochę jest głośny , pewnie kwestia przyzwyczajenia. Nie wiem jeszcze co zrobić z czujnikiem rygla. Wychodzą z niego 3 przewody. Poza trym jest pozamiatane.



Zostały odpalone też szyfratory.

Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dokładnie rok temu mieszkańcy pisali petycje odnośnie chodnika. I co się zmieniło? Bardzo dużo, chodnik już jest przesądzony, dodatkowo będą latarnie ledowe. Obecnie geodeci robią pomiary i jak dobrze pójdzie to w tym roku cywilizacja do nas dotrze icon_smile.gif A poważnie, to bez chodnika było(aktualnie jest) po prostu niebezpiecznie.

Link do komentarza
Raz na jakiś czas, szczególnie jak jestem na tarasie i świeci słoneczko zaczynam się zastanawia co z tym zrobić.
Bo odnośnie ogrodu zimowego to do tej pory nic mi się nie udało wykombinować. Materia należy do tych beznadziejnych.

Ale żona wpadła na pomysł ala pergola ze słupów, a to akurat jest realne. Słupy jak na starym obrazku trzeba by było z góry połączyć. Wysokość standardowych slupów to ok 2,7m. Mam odpowiedni fundament który to wytrzyma. Teraz tylko to ładnie zaprojektować. Koszt pojedynczego słupa też nie powala, ok 300zł/szt. Taki słup należny zalać betonem wcześniej zazbrojonym..












Link do komentarza
No i zaczynają się przymiarki, w końcu Pestka dała zielone światło icon_smile.gif

Odległość od środków słupów 315cm. Została kwestia ustalenia wysokości wieńca nad kolumnami.
Szerokość wieńca zrobiłbym dokładnie taką samą jak wieniec fundamentowy czyli 25cm.
Wysokość pewnie podobnie. 20-25cm.





Czujnik temperaturowy od mojego pieca viessman icon_smile.gif Taka duża puszka i taki mały czujnik, ale marnotrawstwo. Dla tego wepchnąłem tam jeszcze dwa czujniki od temperatury rekuperatorów. Co prawda jeszcze nie są polutowane ale kable przeciągnięte jak najbardziej. A możliwe ze jeszcze coś tam wejdzie. Puszka jest na wysokości ok 1,5m od strony północnej.

Link do komentarza
Cytat

Od kilku dni walczyłem z projektem systemu domofonowego. W końcu dziś się poddałem. Wyszło, że musiałbym kłaść nowe okablowanie, ogólna masakra. Wcześniej miałem porozkładane skrętki, a tu się okazało, że przy moich odległościach dochodzących do 50m przekrój zalecany to 6x1mm2.




to może bezprzewodowo ?
Link do komentarza
Cytat

Z bezprzewodowymi to jest tak, raz działa raz nie dział :(
Znalazłem tez domofon IP, wiadomości wyskakują na komórce , tablecie itd. Ale... poczytałem komentarze odnośnie softu w sklepie google i ogólna masakra. Chodzi jak chce.




z bezprzewodowymi jest tak
że dopóki nie włazisz w ustawienia centrali i nie zaczynasz nadmiernie komplikować to działa.
jak sobie naklikasz za wiele to zaczyna szaleć
podobnie jak z przewodowymi i jak z komputerami
system nie psuje się sam z siebie - trzeba się przyłożyć - nieco icon_smile.gif
Link do komentarza
Rozmawiałem z instalatorem tego domofonu, ogólne wykonanie na wysokim poziomie ale tez koszt to 3kzł.
Odnośnie kamery to zaskoczenie bo pikseloza jak w starych nokiach. A stabilność softu na bardzo niskim poziomie.
Ale reklamują się całkiem fajnie. No i opóźnienie dźwięku jakieś 2-3sek. Także instalator nie był zachwycony.
Ale gdyby poprawili niedoróbki kto wie.

Link do komentarza
Z zaciekawieniem czytam Twój wątek bo sporo w domu dajesz elektroniki i systemów automatycznych (sam lubię tego typu udogodnienia) , mimo wszystko ceny tych niektórych urządzeń powalają ;) No i wychodzi na to ze dobrze mieć jest to już zaplanowane na etapie budowy domu aby rozprowadzić instalacje odpowiednie, tylko jak tu mieć do tego głowę, skoro tyle decyzji jeszcze do podjęcia ?

Ale dom naprawdę robi wrażenie icon_smile.gif Jak już będzie wykończony jak nic czeka Cię wizyta redakcji budujemy dom czy innych ;)
Link do komentarza
No, ciekawe...

Tylko czy to filtruje mrugnięcia z TWOJEGO pojazdu? Tam przy" kostce" urządzenia jest jakaś antenka??? może błysk jest równoległy z sygnałem radiowym??? Nic nie ma mowy o jakimś fotooptycznym czujniku...
Link do komentarza
Cytat

Myślę, że nie złapałeś jak to działa. Może dla tego ze to jest dużo prostsze niż myslisz. Jesteś za ambitny. icon_smile.gif
To jest zwykły pilot radiowy w którym sygnał jest wymuszany napięciem na światłach drogowych.
Raz dasz długie odpowiada to pierwszemu przyciskowi na pilocie, dwa razy to drugi przycisk itd.




Ja bym nie mógł zastosować tego wynalazku bo teraz,gdy jest ciemno a podjeżdżam do swojej bramy to świecę sąsiadom prosto w kuchnię i salon.Nie wiem jak by znieśli mruganie icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Ja bym nie mógł zastosować tego wynalazku bo teraz,gdy jest ciemno a podjeżdżam do swojej bramy to świecę sąsiadom prosto w kuchnię i salon.Nie wiem jak by znieśli mruganie icon_wink.gif



ale pasuje pod każdy przyciska znajdujący się w kokpicie
nie tylko światła może to być przycisk tylko od pilota byle monostabilny
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...