Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

No nie wiem, jutro dosypie Ci 1m śniegu i będziesz zazdrościł ze u mnie jest tak mało icon_smile.gif

W sumie całkiem dokładnie trzymam się projektu, chociaż z tym lustrem to będą zmiany bo ma wysokość 120cm. To dokładnie tyle ile od podłogi do końca półki. Czyli oświetlenie lustra byłoby na wysokości ponad 240cm. Trzeba będzie zmienić na 70-80cm.







Link do komentarza
Do tej pory byłem przekonany, że kładzenie mozaiki na ściany kopuły (sferę) jest dziecinnie proste. Okazuje się że nie.

Są dwa sposoby

- pierwszy , układamy do sufitu podłogi i ścian. Wtedy nie zostaną zachowane odległości między poszczególnymi mozaikami, i trzeba będzie docinać.

- układamy aby odległości między kostkami były idealne. Wtedy w stosunku do sufitu, ścian wyjdzie z przesunięciem.

W kuchni zważywszy na niską wysokość płytek zrobiłem sposób pierwszy, ale w łazience gdzie płytki będą na pełną wysokość 2.5m, będzie ten drugi sposób.




Link do komentarza
Ściągawka , ustawiania kotła gazowego według kolegi misiupl icon_smile.gif

• Zawsze za chłodno! Należy zwiększyć korektę
• Zawsze za ciepło! Należy zmniejszyć korektę
• Za chłodno tylko podczas mrozów! Wybrać krzywą o wyższym numerze
• Za ciepło tylko podczas mrozów! Wybrać krzywą o niższym numerze
• Dobrze podczas mrozów, poza tym za chłodno! Wybrać krzywą o niższym numerze oraz zwiększyć korektę
• Dobrze podczas mrozów, poza tym za ciepło! Wybrać krzywą o wyższym numerze oraz zmniejszyć korektę
Link do komentarza
Mam bardzo podobne - kupowałem w Końskich cenowo wyszło o 10PLN/m2 mniej niż w merkurymarket - który był najtańszy dwa lata temu. pokój:

DSC01446.jpg


Łazienka dół:

DSC01446.jpg



P.S. Płytki na ścianie były za 9PLN/m2 i są krzywe jak pieron, ale do dolnego kibelka być mogą. Piszę to bo na focie to bardzo widać i pewnie ktoś zaraz zapoda jakie to fachmany kładły......... Edytowano przez Qubacen (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Stach a sam kładłeś?



Piwnice, kuchnię, kibelek, korytarz, większą część łazienki górnej sam osobiście, aż w trakcie robót w tejże łazience trafił mnie udar, szpital, rehabilitacja... Resztę wykańczał taki młody zdolny Krzyś icon_lol.gif

Za szybko chciałem to wykończyć, ale przeciw kilkunastogodzinnym pracom zbuntował się mój organizm i pogroził mi paluszkiem... Na szczęście nie pozostały mi duże ubytki na zdrowiu, ale już glazurniczo i remontowo emerytuję, dyplom mistrza glazurnika powiesiłem nad łóżkiem... i czasami się tu "mądruję" icon_confused.gif

Część moich prac mam obfotografowanych, część zdjęć gdzieś mi "wybyło" - ale kilkadziesiąt łazienek, kuchni, schodów, tarasów gdzieś tu w okolicy obrobiłem icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Zastanawiam się nad podcięciem wentylacyjnym. W firmie ujdzie ale w domu trochę to jednak będzie wyglądało dziwnie.
Każde pomieszczenie zasilane jest rurami fi wew 9cm.
czyli P=Pi*r2= 63,5cm2

Drzwi bez podcięcia mają 0,5cm luzu czyli:

P1=0,5*82=41cm2

A drzwi z podcięciem mają dodatkowo :

P2=P1+ 3*60cm=243,5cm2

Co wy o tym myślicie?

Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Czyli podcięcie jak na fotce można by dać do łazienek i pomieszczeń brudnych. Ale z resztą jest problem, nie wiem czy firma mi drzwi podetnie. Bo wystarczyłoby aby miały luz 1cm.

Inna sprawa to jeśli do pomieszczenia zostanie wepchnięte powietrze rurą to czy nie powinno być tak że podcięcie pod drzwiami powinno mieć dokładnie tyle co przekrój tej rury?




ps. Całkowicie się z tym zgadzam

"Moim zdaniem - Prawdziwy katolik nie instaluje kotła na węgiel (źródło - encyklika Laudato si)"
Link do komentarza
aby rozwiać wątpliwości:

Cytat

2.1.6. Odpływ powietrza z pokojów mieszkalnych. Powietrze z pokojów mieszkalnych powinno być odprowadzane przez otwory wyrównawcze umieszczone ponad drzwiami lub w ich górnej części lub przez otwory wywiewne. Dopuszcza się odprowadzanie powietrza przez szczeliny pomiędzy dolna krawędzią drzwi a podłogą. Przekrój netto otworów lub szczelin powinien wynosić co najmniej 80 cm2 .

2.1.7. Dopływ powietrza wewnętrznego do kuchni, łazienek, ustępów oraz pomocniczych pomieszczeń bezokiennych powinien być zapewniony przez otwory w dolnych częściach drzwi lub przez szczeliny pomiędzy dolna krawędzią drzwi a podłoga lub progiem. Przekrój netto otworów lub szczelin powinien wynosić 200 cm2

Link do komentarza
Muszę się pochwalić ostatnim moim spostrzeżeniem. Nie mam fotek bo niestety do takich zdjęć w nocy to komórka jest nieodpowiednia, delikatnie mówiąc.

Wiec jadąc późnym wieczorem do kopuł zauważyłem ze oba świetliki świecą. Wygląda to trochę kosmicznie.
Dodam tylko, że to jest zwykłe światło z parteru, nie ma jeszcze oświetlenia oddzielnego samych świetlików.
A tab będzie RGB icon_smile.gif

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...