Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

Cytat

No wiem , że dla Ciebie to małe piwko przed śniadaniem icon_smile.gif

U mnie będzie wężykiem icon_smile.gif


Nie wiem co masz na myśli z tym małym piwkiem przed śniadaniem, ale dla mnie małe piwko przed śniadaniem oznacza rzecz kompletnie niewykonalną, a właściwie jakąś życiową katastrofę. Jeśli tak to rozumiesz, to zapewniam cię, że w kontekście podłogówki nie jest u ciebie tak źle jak sądzisz. Głowa do góry.
Link do komentarza
Cytat

Odnośnie spinek to znalazłem informacje ze między 5-10szt/.m2.



Tak myślę, że u Ciebie potrzeba będzie raczej więcej, niż mniej - masz dużo łuków i "wężyków", żeby to pomocować trzeba pewnie gęściej przypinać te rurki...
Link do komentarza
Cytat

Właśnie o to pytałem w poście cytowanym poniżej, znaczy nie mieli i teraz dopiero improwizują.



Ja wiem, hm, to nosi jakiś negatywny wydźwięk.

Bardzo wiele rzeczy na budowie to improwizacja, większa lub mniejsza. Ale to zrozumiałe. Nie ma za bardzo na kim się wzorować. Nie ma marketu z pacami dla kopulastej ściany o promieniu 6,25m. Trzeba taka pacę stworzyć metoda prób i błędów. Została stworzona. Efekt jest dobry.


Dziś było załatwianie spraw w gazowni. A ponieważ umowę przyłączeniową zawiera się w Grodzisku Mazowieckim a umowę sprzedaży gazu w Pruszkowie wiec dzień na te sprawy poświęcić trzeba. I tak tez się stało. Ale umowy w łapie trzymam icon_smile.gif
Link do komentarza
Siatka pod podłogówkę zamówiona. Zaczynamy w poniedziałek od obsadzenia skrzynek rozdzielaczy.



Dane techniczne siatki z włokna szklanego Capatect 650:

- Rodzaj splotu: Gazejski

- Długość: ≥ 50 m

- Szerokośc: 110 cm ± 1%

- Wymiary oczek w świetle: 4 x 4 mm ± 5%

- Gramatura, grubość: ≥ 165 g/m2 ± 5%
- Zużycie ok. 1,1 m2/m2
- Kolor: pomarańczowy
Link do komentarza
Dziś na budowie zaczęliśmy kołować listwy do podłogówki. 200szt kołków poszło szybciutko i trzeba było jechać do sklepu. Dokupiłem jeszcze 500szt i może na jutro wystarczy. A to dopiero pierwsza kopuła.
Nie spodziewałem się ze ta podłogówka tyle czasu zabierze, a pracują 4 osoby wraz ze mną.
W związku ze zmianą lokalizacji rozdzielaczy prawdopodobnie zostaną 2 krążki rury wavin.
Link do komentarza
W piątek rozmawiałem z firmą Termopian. Wcześniej wysłałem im kilka fotek. Chodzi o dziwne zabrudzenia na kopule.
I tak jak do tej pory podejście firma jest ok. Uzgodniliśmy, że do sprawy wrócimy na wiosnę. Była to tez moja sugestia bo teraz tak naprawdę nic nie można zrobić a należy jeszcze to wszystko poobserwować.

Prawdopodobnie skończy sie na przemalowaniu kopuły, albo doszlifowaniu pewnych części aby powierzchnia była bardziej gładka (czytaj mniej czepiał się brud)




Link do komentarza
Witam tak sobie patrze na Pana dom i ma kilka pytań do Pana odnośnie budowy :-)

1- czy to prawda ze domu kopułowe są tańsze od standardowych o około 30-40% (oczywiście na przykładzie Pana domu) czy może pan podać koszt tej budowy jeżeli to nie problem :-)
2- jaka jest średnica jednej kopuły ( rozumiem że wysokość to polowa średnicy )
3- czy jest Pan w stanie tak na oko powiedzieć ile cegieł poszło na jedna kopułę
4- na jednym ze zdjęć widziałem ze ma Pan tam piętro czy podłoga została wylana w czasie budowy kopuły przez tak zwany świetlik czy już po zamknięci a i czy podłoga jest osadzona w ścianie czy oparta tylko na tych ściankach działowych poniżej ( to pytanie może wydawać się śmieszne ale ja nie mam nic wspólnego z budowlankom i jestem po prostu ciekaw )
5- czy miał pan jakieś problemy związane z uzyskaniem zgody na budowę kopuły

DZIĘKUJĘ

Link do komentarza
hm, to szybciutko...

1) teoretycznie tak. łatwo to obliczyć. W praktyce to różnie bywa.
2) ok 13m
3) trochę ponad 20tys szt
4) zalewanie odbywało się przez świetlik, strop stoi tylko na ściankach działowych
5) żadnych.


Kołkowanie listew to bardzo fajna ale niesamowicie mozolna praca.





Dotarł tez piasek i kruszywo



Zakładaliśmy tez burty do antresol.



Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...