Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

Gość mhtyl
Cytat

Tak się zastanawiam.
Jakby nie obrobić i czego to miałoby nie dotyczyć, to te, 1,5m "wypustu", nijak nie "ochroni" większej powierzchni (geometria).

Tam najzwyczajniej w świecie trzeba zamontować coś takiego:


Taki daszek to takie "lepsze to niż niż nic". Bardziej spełnia rolę dekoracyjną niż praktyczną.
Link do komentarza
Cytat

Kurcze kolega to ma takie oko że jestem w podziwie icon_smile.gif

Faktycznie powinno być wysunięte. Ale ... myślę też żeby tam dać blachę po prostu. Bo i tak tam się będzie lała woda. Nie ma zmiłuj.

Z blachą to bym uważał na estetykę , w słońcu może to nieciekawie wyglądać.Tynk silikonowy wystarczy z kapinosem.

Link do komentarza
hm faktycznie, z blacha może być kłopot. Myślałem o nie j ze względów praktycznych. Bo ile taki tynk silikatowy wytrzyma jak się będzie co jakiś czas lało? A może to dla niego żaden problem i przesadzam.

Czyli na ta chwile wystarczył by kapinos. Tylko jak go przymocować?

A może po prostu

Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość stach
A nie masz tego "w ręku"? icon_rolleyes.gif

Łuk dachu ma duży promień, więc chyba nie będzie specjalnego problemu - zawsze można ponacinać (powycinać trójkąciki) w odpowiednio niedużych odległościach i powinno ładnie się ułozyć icon_smile.gif nawet, gdyby należało te ponacinane kawałki układać w dwie, trzy warstwy (żeby całkowicie nie usuwać ponacinanej siatki)
Link do komentarza
Cytat

hm faktycznie, z blacha może być kłopot. Myślałem o nie j ze względów praktycznych. Bo ile taki tynk silikatowy wytrzyma jak się będzie co jakiś czas lało? A może to dla niego żaden problem i przesadzam.

Czyli na ta chwile wystarczył by kapinos. Tylko jak go przymocować?

A może po prostu


Tynk silikatowy wytrzyma ,ta listewka może się nada ,byle by nie pociekło pod nią .


http://e-millennium.eu/listwa-pcv-okapniko...pinos-3-0m.html Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość Razmes
Cytat

nie jestem pewien czy ten kapinos da się wygiąć w łuk, muszę poszukać i kupić jeden na próbę. Jak na złość w pobliskich sklepach nie ma :(


Wygina się, wygina...
Czasami trzeba kapinos osadzić w linii prostej, a dziadostwo faluje samo przez sie icon_cool.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

nie jestem pewien czy ten kapinos da się wygiąć w łuk, muszę poszukać i kupić jeden na próbę. Jak na złość w pobliskich sklepach nie ma :(


Gdyby były problemy to można podgrzać opalarką , wtedy łatwiej się ułoży.
Link do komentarza
Pomiędzy rurą osłonową a kominem właściwym jest przestrzeń izolacyjna.
Na żółto zaznaczyłem przestrzeń gdzie trzeba umieścić jakiś izolator.
Na czerwono jest pustka izolacyjna.
Zastanawiam się czy nie wsypać w obie pustki po prostu perlitu.
Zostały mi dwa worki po eksperymentach Po wyprawie do Adama_mk icon_smile.gif



Link do komentarza
Mój pies budowlany. Kochane psisko.



budowa łuku w wiatrołapie. Poprzednia ekipa ( z doskoku) stwierdziła, że się go wybudować nie da bo będzie działała siła skręcająca i całość się wywali, wiec musi być słup na środku.
Stary skład budujący kopułę od początku tylko się uśmiechnął i po prostu zaszalował. OT





Schody w sumie już zaszalowane, czekają na beton.



Link do komentarza
Gość stach
W jaki sposób będziesz odbierał TV - oczywiście, jeśli w ogóle będziesz odbierał icon_lol.gif - pytam, bo zastanowiłem się jak ewentualnie będziesz montował antenę, czy anteny icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Odnośnie kapinosu, Mistrz Jan zadziałał. Dziś sprawdzałem trochę padało. Nie ma szans aby powtórzyła się ostatnia historia z zalewaniem ścian.

To po problemie ,teraz jeszcze trzeba na dole zrobić rozpraszacz ,żeby nie chlapało na elewację ,jak krople uderzają w ziemię to rozbryzgując się zabierają ze sobą osad,który osadza się na dole na elewacji.
Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
tak to sobie mniej więcej wyobrażam. Kamienie będą wysypane dookoła obydwu kopuł.

W piątek panowie od barierek będą robić umocnienia/ kotwy do mocowania tychże barierek. Oraz do mocowania drabinek do świetlików. Potem już piankowanie i montaż właściwy. I wtedy zacznie to wszytko wyglądać. icon_smile.gif

Szalowanie schodów zakończone, reszta szalowań w sobotę. I też będzie czekanie na zalewanie betonem a potem wchodzą tynkarze.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...