Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

Cytat

W rekuperatorze z wymiennikiem obrotowym ciepłe, zużyte powietrze częściowo miesza się z powietrzem świeżym...


Właśnie - miesza.
Mieszanie powietrza nawiewanego z wywiewanym to stwarzanie doskonałych warunków do rozsiewania zarodników grzybów.

---

Możesz napisać kilka słów o tych rurach zielonych?
Karbowane w środku?
Ocieplone?
Co to jest??? Wygląda bardzo interesująco.
Link do komentarza
No ale w Skandynawii bardzo sobie chwalą icon_smile.gif

Rury to termokontrol fi jak pamiętam 110. Zresztą akurat Ty możesz wpaść i sobie pooglądać organoleptycznie.
Jutro i pojutrze od 8.00 do 17 co najmniej.

http://sklep.termokontrol.com.pl/przewody-...1730000023.html

U mnie sa w odcinkach po 25m, 20 takich szpulek icon_smile.gif Ale sądzę ze wszytko nie wyjdzie i zostanie kilka sztuk.

Cytat

http://demotywatory.pl/4308845/Facet-zacza...o-domu-z-niczym

inny klimat, mniejszy dom, podobne kształty .... można sobie zobaczyć dla relaksu



Dziś kolega z forum hdtvpolska.com Fantom mi to właśnie podesłał icon_smile.gif Fajne. Moje klimaty icon_smile.gif
Link do komentarza
Rury do GWC zamówione 4szt po 25mb. Ale rury elastyczne karbowane w rozmiarze 200 nie istnieją wiec musimy dać 2szt 160mm. W sumie da nam to większe pole powierzchni , tj zamiast początkowych 314cm2 będzie 400cm2.


Jest jeszcze problem czerpni ogrodowej. Mozna by dać 2szt np takich



Ale jest tez pomysł aby wszytki rury wprowadzić do studni i zrobić jedną wielką czerpnie.
Link do komentarza
Ocieplamy front budynku, jutro powinno być już po naciąganiu kleju. Mistrz Jan jest wyjątkowo dokładny w piankowaniu.
Aż dziw bierze. Każda dziurka zapiankowana icon_smile.gif
















Elektryk, Pan Tomek szaleje. Normalnie nie nadążam za jego pomysłami. Ja to sie z każdą zagadką muszę przespać, przemyśleć itp. W podbitce jest 8 światełek , trzeba je podzielić na dwa obiegi świetlne bo jest taka możliwość. W sumie nie głupie. Jak można to czemu nie. Ale... trzeba wymyślić jak one mają się zapalać , bo to wszytko automat. Czy zmierzchowo, czy na otwarcie drzwi, czy czasowo a jeśli to które akurat się maja palić a które nie. icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

Mało opcji to źle ale dużo opcji to też źle. icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Wczoraj Mistrz Jan zakończył prace icon_smile.gif Na pewno napisze swoje wrażenia.
Ale z innych rzeczy to robi własne wędliny, wiem bo sprezentował mi. Wyszły całkiem smacznie.
Poza tym uwielbia łowić ryby i pali fajkę icon_smile.gif

No i muszę jeszcze napisać, że ma sporo dobrych pomysłów odnośnie ocieplania itp.
Wczoraj rozbijał mur z cegieł nad wieńcem(10mb) bo tam miała pójść pianka. Inaczej by powstał całkiem spory mostek termiczny. Taki 10mx0,25m. Ja to przegapiłem a On nie. Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza


W następnym tygodniu przybywają gazownicy i przyłączą działkę do gazu. Rura będzie puszczona pod drogą i wyjdzie w ogrodzeniu. Z tym załatwianiem gazu były niezłe jaja. Okazało się , że ktoś czegoś nie dopilnował i główna rura idzie w linii ogrodzenia sąsiadów. Czyli aby móc się podłączyć trzeba mieć zgodę notarialną sąsiadów. Na szczęście sąsiadów mam ok.
Link do komentarza
Cytat

A co robi rodzinka jak jest w sobotę na działce icon_smile.gif




A co w tym czasie robił inwestor icon_question.gif robił zdjęcia zamiast pracować icon_biggrin.gif
A warunki to widać na prawdę typowo budowlane, widzę że Szanowna małżonka ze słoika coś piła icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Chciałem zamontować gniazda elektryczne na ścianie juz ocieplonej styropianem. Jest tam 10+5cm. No i teraz pytanie jak to zrobić?
Gniazdo można zagłębić ok 3cm. Jak to zamocować aby podczas wyciągania wtyczek po jakimś czasie się nie poluzowało?



Ja u siebie myślałem by do ściany przykręcić drewniany klocek a do tego klocka właśnie dopiero gniazdko.
Drewno chyba ma mniejsze straty ciepła...
Link do komentarza
Generalna zasada jest taka, żeby nie mocować gniazd bezpośrednio do sciany, lecz stosując "pośrednika", a to z kolei można robić na kilka sposobów.
Najprostszy, to kawałek sklejki, nieco większy rozmiarami od gniazd. Wycinamy w styropianie "5" otwór na tę sklejkę i mocujemy ją do ściany długimi dybelkami, stosując dystanse! Mogą to być jakieś tulejki na przykład, o długości 10 cm. I dopiero do tak przymocowanej tabliczki przykrecamy gniazdka, dając pod nie kawałek blachy, stanowiący przegrodę ogniową.
Bardziej eleganckim sposobem jest zakup specjalnych skrzyneczek, mogą być z drzwiczkami i podobne osadzenie je na ścianie, ze zlicowaniem powierzchni ich drzwiczek do powierzchni ściany. Gniazdka montujemy wtedy wewnątrz skrzynek.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...