Skocz do zawartości

Mądry POLAK po szkodzie


Piotr G

Recommended Posts

Wielu ludzi podchodzi do budowy swojego domu w sposób "szybko, tanio, będzie OK"
tylko te "OK" nie zawsze będzie OK w przyszłości...

Nie warto oszczędzać na stanie surowym. Bardzo ważną sprawą są izolacje przeciwwodne, przeciwwigociowe, termiczne.

Drodzy Forumowicze, czy Waszym zdaniem nie warto zbytnio przejmować się stanem surowym a więcej poświęcić instalacjom i wykończeniu? A może jednak profesjonalne podejście do stanu surowego przyniesie w przyszłości zamierzony efekt w postaci braku problemów z grzybami, zawilgoczeniem ect.
Link do komentarza
Cytat

Oczywiście ze nie warto oszczędzać. Bo to potem dużo kosztuje icon_sad.gif

Odnośnie fundamentów firma która ma mi budować, zaproponowała wylanie ław betonowych z dodatkiem żeby beton nie pił wody. Chca także zrezygnować z bloczków, zaszalować i wylac z gruszki. Oczywiście z tymi dodatkami.




widzisz i kwestia tych dodatków jest niezmiernie istotna .
czasami lepiej jest jeśli ich w ogóle nie ma niż mają być niewłaściwe to po 1 a po 2 poziom i technologia wykonania budynków betonowych szczelnych wyklucza wiele przyzwyczajeń budowlanych i reżim wykonania jest ewski
metoda która dopuszcza błędy to wykonanie tego z betonu bez dodatków zaizolowanie z zewnątrz ewentualnie od środka .
natomiast użycie niewłaściwych dodatków wyklucza możliwość zabezpieczenia od wewnątrz w razie popełnienia błędu .
pozdrawiam
Link do komentarza
Nie warto oszczędzać na jakości materiałów w stanie surowym ani na żadnych z etapów budowy których nie można łatwo i bezproblemowo poprawić , zmienić , udoskonalić w przyszłości .... czyli stan surowy , okna, instalacje , tynki , wylewki .

Jeśli chodzi o izolacje fundamentów.... decyzje takie jakie podjęłam spowodowane były nie oszczędnością .... ale przekonaniem o własnej racji . Na razie nie narzekam .

Odnośnie ankiety ..... "solidnie" nie zawsze znaczy drożej .... icon_wink.gif
Link do komentarza
żesz w mordeeeeeeee
Ale temat mój -)
Nie oszczędzaj..............
na wszystkim tym, do czego nie będzie dostępu póxniej łatwego - no tym w użytkowaniu póxniejszym.....
Na drenażu zasypany trudnym do kopania jak rosnie młoda trawka
Na stali zatopionej w fundamencie
Na pustakach wymurowanych na zaprawie już też nie do poprawy

nA DACHÓWCE JUŻ UŁOŻNEJ I NIE ZDEJMOWALNEJ
Na rurach CO i WD-KAN i kątach - alanych i baj, baj
Na wielu, wielu..
Na meblach i lampach nie żałuj - wymienisz....
Panele też -icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...