Skocz do zawartości

Koszty utrzymania domu w zależności od powierzchni - jaki projekt?


Recommended Posts

Jestem na etapie wyboru projektu domu. Znajomi doradzają mi powierzchnię domu w okolicach 140m2 powierzchni użytkowej.
Wtedy podobno koszty utrzymania (zwłaszcza ogrzewania) są znośne. Z drugiej strony mieszkam obecnie w mieszkaniu w bloku 90m2.
Wydaje mi się, że dopiero przy powierzchni domu powyżej 150m2 odczułbym różnicę. Podoba mi się 3 projekty domów o powierzchni 160-180m2.
Czy różnice w utrzymaniu domu o powierzchni ok. 140 m2 a domem o powierzchni np. 170m2 są znacząco różne. Jaki to rząd wielkości.
Ma ktoś z Was takie doświadczenie?
Z góry dziękuję.
Link do komentarza
Cytat

Jestem na etapie wyboru projektu domu. Znajomi doradzają mi powierzchnię domu w okolicach 140m2 powierzchni użytkowej.
Wtedy podobno koszty utrzymania (zwłaszcza ogrzewania) są znośne. Z drugiej strony mieszkam obecnie w mieszkaniu w bloku 90m2.
Wydaje mi się, że dopiero przy powierzchni domu powyżej 150m2 odczułbym różnicę. Podoba mi się 3 projekty domów o powierzchni 160-180m2.
Czy różnice w utrzymaniu domu o powierzchni ok. 140 m2 a domem o powierzchni np. 170m2 są znacząco różne. Jaki to rząd wielkości.
Ma ktoś z Was takie doświadczenie?
Z góry dziękuję.


W dużej mierze zależy to od ilości osób zamieszkujących dom ,ale skłania bym się do powierzchni max 140 m2 powierzchni użytkowej dla 3-4 osobowej rodziny .Energia będzie ciągle drożeć ,po co stawać się niewolnikiem producentów energii.  
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...