Skocz do zawartości

szpachlowanie płyt żelbetowych


Recommended Posts

przy szpachlowaniu sufitu w bloku z płyty żelbetowej robią się bąble. Płyta była wcześniej pomalowana BETON-KONTAKTEM, i to nic nie dało, czy przed szpachlowaniem należy położyć tynk? I czy może to być tynk maszynowy?Czy przyczyną tego mogą być tłuste plamy po oleju od smarowania form(blok ma już 18 lat) jeżeli tak to jak to usunąć? icon_confused.gif: icon_confused.gif:
Link do komentarza
Elementy wielkopłytowe mogą być nasaczone środkiem przeciwadhezyjnym, zapobiegającym przyleganiu betonu do formy. Zmniejsza on znacznie przyczepność tynku i szpachli, a zastosowanie preparatów kontaktowych nie zawsze pomaga. Jedynym skutecznym sposobem zwiekszenia przyczepności będzie mechaniczne nacięcie powierzchni betonu metodą młotkowania, śrutowania lub nacięcia szlifierką. Niestety zabiegi te są uciążliwe, ale dają pełną gwarancję powodzenia.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość Gość
ja też miałem problemy z pęknięciami płyt w moim mieszkaniu w błoku, pęknięcia powiększałem skrobiąc szczeliny dłutem, przecinakiem, śrubokrętem itp. narzędziami po czym szpachlowałem to gipsem i malowałem, czynności te powtarzałem przy każdym malowaniu, bo nie udało mi się nigdy na trwale zlikwidować tech pęknięć, na szczęście mam już to za sobą bo przeprowadziłem się do domku
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...