Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

W jakiej odległości od siebie i płotu sadzić jałowce


Recommended Posts

Na weekend mam zamiar zasadzić jałowce Sky Rackets przy płocie. W jakiej odległości od płotu i między sobą je posadzić aby wyglądały ładnie i rosły zdrowo.
W przypadku tui wyczytałem gdzieś, że najlepiej posadzić je ok. 60cm od siebie ale one rosną szerzej.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żeby Sky Rackets rósł pięknie i zdrowo trzeba go ciąć , bo inaczej po kilku latach sie "rozcapirzy", i straci swoją zwartą bryłe , ja swojego strzyge co roku nożycami do zywopłotów i dodatkowo na zime roluje sznurkiem, nie odważyłabym sie zrobić z niego żywopłotu. bez pielęgnacji im starszy tym brzydszy i ma tendencję do wymarzania w ostre zimy.Widziałam już kilkuletnie olbrzymy , które zmarzły. jeżeli zdecydujesz sie na tuje to polecam szmaragd, jest bezobsługowy i odporny, a poza tym , nie brązowieje na zime , tylko zachowuje ładną zieleń, Piękna jest też Tuja " Kórnik" nie zrobiłam błędu , pisze sie , przez ó zamknięte. żywopłot wygląda cudnie , ale trzeba go ciąć. No i jeszcze jedna ważna rzecz, tuja nie lubi wilgotnych zwartych gliniastych gleb, będzie rosła wtedy w górę , ale będzie cienka jak patyczek ,w tym roku było tak mokro , ze na terenach gliniastych , dużo żywopłotów z tuji zgniło.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem kiedyś ze 20szt dziesięciocentymetrowych sadzonek i rosły sobie w trawie na nie mojej działce. Teraz muszę je przesadzić do siebie. Mają około 1m.
Podobają mi się Sky Rockets, bo są smukłe i mają kolor wpadający w stalowy. Wydaje mi się, że powinny być w mniejszej odległości niż tuje. Chciałem dać 50cm pomiędzy nimi, ale już czytam, że mają dołem 60cm. Za to tuje posadzę jako żywopłot na płocie zewnętrznym.
http://www.kurowski.pl/pl/katalog.php?acti...270&nazwy=1
Chciałbym żeby krzaki między sobą schodziły się dołem ale nie przeszkadzały sobie.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...