Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

cena studni głębinowej


vega1

Recommended Posts

jestem przed wierceniem studni głębinowej na działce. Chciałem się zapytać czy cena 300zł za metr to nie za dużo? Dostałem dziś taką wycenę i trochę mnie to zdziwiło. Zakładając 20 metrów studni, to wychodzi 6 koła. Czy tylko na Podkarpaciu jest tak drogo (a mówią że tu bieda że hoho icon_smile.gif )
Link to postu
ależ droga Dagmaro, tak właśnie robię. I taniej niż 250 zł nie znalazłem. Tutaj jest 300 zł ale oferta wygląda solidnie. W zasadzie moja skromna osoba wskazuje miejsce wiercenia i koniec. Cena obejmuje wszystkie materiały, koszty jakiegoś płukania (nie znam się), wiercenie itd. Nawet jakiś żwir specjalny sprowadzają z doliny Odry. Mimo wszystko wydaje mi się zbyt drogo.
Link to postu
wszystko zależy od rejony..słyszałem że w górach ceny dochodzą do 350-400/mb
dane z wiosny rok temu - interesowałem się poważnie studnią - znaleźliśmy ekipę co jechałą przez polske i x ludziom miała wiercic po 100/mb. Ale się wycofałem, bo cały czas ludzie się dopisywali w kolejce(wg trasy ekipy) co byli przede mną, a mi tylko urlop ubywał i dałem sobie spokój
Ale w górach jak są trudne warunki to mogą mieć problem, trzeba do tego jakiś lepszy sprzęt
Link to postu
Cytat

jestem przed wierceniem studni głębinowej na działce. Chciałem się zapytać czy cena 300zł za metr to nie za dużo? Dostałem dziś taką wycenę i trochę mnie to zdziwiło. Zakładając 20 metrów studni, to wychodzi 6 koła. Czy tylko na Podkarpaciu jest tak drogo (a mówią że tu bieda że hoho icon_smile.gif )Witam!

Warto wcześniej ustalić co obejmuje cena za mb wiercenia. Z filtrem? Z rurami osłonowymi? A co gdy nie będzie wody w tym miejscu? Czy od nowa 300,00 zł za mb wiercenia.

W kwietniu 2009 roku wiercili dla mnie studnie w warmińsko-mazurskim. Oto kilka moich doświadczeń i opis kosztów:

Cena za 1,00 m wiercenia zależy od wielu czynników.
Warto przede wszystkim zapytać o metodę wiercenia. Np. wiercenie metodą płuczkową jest szybke i tanie, ale ja nie chciałem się na nie zgodzić z dwóch powodów. Po pierwsze nie było pewności, na jakiej głębokości jest woda. Sąsiedzi w oddaleniu ok. 300-400 m mieli na poziomach od 15 do 100 m. Przy wierceniu płuczkowym łatwo jest przeoczyć wodę występującą w małej warstwie np.2-3 m. Wierci się do założonego poziomu i może się okazać, że na tym poziomie nie ma a była po drodze, ale się przeoczyło. Drugi powód moje awersji do wiercenia płuczkowego to stosowanie bentonitu do zabezpieczania otworu w trakcie wiercenia. Dla mnie osobiście to "zanieczyszczanie" gruntu w miejscu gdzie będę pobierał wodę. Dlatego szukałem firmy, która wierci udarowo. Miałem świadomość, że będzie drożej i dłużej, ale do tej metody miałem przekonanie. W trakcie prac okazało się, że było tak jak przewidywałem - woda na 18 m, ale mała warstwa 3 m - podjąłem decyzję żeby wiercili do 30 m. Wiercili, ale wody nie było. Rura już została na tej głębokości, co okazało przydatne do ręcznej pompy i do polepszenia wydajności studni.

Inna ważną sprawą przy wycenie studni jest zakres prac i jakość materiałów. W sumie za całe ujęcie wody zapłaciłem 23870,00 ( w tym za pompę SQ 3-65 Grudnfos - 2250,00 zł i za umywalnię polową z dwoma zlewami - 420,00 zł) - czyli studnia + materiały razem z obudową studni 21200,00 zł. Przy czym trzeba wziąć pod uwagę, że cena ta obejmuje znacznie więcej niż samo wywiercenie studni. Obejmuje też np. wykonanie obudowy studni z hydroforem (nie chciałem mieć w domu z uwagi na hałas), wykonanie w tym samym otworze studni do pompowania ręcznego (na wypadek awarii sieci energetycznej). Wykonanie tymczasowego ujęcia wody + mała studnia chłonna.

Poniżej pełny opis prac z umowy:
1. Wykonanie otworu studziennego w rurach stalowych fi 219 mm, mechaniczne (płuczka wykluczona) – głębokość 30 m (zakładając, że na tej głębokości zostanie nawiercony pokład wodonośny).
2. Dostarczenie i zapuszczenie do otworu filtra kolumnowego o następujących parametrach:
a. rura podfiltrowa z zaślepionym dnem fi 160 mm PCV o grubości ścianki 8 mm
b. filtr siatkowy (roboczy) z rury PCV fi 160 mm z nawierconymi otworami o średnicy fi 20 mm, z nawiniętą żyłką fi 2,5 mm i siatką stylonową (typową dla filtrów studziennych. Długość filtra zostanie dopasowana do grubości pokładu wodonośnego. Siatka filtracyjna będzie dobrana by zapewnić odpowiednią przepustowość i będzie dostosowana do granulacji warstwy wodonośnej.
c. rura nadfiltrowa z PCV fi 160 mm wyprowadzona na powierzchnię (do zera)
d. po zapuszczeniu filtra kolumnowego, rury stalowe fi 219 mm wyciągnąć całkowicie z otworu. Wykonawca oceni czy jest to bezpieczne dla rur PCV.

Filtr będzie:
- mieć odpowiednią wytrzymałość i zapewniać stateczność ścian otworu studziennego,
- umożliwiać odpiaszczenie warstwy wodonośnej podczas pompowania oczyszczającego (wypłukanie frakcji pyłowej i iłowej),
- uniemożliwiać zapiaszczenie studni podczas jej normalnej eksploatacji,
- powodować małe straty hydrauliczne przy przesączaniu się wody przez ściany filtra w czasie przepływu wody wewnątrz studni,
- mieć konstrukcję utrudniającą tworzenie się na niej osadów pochodzenia mechanicznego, chemicznego lub biochemicznego,

Wokół rury filtracyjnej obsypka filtracyjna (żwirek dobrany zgodnie z zasadami filtrów odwrotnych).

3. Próbne pompowanie przeprowadzić w dwóch etapach:
A/ Pompowanie oczyszczające do całkowitego wyklarowania wody, poprzedzone pomiarem głębokości zalegania zwierciadła statycznego, a zakończone stabilizacją zwierciadła wody.

B/ Pompowanie pomiarowe wykonywane po zakończeniu stabilizacji zwierciadła po pompowaniu oczyszczającym. Ustalenie wielkości zasobów eksploatacyjnych ujęcia oraz parametrów hydrogeologicznych. Maksymalna depresja nie powinna powodować odsłonięcia części czynnej i nie powinna też schodzić poniżej połowy miąższości warstwy wodonośnej.

Po pompowaniu oczyszczającym oraz pomiarowym należy usunąć z rury podfiltrowej zasyp składający się z drobnej frakcji. Pompowanie właściwe kończone jest stabilizacją zwierciadła wody.

4. Montaż obudowy studni
A/ (Obudowa studni – 4 szt. kręgi żelbetowe 1200 mm całkowicie zagłębione w gruncie i zaizolowane od zewnątrz dysperbitem, obsypane ziemią z wykopu (zgęszczoną ubijakami), na górze pokrywa, właz typu Wałcz, drabinka, dno betonowe gr. 20 cm z odpływem z rury PCV fi 160 mm.
B/ Wyposażenie obudowy studni - instalacja elektryczna + gniazdo hermetyczne + lampa oświetleniowa żarowa hermetyczna.

5. Montaż w obudowie studni zbiornika hydroforowego 100 dm3 z łącznikiem ciśnieniowym, manometrem i z wyprowadzeniem na zewnątrz rury wodnej (PP fi 20 mm), do ujęcia tymczasowego z 4 zaworami czerpalnymi fi 15 mm i 1 zawór ze złączką do węża. Jeden zawór odcinający w studni. Zbiornik wodno-powietrzny (hydrofor) – dobrany tak żeby można było go zmieścić w otworze włazu studni.
6. Montaż tymczasowego koryta do poboru wody z odprowadzeniem z rury PCV fi 50 mm do tymczasowej studzienki chłonnej. Posadowienie koryta na konstrukcji stalowej. Wykonanie studzienki chłonnej fi 80 cm – gł. 1 m (studzienka z kręgów betonowych z pokrywą betonową i wprowadzeniem rury odpływowej.
7. Montaż pompy ręcznej z cylindrem dopasowanym do lustra wody. Rury do pompy ręcznej ze stali nierdzewnej.

Materiały do realizacji prac opisanych w punktach od 1 do 7 dostarcza Wykonawca.

8. Montaż pompy głębinowej i zamknięcie głowicą. Pompę oraz linkę stalową nierdzewną dostarcza inwestor – dobrano pompę SQ 3-65 Grudnfos


Załączyłem kilka zdjęć z budowy

Pozdrawiam

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez remiz (zobacz historię edycji)
Link to postu
w takim razie wklejam ofertę którą otrzymałem. Ja się kompletnie nie znam na tym i wolę się poradzić bo tutaj jak widać zawsze się ktoś znajdzie kto coś takiego już przerabiał.

Witam,
Koszt to 300 złotych netto za metr bieżący gotowej studni. W cenie jest odwiercenie otworu, zafiltrowanie filtrem z rur PCV 160 (atestowane do kontaktu z wodą pitną - nie kanalizacyjne), obsypanie odpowiedniej granulacji obsypką filtracyjną (sprowadzana z doliny Odry - na terenie Podkarpacia brak jest odpowiednich żwirków). Oprócz tego - w powyższej cenie jest również zawarte pompowanie oczyszczające i pomiarowe - określające wydajność studni (czyli parametry pompy głębinowej, która będzie potrzebna do eksploatacji studni). Głębokość studni determinowana jest przez budowę geologiczną w konkretnym miejscu - tzn. celem wiercenia jest przewiercenie pół- lub nieprzepuszczalnego nadkładu, następnie wodonośnej warstwy żwirów do trzeciorzędowego podłoża (iłów). W iłach tych zawierca się maksymalnie 2 metry w celu zamontowania osadnika na ewentualne zanieczyszczenia (obiekty), które mogą się do studni dostać w czasie eksploatacji.

Cena studni jest więc determinowana przez lokalne warunki geologiczne i wynosi 300 PLN netto x ostateczna głębokość studni.

Głębokość studni możemy w przybliżeniu oszacować po wizycie na Państwa działce - tak, żeby z grubsza zlokalizować się w terenie.

Jeśli chodzi o sprawy prawne - studnia dla użytku domu jednorodzinnego (do 30 metrów głębokości) spełnia warunki tzw. zwykłego korzystania z wód - więc nie jest wymagany na taką studnię projekt, nie ma konieczności występowania o jakiekolwiek zezwolenia, pozwolenia, zatwierdzenia. Studnia taka nie podlega też prawu budowlanemu a tylko i wyłącznie prawu geologicznemu.

Problemem, który na 100% będzie miał miejsce (i ma na 90% obszaru Podkarpacia) jest podwyższona zawartość żelaza w wodzie surowej - więc aby eksploatować takie ujęcie potrzebna będzie stacja uzdatniania - obecnie koszt takiej instalacji w zależności od stopnia zautomatyzowania procesu oczyszczania fitrów to od 3-4 tysięcy złotych w górę. Ma to formę butli podobnej do butli stosowanej do spawania. Żelazo jako takie nie ma negatywnego wpływu na zdrowie (a do podlewania trawników jest wręcz wskazane - likwiduje mchy) i praktycznie wszystkie wody mineralne i stołowe są odżelaziane (napis na etykiecie - "woda poddawana napowietrzaniu i filtracji"). Współpracujemy z firmą montującą takie systemy uzdatniania wody - dokładne określenie systemu uzdatniania możliwe jest po poddaniu wody surowej analizie fizykochemicznej.

Do wiercenia potrzebujemy prądu 380V (również do pompowania oczyszczającego / pomiarowego), ewentualnie wiercenie jesteśmy w stanie przeprowadzić na własnym agregacie prądotwórczym, jednakże pozostaje problem pompowania, które może trwać kilkanaście godzin i z agregatu nie ma możliwości przeprowadzenia takiego pompowania. Oprócz tego potrzebujemy około 2-3 m3 wody (niekoniecznie bardzo czystej) - do procesu wiercenia (wiercenie obrotowe na płuczkę - identyczne jak w przypadku wierceń naftowych). Może to być woda z wodociągu lub np. niedaleko położona rzeczka / rów melioracyjny itp. - jesteśmy w stanie pobrać wodę przy pomocy własnych pomp. Do pompowania musimy mieć też dostęp do miejsca, w które będzie można zrzucić wodę (kilkadziesiąc m3 w ciągu kilkunastu godzin).

Jeśli chodzi o sprawę sprzętu - musi być możliwość wjechania samochodem terenowym (UAZ), musimy mieć możliwość wykonania dołków technologicznych (na płuczkę obiegową - dołki wykonujemy i likwidujemy sami) oraz musi stosunkowo blisko podjechać samochód dostawczy (Lublin lub Iveco Daily), którym transportowany jest sprzęt oraz obsypka i materiały płuczkowe.

Proponuję spotkanie końcem tygodnia na Państwa działce - w grę wchodzi piątek późnym popołudniem, ewentualnie sobota lub niedziela.

Pozdrawiam
Link to postu
na tym terenie wody jest mnóstwo. Prawie każdy dom w promieniu kilometra ma swoją studnię. Nigdy nie wysychają. Problem w tym że to są studnie płytkie (z kręgów betonowych), nie głębinowe. I nie było by w tym kłopotu, tylko przebadana woda z tych studni wskazuje że jako pitna się nie nadaje. Dlatego myślę o głębinowej. Im głębiej tym podobno woda czystsza biologicznie.
Link to postu
"Cena studni jest więc determinowana przez lokalne warunki geologiczne i wynosi 300 PLN netto x ostateczna głębokość studni."
"Oprócz tego potrzebujemy około 2-3 m3 wody (niekoniecznie bardzo czystej) - do procesu wiercenia (wiercenie obrotowe na płuczkę
" [/quote]

Z powyższych fragmentów oferty wynika, że wiercenie ma być metodą płuczkową, która jest dosyć szybka i 300,00 zł netto za mb wydaje się ceną przesadzoną. Oferent uzasadnia cenę lokalnymi warunkami geologicznymi. Sprawdź, jakie są warunki geologiczne na twoim terenie. Porozmawiaj z sąsiadami, na jakiej głębokości mają wodę. Jeżeli warunki gruntowe rzeczywiście są wyjątkowo trudne to cena wydaję się poprawna. Na allegro są jednak tańsze oferty na wiercenie w małopolsce - na poziomie 280,00 zł/m brutto.

Pozdrawiam Edytowano przez remiz (zobacz historię edycji)
Link to postu
Cytat

na tym terenie wody jest mnóstwo. Prawie każdy dom w promieniu kilometra ma swoją studnię. Nigdy nie wysychają. Problem w tym że to są studnie płytkie (z kręgów betonowych), nie głębinowe. I nie było by w tym kłopotu, tylko przebadana woda z tych studni wskazuje że jako pitna się nie nadaje. Dlatego myślę o głębinowej. Im głębiej tym podobno woda czystsza biologicznie.Woda z wierconej studni jest dużo mniej narażona na zanieczyszczenia. Pozostało Ci sprawdzić warunki geologiczne. Jeżeli są gotowe mapy tego terenu to można je uzyskać w Urzędzie Gminy. Mogą też mieć takie mapy wykonawcy. Jeżeli nie ma map to można zatrudnić geologa, ale to dodatkowy koszt. Generalnie wiercenie na ślepo zawsze jest ryzykowne, bo nie ma gwarancji na trafienie wodonośnej warstwy ziemi, szczególnie na rozsądnej głębokości. Powyżej 30 m rosną koszty i problemy (pozwolenie wodnoprawne, dokumentacja projektowa, nadzór hydrologa na wierceniem, wydajniejsza pompa, koszty wiercenia itd).
Link to postu
Cytat

Witam!

W kwietniu 2009 roku wiercili dla mnie studnie w warmińsko-mazurskim. Oto kilka moich doświadczeń i opis kosztów:


Kosztowna i pracochłonna studnia. Dwa słabe punkty. Czy została wypełniona przestrzeń między rurą stalową a pcv? Jeśli nie został zrobiony korek iłowy to może przesączać się woda gruntowa. Brak hermetycznej głowicy - przecięty korek nie ochroni przed wodą gruntową (ciężko w 100% zaizolować obudowę) i jakimiś żabkami itp.

Vega1 - nie pozwól do wiercenia stosować wodę ze stojących zbiorników. Bakterie gwarantowane. Do wiercenia studni zawsze zawsze mam ze sobą min. 6000l swojej czystej pod względem bakteriologicznym wody ze studni głębinowej, zamiast bentonitu stosujemy atestowane polimery.
Ogólnie płuczkowe wiercenie jest trudne.
Link to postu
Cytat

Kosztowna i pracochłonna studnia. Dwa słabe punkty. Czy została wypełniona przestrzeń między rurą stalową a pcv? Jeśli nie został zrobiony korek iłowy to może przesączać się woda gruntowa. Brak hermetycznej głowicy - przecięty korek nie ochroni przed wodą gruntową (ciężko w 100% zaizolować obudowę) i jakimiś żabkami itp.


No cóż skoro pracochłonna to i kosztowna. Wybrałem to pełną świadomością. Mam odchylenie na jakość. Wszystko jest ok z wodą gruntową, bo najbliższy pokład wody gruntowej to woda głębinowa na poziomie 18 m, ale wypełnienie i tak jest. A może masz na myśli wodę z opadów? Co do głowicy to jak widać na zdjęciach w tej samej rurze siedzi rura od studni ręcznej, więc nie dało się założyć hermetycznej głowicy. Studnia jest wykonana na najwyższym punkcie działki, grunt to piasek, piasek, piasek. Nie ma problemu z żadnymi ulewnymi opadami. Grunt chłonie wszystko błyskawicznie. Żadne opady deszczu nie dostały się do studni. Nie mówić już żabach itp. Studnia jest w środku sucha. Jeżeli jest w niej woda to tylko, gdy spuszczam wodę z instalacji. icon_smile.gif
Edytowano przez remiz (zobacz historię edycji)
Link to postu
 • 1 miesiąc temu...
Witam. U mnie też wołają 300 zł za metr ze wszystkim, prawie bo bez pompy, ale dają gwarancję, żę woda będzie. Pan powiedział mi przez telefon, że szuka wody na mojej działce i jeśli znajdzie to daje właśnie taką gwarancję, że gdyby wiercili a okazało by się, iż wody nie ma to nic nie płacę? Może to i dobre, ale koszt 300 zł też wydaje mi sie duży. Wiercenie woj. dolnośląskie.
A może ktoś zna jakąś dobrą firmę w moim województwie.
Pozdrawiam
Link to postu
 • 2 tygodnie temu...
Cytat

jestem przed wierceniem studni głębinowej na działce. Chciałem się zapytać czy cena 300zł za metr to nie za dużo? Dostałem dziś taką wycenę i trochę mnie to zdziwiło. Zakładając 20 metrów studni, to wychodzi 6 koła. Czy tylko na Podkarpaciu jest tak drogo (a mówią że tu bieda że hoho icon_smile.gif )


Witam trochę późno ale lepiej niż wcale na podkarpaciu ceny wachają sie od 230 zł za metr na gotowo w górę (wiercenie ,rura do wody , filtr ), ale przy studni głębinowej na naszym terenie (podkarpacie )to mogą nie być jedyne koszty. Obecnie jestem po wierceniu 28 m za 6700 i okazuje się ze woda jest zażelaziona , zamanganiona i jescze jest przekroczony amoniak a to kolejny wydatek min 5000 by nadawała się do picia ,oczywiście nie wspomnę o pompie i zbiorniku hydroforowym około 2000 . Radzę dobrze się zastanowić i przemyśleć wiercenie bo wodę gwarantują wszyscy ,że będzie niestety jkaości już nie Pozdrawiam Tomasz
Link to postu
Cytat

a gdzie wierciłeś dokładnie? Sam będę wiercił na Podkarpaciu a widzę że jesteś też z tego rejonu.


Witam Okolice Błażowej 20 km od Rzeszowa kierunek Dynów ,firma chyba z Jasła lub Strzyżowa własciwie to nie wiem robili u znajomego więc nie pytałem ale wodę tez ma zażelazioną itd.Wiercenie wykonywali metodą udarową trwa trochę dłużej niż klasyczne wiercenie. Jeszce raz zastanów się dobrze i jak masz szansę na klasyczną studnię kregową to nie pchaj się w głebinówkę bo u mnie to zamknie sie jak dobrze pójdzie w 15000. A miało być tak pięknie w końcu czysta woda itd.Pozdrawiam Tomasz Edytowano przez tomekgips (zobacz historię edycji)
Link to postu
szanse na studnię kręgową mam bo wody są płytko. Jednak boje się bo ta woda łapie wszystko co ludzie wywiozą i wyleją na pola/łąki. Jest bardzo zanieczyszczona. Ja miałem wiercić (przymierzam się cały czas) głębinową w Rzeszowie. Firma która miała mi wiercić z góry uprzedziła że odżelaziacz będzie niezbędny bo 99% studni na podkarpaciu ma problem z dużą ilością żelaza.
Link to postu
Cytat

szanse na studnię kręgową mam bo wody są płytko. Jednak boje się bo ta woda łapie wszystko co ludzie wywiozą i wyleją na pola/łąki. Jest bardzo zanieczyszczona. Ja miałem wiercić (przymierzam się cały czas) głębinową w Rzeszowie. Firma która miała mi wiercić z góry uprzedziła że odżelaziacz będzie niezbędny bo 99% studni na podkarpaciu ma problem z dużą ilością żelaza.
Witam jeśli sam odżelaziacz to nie ma problemu to nie są tak duże koszty ale przy zelazie jest mangan itd i zaczynają się schody właśnie to przerabiam i jest to koszt jak już pisałem wcześniej taki jak studni albo i więcej Pozdrawiam Tomasz
Link to postu
 • 2 tygodnie temu...
Cytat

jestem przed wierceniem studni głębinowej na działce. Chciałem się zapytać czy cena 300zł za metr to nie za dużo? Dostałem dziś taką wycenę i trochę mnie to zdziwiło. Zakładając 20 metrów studni, to wychodzi 6 koła. Czy tylko na Podkarpaciu jest tak drogo (a mówią że tu bieda że hoho icon_smile.gif )


wie pan zalezy w jakim przekroju rur,

Cytat

Witam trochę późno ale lepiej niż wcale na podkarpaciu ceny wachają sie od 230 zł za metr na gotowo w górę (wiercenie ,rura do wody , filtr ), ale przy studni głębinowej na naszym terenie (podkarpacie )to mogą nie być jedyne koszty. Obecnie jestem po wierceniu 28 m za 6700 i okazuje się ze woda jest zażelaziona , zamanganiona i jescze jest przekroczony amoniak a to kolejny wydatek min 5000 by nadawała się do picia ,oczywiście nie wspomnę o pompie i zbiorniku hydroforowym około 2000 . Radzę dobrze się zastanowić i przemyśleć wiercenie bo wodę gwarantują wszyscy ,że będzie niestety jkaości już nie Pozdrawiam Tomasz


za 30 mb pod klucz z pompa,hydroforem,kręgami,zainstalowaniem w przekroju rur 110mm ok 8000tyś,cenna jest zależna od ilośći potrzebnej wody,

za 30mb w przekroju rur 110mm pod klucz,filter,rury,opsypka,kręgi,pompa,hydrofor,ok 8000tys wzaleznosci od ilosci potrzebnej wody
Link to postu
Witam. Jakieś rozeznanie na temat kosztów wiercenia studni posiadam, szkoda tylko że osoby które wiercą lub wywierciły się nie odzywają.
W woj. dolnośląskim Bolesławiec, Jelenia Góra i pobliże ceny oscylują w granicach 280 - 300 zł za metr. Firmy których ofertę dostałem dają rury specjalne, atestowane do studni wierconej.
Dwie firmy dają gwarancję na wodę, co oznacza że szukają wodę, wskazują gdzie jest i wiercą, gdyby okazało się, że wody jednak nie ma nic nie płacimy.
Dwie inne firmy za brak wody chcą odpowiednio 30 zł i 50 zl za metr wiercenia.
Jedna firma wierci studnię do 30 metrów za 9 tys, jeśli trzeba wiercić głębiej to do 50 metrów koszt się nie zmienia, ale nie dają gwarancji na wodę i bez wody biorą 50 zł za metr.
Inna firma w cenie 300 zł za metr oferuje tanią pompę, ponoć wystarczającą do studni na domek jednorodzinny.

Śledząc informacje na inetrnecie zauważyłem, że ceny za wiercenie w inych częsciach Polski oscylują w granicach 150 zł. Zadzowniłem do takiej firmy w okolicy Gorzowa Wielkopolskiego, ale facet nie potrafił mi powiedzieć jakie rury stosują i nie dawał gwarancji na wodę.
Nie wiem czy rury są potrzebne z atestem, ale wyczytałem że powinny być gdyż są to specjalne rury do studni, te bez atestu to ponoć zwykłe rury stosowane do kanalizy.

No i co firam to polecają inne pompy, jedni mówią że wystarczy najtańsza, inny że najdroższa.
A i niektóre firmy jeźdża po całej Polsce, tak że warto podzwonić, ja nadal szukam.
Ja jeszcze będę dzwonił do firm znajdujących się we Wrocławiu i okolicy.

Trochę się rozpisałem, ale może komuś się przyda.
Link to postu
 • 2 lata temu...
Co do cen w NECIE trzeba być ostrożnym. Niemożna niektórych rzeczy zrobić poniżej kosztów bo w sumie trzeba na czymś zaoszczędzić. I tak można mieć np pompę, która wysiądzie po roku działania lub rury będą bez atestu.
W tamtym roku zacząłem budowę w okolicy Jasła (Podkarpacie) i też szukałem dobrej oferty. Wybrałem taką po środku za 200 zl/m.
Przyjechali, wywiercili i na 20 m znaleźli wodę. Jeszcze na koniec coś opuścili z ceny.
Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link to postu
 • 2 lata temu...
Wydaje mi się, ze te ceny są dość wysokie... gdzieś mi się kojarzy, ze to wynosiło 3000 - 3500 zł , a wierci się przecież przeważnie na ok. 15 - 20 metrów. Specjalistką jednak nie jestem, więc się nie wypowiadam na 100 %. W przypadku wiercenia warto zatrudnić kogoś z wahadełkiem (nie różdżką), kto wskaże gdzie dokładnie przebiegają żyły wodne, a i często powie na jakiej głębokości. To znacznie przyspiesza cały proces, a kosztuje ok. 100 - 200 zł przeważnie icon_smile.gif
Link to postu
 • 4 tygodnie temu...
Cytat

Wydaje mi się, ze te ceny są dość wysokie... gdzieś mi się kojarzy, ze to wynosiło 3000 - 3500 zł , a wierci się przecież przeważnie na ok. 15 - 20 metrów. Specjalistką jednak nie jestem, więc się nie wypowiadam na 100 %. W przypadku wiercenia warto zatrudnić kogoś z wahadełkiem (nie różdżką), kto wskaże gdzie dokładnie przebiegają żyły wodne, a i często powie na jakiej głębokości. To znacznie przyspiesza cały proces, a kosztuje ok. 100 - 200 zł przeważnie icon_smile.gifPanów z wahadełkiem ani różdżką nie polecam. Ich skuteczność jest zerowa. Dokładniej mówiąc nie lepsza niż losowy wynik zgodny z zasadami prawdopodobieństwa.
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Raport o europejskiej energetyce opublikował brytyjski thnik-tank Ember. Pokazuje on, że w 2022 roku farmy wiatrowe i fotowoltaika wyprodukowały 22 proc. prądu w Unii Europejskiej. Po raz pierwszy w historii wyprzedziły gaz (20 proc.). Według celu unijnej polityki klimatycznej, do 2030 roku UE ma mieć 45 proc. prądu ze źródeł odnawialnych.  Wiatr i słońce już dawno wyprzedziły w produkcji energii węgiel, który odpowiadał za 16 proc. produkcji energii elektrycznej. Wzrost produkcji węgla był niewielki i czasowy. Ich udział w produkcji energii był w sumie wyższy o 1,5 punktu procentowego, ale już od września znów zaczął spadać. W ostatnich czterech miesiącach prądu z węgla było już o 6 proc. mniej niż w tym samym okresie rok wcześniej.  Z 26 bloków węglowych przygotowanych do uruchomienia z powodu kryzysu, siedem w ogóle nie zostało włączonych. Pozostałe pracowały na w sumie 18 proc. mocy. Zużyto tylko 1/3 zaimportowanego w 2022 roku węgla. Ember podkreśla, że kraje, które miały plany odchodzenia od węgla, nie zmieniły ich w obliczu kryzysu.   Dave Jones z Ember ocenił, że Europa "uniknęła najgorszych skutków kryzysu energetycznego". - Wstrząsy 2022 spowodowały małe drgnięcie energii z węgla i wielką falę wsparcia dla energii odnawialnej. Obawy o powrót węgla można pogrzebać - powiedział. Na powyższym wykresie widać, jak produkcja energii z wiatru i słońca (kolor zielony) rośnie od ponad 20 lat; wyprzedza spadający węgiel po 2018 roku, a teraz także gaz.   Według analizy Ember rekordowy wzrost produkcji prądu z fotowoltaiki (+24 proc.) i wiatru pomógł poradzić sobie z niedoborem elektrowni wodnych i jądrowych. Dzięki temu uniknięto dodatkowych 10 miliardów euro, które trzeba by wydać na gaz. Z powodu większej produkcji prądu z węgla emisje gazów cieplarnianych z energetyki wzrosły o prawie 4 proc., ale według analizy "mogłoby być znacznie gorzej". Źródła odnawialne zapobiegły znacznie większemu odbiciu węgla.  W poradzeniu sobie z kryzysem pomogło także oszczędzanie. Zapotrzebowanie na prąd spadło w ostatnim kwartale 2022 roku o 7,9 proc. Poszczęściło się nam także z pogodą - ciepła jesień i łagodna zima zmniejszyła zapotrzebowanie na energię.   Europa ograniczyła całościowe zużycie gazu - jednak w dużej mierze oszczędzał przemysł. W energetyce nie udało się go oszczędzić, a nawet zużycie lekko wzrosło. To jednak - zdaniem analityków - zmieni się "drastycznie" w kolejnych latach. Według Ember w 2023 roku rozbudowa energii wiatrowej i słonecznej przyspieszy w 2023 roku w odpowiedzi na kryzys. Wróci także duża część produkcji energii z francuskich elektrowni jądrowych oraz elektrowni wodnych. Nałożenie się tych czynników ma spowodować, że produkcja energii z paliw kopalnych ostro spadnie - nawet o 20 proc.  
  • Mogli te deszczułki dać do ławek patriotycznych, to by mieli w ciul bezpłatnej reklamy. Myślenie mają ograniczone, bez wyobraźni... 
  • Ten Venifloor to musi być koszmarny badziew, którego nikt nie chce kupować, skoro chwytają się tak głupiej szeptanej reklamy :D Forum muratora też zaspamowali, ale tam moderacja działa szybko.
  • Nie dogadali się...   Klient powinien zafugować, a piszący powinien wcześniej położyć płytki... Chociaż i fugowanie może popsuć wygląd dobrze ułożonych płytek...  
  • Podłoga  Venifloor to inwestycja na lata. Pięknie wygląda, jest wytrzymała i dobrze komponuje się z ogrzewaniem  podłogowym.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...