Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
jarovnik

Jak i czym racjonalnie docieplić?

Recommended Posts

Sciana zewnętrzna: 15cm żelbetu + 6cm wełny mineralnej + 6cm żelbetu z warstwą elewacyjną z grysu / w oblicz. jak z pustką powietrzną o grub. 1cm/ + 4cm styropianu z siatkamu + 2cm tynku. Jakim materiałem i jaką technologią można docieplić ten dom bo chyba nie spełnia dzisiejszych norm termocieplnych. Fachowcy pokażcie że się znacie icon_smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wyobraźni, wyobraźni !!! Pomyśl o ciele w ciele stałym, w którym kierunku i jakimim sposobami się rozchodzi. Tylko nie myśl jak w "fizyce budowli" to zupełnie inna nauka!!!
Pocztaj T.B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sens docieplenia tak takiej ściany ze względów ekonomicznych stoi pod dużym znakiem zapytania i warto przed podjeciem takiej decyzji przeprowadzić dokładny audyt energetyczny budynku. Opisana ściana osiąga ciepłochroność na poziomie 0,35 - 0,4 W/m2 K, a więc nieco wiecej niż wymagane dla aktualnie projektowanych ścian 0,3 W/m2 K. Jednak nie ma formalnego obowiązku poprawiania ciepłochronności ściany, a w tym przypadku koszty ocieplenia mogą zwrócić się dopiero po kilkudziesięciu latach. Dodatkowy problem techniczny stwarza już istniejące ocieplenie po stronie zewnętrznej, które nie daje gwarancji zapewnienia dostatecznej przyczepności dla dodatkowej warstwy izolacyjnej i prawdopodobnie konieczne będzie usuniecie starego ocieplenia i ułożenie nowej warstwy w technologii BSO. Ewentualnie można też rozważyć wariant ocieplenia metodą lekką, suchą , mocując do ściany ruszt z wypełnieniem wełną mineralną osłonięty np. sidingiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli nie jest dla Ciebie problemem zapewnienie właściwej wentylacji oraz to, że nie będziesz mógł nic cięższego powiesić na ścianie to proponuję ocieplić od środka 10-12 cm warstwą styropianu lub wełny mineralnej wykończonej tynkiem cienkowarstwowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
czy 50 kg na jednym gwoździu to cięzkie coś czy nie?
fermacell!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
a 25 kg na gwoździu wbitym w styropian przez tynk cienkowarstwowy to ciężkie? icon_mrgreen.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Gość dawid
   a co jesli słupy z prądem są daleko np200m a kabla ziemią nie można poprowadzić ze względu na kanał melioracyjny/wodny czy elektrownia dostawi dodatkowy słup ? kto kryje koszta?
  • Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów firma Viessmann aktywnie angażuje się w walkę o czyste powietrze. Specjalnie na ten cel zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy nowego typu Infomobil - „Stop SMOG Car”, jeżdżący po Polsce szkoleniowy pojazd z ekologicznymi urządzeniami grzewczymi: pompą ciepła powietrze/woda Vitocal 200-A, najnowszym kondensacyjnym kotłem gazowym Vitodens 200-W oraz panelami fotowoltaicznymi i oczyszczaczem powietrza HL-OP-15. W porozumieniu z lokalnymi firmami partnerskimi i w ustalonych wcześniej terminach nasi doradcy handlowi w każdym tygodniu, począwszy od 23 września 2019, jeżdżą po wszystkich regionach kraju, gdzie na żywo instalatorzy oraz użytkownicy mogą zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi oraz zasięgnąć praktycznej wiedzy na tematy związane z nowoczesną techniką grzewczą oraz jej wpływem na środowisko naturalne. W pojeździe znajduje się modelowy, działający system grzewczy do produkcji ciepłej wody użytkowej zasilany na miejscu energią ze słońca.   Gdzie będziemy jeszcze w tym miesiącu?   Harmonogram odwiedzin Stop SMOG Car – 19.11.2019  - Gorzów – 20.11.2019  - Komorniki – 22.11.2019  - Nowy Tomyśl – 25.11.2019  - Międzychód – 28.11.2019  - Skórzewo Więcej informacji, można znaleźć tutaj: https://www.viessmann.pl/pl/prasa/aktualnosci/walka-ze-smogiem.html Serdecznie zapraszamy!  
  • Gość Basia
   Mój piec ma 2 tygodnie, od samego początku ślimak nie podaje pelletu i zrywa zawleczke, palnik wygasza i koniec palenia, miałam podłączony strażak i za pierwszym razem jak już porządnie się rozpalilo strażak zalal palenisko i całkowicie zablokował ślimak (musieliśmy cały sprzęt rozbierać). Powiedziano mi że powinnam palić przez jakieś 2 tygodnie eko groszkiem a potem przejść na pelett. Czy ktoś miał lub ma taki problem, pomocy
  • No nareszcie się doczekałem dziś zainstalowano mi licznik dwubiegunowy i odpaliłem moje PV.  Na razie słońca nie było zbytniego i na szał produkcyjny się nie zapowiada ale 4kWh się ukręciły.
  • Być może się powtarzam, ale niedługo w nowych domach praktycznie w ogóle nie będzie dyskusji. Po pierwsze nowe Warunki Techniczne, po drugie - obowiązek podłączenia do sieci ciepłowniczej albo OZE. Nie każdy ma możliwość podłączenia się do sieci, już nie mówiąc o tym że domy, w których nie trzeba płacić rachunków stają się coraz bardziej kuszącą opcją.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...