Skocz do zawartości

Jak zamaskować dziury w scianach?


Małgośka

Recommended Posts

Postanowilam wreszcie odmalować ściany w moim mieszkaniu icon_smile.gif Nie wiem jednak jak poradzić sobie z dziurami po haczykach i gwozdziach? Na ścianach mam dużo obrazków i półek, a z biegiem lat kilka razy je przewieszałam i zmieniałam. W jaki sposób mogę zamaskować te dziury tak żeby nowa warstwa farby ładnie wyglądała (bez wybrzuszeń, widocznych placków itp) i żeby nie wymagalo to duzego nakładu pracy?
Link do komentarza
Cytat

Postanowilam wreszcie odmalować ściany w moim mieszkaniu Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_smile.gif"> Nie wiem jednak jak poradzić sobie z dziurami po haczykach i gwozdziach? Na ścianach mam dużo obrazków i półek, a z biegiem lat kilka razy je przewieszałam i zmieniałam. W jaki sposób mogę zamaskować te dziury tak żeby nowa warstwa farby ładnie wyglądała (bez wybrzuszeń, widocznych placków itp) i żeby nie wymagalo to duzego nakładu pracy?



Jeżeli to ściany na gładko to przygotować powierzchnię do szpachlowania , zaszpachlować dziurki z nadmiarem szpachli gipsu (bo w trakcie schnięcia dochodzi do skurczu powstanie dołek) po wyschnięciu przeszlifować (wyrównać ) zagruntować miejsca  gruntem następnie  zaszpachlować pucem .Po wyschnięciu zagruntować miejsca gruntem ,następnie zagruntować całą ścianę razem z tymi miejscami  i pomalować   


Link do komentarza
zrobiłam wieczorkiem rekonesans w pobliskim sklepie budowlanym i na hasło grunt cekolu pan sprzedawca polecił mi do kompletu mase szpachlową cekol c-45 (grunt cekol dl-80) i chyba się zdecyduje, poczytałam jednak teraz na forum, że jest dośc trudna w pracy ta masa, myslicie, że jak poprosze jakiegoś faceta, to sobie poradzi? dzięki za wcześniejsze opowidzi icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...