Skocz do zawartości

Straty ciepła ... jak tego uniknąć??


Recommended Posts

W domu juz istniejacym i uzytkowanym od kilkudziesieciiu lat posiadam ogrzewanie centralne tgazowe.Aktualnie planuje nadbudowe i planuje wygospodarowac mala kotlownie,w ktorej chce umiescic piec gazowy i drugi piec np. na miał czy retorty.Ale problem jest taki ze kotlowania bedzie dobudowana za lazienka ktora jest wykonczona i nie ma mozliwosci aby puscic tam rure od co.Mniej wiecej prezentuje to rysunek(zalaczony).
mozliwosci ktore mi sie nasuwaja to:
1)puscic ja w ziemi zaizolowana
2)po zewnetrznej stronie sciany zrobic bruzde w murze wstawic rurki w otulinie,przy czym na scianie jest styropian wiec buloby to dodatkowo przykryte styropianem
3)ewentualnie rury od pieca puscic na pietro i z pietra zejsc na dol,ale to chyba nie jest dobre rozwiazanie?!

Odcinek rury ktory trzeba przejsc to 4 metry

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Oczywiście rury najwygodniej bedzie poprowadzić wzdłuż ściany zewnętrznej dokładnie je izolując pianka poliuretanową i warstwą ociepleniową ściany. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku zainstalowania kotła na paliwo stałe instalacja c.o. musi być typu otwartego z naczyniem wzbiorczym umieszczonym na górze i połączonym bezpośrednio z kotłem. Ewentualnie można włączyć kocioł węglowy do instalacji za pośrednictwem wymiennika ciepła i wtedy naczynie można będzie umieścić w kotłowni.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...