Skocz do zawartości

Zamieniłam oborę w mieszkalny ale...


Recommended Posts

Witam Wszystkich! Zamieniłam oborę z 1985r, /która jest moją własnością wraz z gospodarstwem rolnym/ w mieszkanie. Zrobiłam to bez żadnych pozwoleń, projektów. Chciałabym całą sprawę naprostować czyli przekwalifikować oborę na mieszkanie. Nie wiem od czego mam zacząć może ktoś dobrze mi doradzi. Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witam Wszystkich! Zamieniłam oborę z 1985r, /która jest moją własnością wraz z gospodarstwem rolnym/ w mieszkanie. Zrobiłam to bez żadnych pozwoleń, projektów. Chciałabym całą sprawę naprostować czyli przekwalifikować oborę na mieszkanie. Nie wiem od czego mam zacząć może ktoś dobrze mi doradzi. Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.



Będzie z tym ciężko...
Najpierw sprawdź czy dla twojego terenu jest Miejscowy Plan Zag. Prz. (jeśli jest występujesz o wypis z planu, jeśli nie ma to o ustalenie warunków zabudowy)

W żadnym razie nie mów że już to zrobiłaś, chyba że chcesz zapłacić opłatę legalizacyjną x 50

I tutaj pojawia się problem, bo jeśli potrzebna będzie decyzja o WZ to urzędnik pojedzie w teren zobaczyć nieruchomość, jeśli z zewnątrz będzie wyglądać jak gospodarczy (sugeruje zdjąć firanki z okien:))
to wszystko przejdzie ok

Uważaj bo jeśli ktoś na ciebie doniesie do powiatowego inspektoratu nadzoru budowlanego to wtedy kara i albo legalizacja i/lub nakaz przywrócenia do stanu poprzedniego
Link do komentarza
Szczerze??? To jeszcze nie widziałam urzędnika urbanistyki i planowania przestrzennego z jakiegoś urzędu gminy/miasta, który by przed wydaniem decyzji o warunkach zabudowy pojechał w teren obejrzeć nieruchomość. Im wystarcza EGiBL, mapa do celów lokalizacyjnych i ewentualnie mapa z podkładem geodezyjnym z dostępnego urzędnikowi programu. Nie demonizujmy wizytacji urzędników w terenie...
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...