Skocz do zawartości

Grzejniki nie grzeją jak trzeba!! pomocy!


Lysa89

Recommended Posts

Mam ogrzewanie gazowe w domu.
grzejnik w pokoju jest cieply ale nie w pelni swoich mozliwosci. po pol dnia grzania mam jedynie 15'C :/
w kuchni natomiast jest zimny caly, jedynie od gory jest letni.
staralam sie odpowietrzac, ale leci tylko woda a powietrze nie uchodzi.

mieszkam sama, mam 21lat, żadnego faceta w pobliżu, prosze o pomoc, bo mi zimno!!
Link do komentarza
Cytat

Mam ogrzewanie gazowe w domu.
grzejnik w pokoju jest cieply ale nie w pelni swoich mozliwosci. po pol dnia grzania mam jedynie 15'C :/
w kuchni natomiast jest zimny caly, jedynie od gory jest letni.
staralam sie odpowietrzac, ale leci tylko woda a powietrze nie uchodzi.

mieszkam sama, mam 21lat, żadnego faceta w pobliżu, prosze o pomoc, bo mi zimno!!



A kręciłaś tymi zaworami przy grzejniku tam są numerki czym wyższy numerek nastawisz będzie cieplej w domu 

Link do komentarza

Cytat

mieszkam sama, mam 21lat, żadnego faceta w pobliżu, prosze o pomoc, bo mi zimno!!



adresu zapomniałaś podać ..... icon_lol.gif


Cytat

Mam ogrzewanie gazowe w domu.
grzejnik w pokoju jest cieply ale nie w pelni swoich mozliwosci. po pol dnia grzania mam jedynie 15'C :/
w kuchni natomiast jest zimny caly, jedynie od gory jest letni.
staralam sie odpowietrzac, ale leci tylko woda a powietrze nie uchodzi.



objawy wskazują na zapowietrzone grzejniki .....
gdyby był to kocioł na paliwo stałe , zaproponowałabym zwiększenie biegu na pompie , odkręcenie na max na termostatach ...... a po godzinie ponowną próbę odpowietrzenia ....
nie wiem jak to jest przy piecu gazowym .... bo nie mam ....
może ktoś pomoże kto się zna ... icon_rolleyes.gif

Link do komentarza
Cytat

Tylko wytłumacz pisząc jak zwiększyć wydatek pompy!!

!?



tłumacze, że nie wiem jak jest w gazowcu .... w mojej instalacji pompę mam na 2 w skali 1-3 , a zawór czterodrożny na 3 w skali 1-10 ..... kiedy walczyłam z wodorem w instalacji i wodór produkował się z niemałą prędkością zapowietrzając mi non stop grzejniki - zwiększałam na krótki czas bieg pompy i przestawiałam zawór czterodrożny na 6 .... potem odpowietrzałam ....
Link do komentarza
Czekajcie, ona piec gazowy. Więc prawdopodobnie ma instalację ciśnieniową. Odpowietrzała kaloryfery to mogło wody ubyć i ciśnienie spadło. W Viessmanie rodziców min ciśnienie to 0,8 - 0,9 bar. Na piecu powinny być 2 wskaźniki, jeden pokazujący temp wody, a drugi właśnie ciśnienie.
No chba że ma instalację otwartą lub stary piec to wtedy ww. nie ma zastosowania. Co o tym myślicie?

Wszystkich wywiało:(
Link do komentarza
mam grzejnik elektryczny ale nie ma sensu pokoj a wlasciwie salon mam ok 3.5 na 6m. do tego otwarty luk zamiast drzwi.. wiec zanim takim by sie nagrzalo... :/ ja jetsem przyzwyczajona do niskich temeratur w domu..bo ciagle gdzies cieplo ucieka albo grzjniki nie chca grzac. raczej szukam pomocy z racji tego ze martwie sie o sprzety elektryczne komputer itp.. wczoraj mialam 12'C wiec troche malo.. nie chce zeby sie w domu wszystko popsulo...
Link do komentarza
Cytat

nie chce zeby sie w domu wszystko popsulo...



Nic się nie popsuje, oprócz Ciebie samej (ewentualnie, gdybyś się zaziębiła.). Dla komputera, to nawet lepiej. Dla innego sprzętu też. Byleby nie zamarzł. Tylko go nie nalezy zaparować wtedy gdy jest zimny.
Poza tym nie piszecie nigdy jaki to rejon kraju. Zawsze można by próbować kogoś złapać z okolicy. Tu pisują ludzie zewsząd, czasem z drugiej ulicy.
Link do komentarza
pytałam o grzejniki na poddaszu , bo powietrze czy cokolwiek gazowego zbiera się najwyżej w instalacji ..... jeśli na poddaszu grzejniki masz "na chodzie" to tam powinnaś odpowietrzyć.....

w moim układzie ciśnienie mam na poziomie 0,4 bar ... kiedy spadło po dokumentnym odpowietrzeniu do 0,2 bar - dolaliśmy wody zbiornikiem wyrównawczym ....... sporo tej wody wtedy tam weszło .....

Link do komentarza
dziekuje wszytskim, na szczescie sie udalo... icon_smile.gif
dodzwonilam sie, bary zwiekszylam do 2 (wachadelko bylo pod piecykiem, do tego czarny i maly przez co go nie moglam dostrzec. troche jeszcze odpowietrzylam. no i w koncu wszytsko ruszylo. teraz musze sobie zapisac, zeby pamietac o tym nastepnym razem. icon_smile.gif

oj ja nieraz sie budze rano z chorym gardlem z powodu zimna. ale i tak bardziej boje sie o sprzety icon_wink.gif niewiedza boli.. tez musze poszukac jaka jest optymalna temperatura zeby urzadzenia dobrze funkcjonowaly...

dzieki jeszcze raz, i milej nocy wszytkim:)

rozgrzewam sie! <hura> icon_wink.gif


dagulka - nie mam grzejnikow na poddaszu ani nawet na korytarzu na calej dlugosci domu. ;/ przez co robi sie nie raz grzyb na scianie miedzy czescia mieskzalna a nieszczesnym korytarzem gdzie ziąb straszny. Edytowano przez Lysa89 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

poniżej 15 drże a dłonie nie mogą funkcjonować, ale nic nie poradze. zebym 18-19 miala na co dzien bylo by super. zazdroszcze tym co mają wiecej.

korytarz jest oddzielony normalnie ścianami!! ma ok 10metrow a nie ma ani jednego grzejnika... wciaz brakuje kasy zeby zrobic wszystko jak trzeba:/


Za mało grzejników jest w całym domu dlatego nie można osiągnąć wyższej temp. co będzie jak przyjdzie mróz .
Wystarczy zawiesić (zakleić) samą folię żeby ograniczyć ruch powietrza i temperatura będzie wyższa w tej części z grzejnikami .
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
i znów mi nie działa...:/
wczoraj szło, wyłaczyłam poszłam spać..a rana nie działa... jednak odpowietrzenie grzejnikow, podwyższenia barów do 2 jak powinno, resetowanie piecyka... nie przynosi tymczasem zadawalających skutków tak jak ostatnio... :/ mrozy na polu... a ja mam 15'C --> dzieki małemu piecykowi elektrycznego.
ktoś pomoże?

i znów mi nie działa...:/
wczoraj szło, wyłaczyłam poszłam spać..a rana nie działa... jednak odpowietrzenie grzejnikow, podwyższenia barów do 2 jak powinno, resetowanie piecyka... nie przynosi tymczasem zadawalających skutków tak jak ostatnio... :/ mrozy na polu... a ja mam 15'C --> dzieki małemu piecykowi elektrycznego.
ktoś pomoże?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...