Skocz do zawartości

łóżka piętrowe


Proton

Recommended Posts

Więc tak mam łóżko piętrowe drewniane dla bobasów. Na parterze śpi moja 2 letnia córka, natomiast na pietrze syn 5 lat.
Uważam że to jest świetne rozwiązanie. Odnośnie dołu to nie ma jakiegoś wieku od kiedy, jest barierka i raczej bobas nie wypadnie a nawet to i tak wysokość jest symboliczna. Poza tym zajmuje mało miejsca. C nie zmienia faktu ze trzeba uważać na dzieciaki, bo takie łózko nie nadaje się do dzikich harców icon_smile.gif Ostatnio starszy bobas spadł z tego łózka na głowę na dywan. Nic mu się nie stało ale strachu trochę było, i myślę ze mu przynajmniej odnośnie skakania na tym łózku przeszło. Zapewne tak jak ostatnio włożył łapę do sokowirówki icon_smile.gif Teraz sokowirówkę omija szerokim łukiem icon_smile.gif
Link do komentarza
Moje dzieci (4 i 6) od 2 lat śpią na łóżku piętrowym. Nigdy nie było z tym żadnych problemów i jak dotąd to był nasz najlepszy meblowy zakup. Córka jest starsza - śpi na górze, syn to taki skoczek rozrabiaka więc jego spanie to dolna część. Łóżko jest wykonane z litego drewna i posiada (opcja) 2 szuflady na pościel pod dolnym spaniem. Oczywiście oba spania można łatwo oddzielić i korzystać z nich osobno. Odległość górnego materaca od sufitu wynosi 120cm więc o duszności nie ma mowy (mieszkam w starym "płytowcu"), odległość między materacami (góra/dół) to 85-90cm więc i tu jest OK. Łóżko kupiliśmy na jednym z popularnych serwisów bezpośrednio od producenta, ogromną zaletą tego było to że mogliśmy dobrać dowolną długość bez dodatkowych kosztów (materace piankowe wraz z pokrowcami były w komplecie).
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Ech, kiedy byłam dzieckiem zawsze chciałam mieć łóżko piętrowe, ale zamiast tego byłam skazana na półkotapczan. icon_sad.gif Ogólnie jednak sprawdzają się nawet dla małych dzieci (od powiedzmy 4 lat) i jedyne wypadki o jakich słyszałam, to nie to że dzieciaki spadły, ale podczas wspinania uderzyły się w głowę (jakimś cudem icon_wink.gif ). Fakt, jest to oszczędność miejsca, a przy tym teraz można spotkać tyle łóżek piętrowych o ciekawym designie, że jest w czym przebierać.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Póki co ma jedno dziecko - więc problem z piętrowym łózkiem mnie nie dotyczy, ale większość moich znajomych obdarowanych dwójeczką, która musi mieszkać w jednym pokoju ma własnie takie łóżka. Zwykle chwalą sobie to rozwiązanie. W pokojach typowych dla wiekszości polskich mieszkań cięzko upchnąc dwa łóżka.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Tego typu łóżka przeważnie są przystosowane do tego, żeby spały w nich małe dzieci, także jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to raczej nie ma się co przejmować. Oczywiście trzeba wybrać takie, które będzie solidnie skonstruowane. No ale moim zdaniem to bardzo praktyczne rozwiązanie. Przynajmniej w pokoju dziecięcym będzie więcej przestrzeni.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Ja przez wiele lat z siostrą mieszkałam w pokoju i spałyśmy na łóżkach piętrowych..
same pozytywy mogę powiedzieć...
jeszcze rodzice zaaranżowali nam fajne półki przy każdym z łóżek i każdy miał swoje miejsce w wspólnym pokoju...

a jak jest problem kto na górze kto na dole
to zmieniać ich co jakiś czas.. ;P
Link do komentarza
Od 6 czy 7 lat moje dzieciaki śpią na piętrowcu. Trzeba małe dzieci nauczyć, żeby nie skakały z wysokości i to wszystko.
DO naszych jak przychodzą koleżanki i koledzy, to zawsze są na górze, bo nikt w okolicy takich "rarytasów" nie ma. To jest dla nich dodatkowa atrakcja.

Łóżko jest tak duże, że po rozłożeniu, mogę wstawić je do sypialni małżeńskiej.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Czasami ciężko jest nauczyć dziecko pewnych rzeczy icon_smile.gif
Nawet z pozoru spokojny malec może ze względu na swoją jeszcze nie rozwiniętą wyobraźnię zrobić sobie krzywdę.
Ja mając 7 lat zacząłem spać na łóżku piętrowym i było wszystko ok.
Jednak mój kolega z jego bratem tak potrafili wariować, że kiedyś skończyło się nawet złamaną ręką.


Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość mhtyl
A ja mam wyłącznie doświadczenia z piętrowym łóżkiem z wojska. Za "młodego" spało się na "gałęzi" icon_wink.gif i najlepsze było na początku zanim człowiek przyzwyczaił się do wysokości, gdy przyszedł podoficer albo inny wyższy ranga i ryknął BACZNOŚĆ!
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Ale w woju to łóżko nie nie było tylko "koju" "D


Nie wszyscy byli w syfie, więc nazwałem normalnie coby ktoś nie dołożył jakieś filozoficznej teorii icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Dzieciaki mojego brata śpią gdzieś tak od wieku 4 i 2 (na dole młodsze). Mają z tego frajdę, zwłaszcza że na takim łóżku można się fajnie bawić (budują sobie tam domki, itd). Miejsca zajmuje niewiele, to fakt. A brzydkie też to ni ejest, mi się podobają takie drewniane łóżeczka, :

Brak obrazka





Fajne łóżko, szukam podobnego bo raczej takie klasyczne łóżka są bardziej funkcjonalne niż jakieś pseudołóżka rozkładane z sofy... na razie rozglądam się za stronkami sklepów z łóżkami piętrowymi i trafiłem na lozkapietrowe.com oraz lozkadladzieci.com - może jesteście w stanie mi doradzić jakieś konkretne, sprawdzone łóżko. Ważne jest dla mnie aby łóżko było stabilne a materece pozwalały na wysypianie się.
Link do komentarza
Cytat

Od jakiego wieku myślicie że bezpieczne jest spanie dzieci na łóżeczku piętrowym? Czy to praktyczny mebel? Wydaje mi się że spora oszczędność przestrzeni. Napiszcie jakie macie doświadczenia z takimi meblami.



U mnie dziecko spi na piętrowum łóżku już od 4 roku życia ale nie jest to łóżko bardzo wysokie ale nie jest za niskie.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Moje dzieci maja 5 i 3 latka i kupilam im lozko pietrowe ale musialam je rozstawic na dwa pojedyncze bo sa zabradzo żywe:) pomysły do glowy im przychodziły ze strach się bać teraz napewno jak bym kupila to albo sofe jakas mala
http://www.sofa.sklep.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/resized/Sofa_Zuzia_I_4ec61775c384b_185x140.jpg

lub zwykłe łóżko
http://www.sofa.sklep.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/resized/____zko_pojedy___4f58dae885315_185x140.jpg
które ma moja siostra i jest zadowolona

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 5 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...