Skocz do zawartości

M-90 Konrad Matuszewski


delida

Recommended Posts

Cytat

Witam serdecznie!

A ostatnie zdjęcie to widok na salon i kuchnię?
Super to wszystko wygląda!

Pozdrawiam icon_biggrin.gif




Wygląda nieźle ja mam chwilowo mały poślizg ze swoją icon_smile.gif
Przez te ostatnie wiatry przewrócił się jeden ze szczytów ... i małe opóźnienie
polecam się ubezpieczać w trakcie budowy bo właśnie to mnie uratuje a tak prawie 12 m2 w plecy.

Pozdro
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
[attachment=20402:WP_20141015_019.jpg]

DSC01446.jpg

[att
achment=20398:WP_20141015_012.jpg]

DSC01446.jpg

[attachme
nt=20396:WP_20141015_003.jpg][attachment=20402:WP_20141015_019.jpg]
Cytat

i jak prace idą? my mamy problemy z aparatem fot. więc poki co zdjęć nie dodam, jesteśmy dopiero na etapie ogrzewania więc jeszcze długa droga przed nami ale warto....POZDRAWIAMY



Witam wszystkich po długiej przerwie! to kilka fotek z naszego domku!

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam po dłuższej nieobecności.Super że nas budujących M90 przybyło.R&M gratulacje marzenia się spełniają.A oto moje najnowsze dzieło kominek.



Szacunkowo taki kominek to jaki koszt?
Czy płytki kładliście od wejścia, przed kominkiem i do kuchni, czy może w całym korytarzu zrobiliście płytki?
Link do komentarza
Koszt kominka to 7800 z wkładem,kamieniem,całą obudową plus robocizna.Nie ma co brać byle jakiego wkładu,ważna jest wydajność kominka,cegła szamotka w środku dobrej jakości.Wszystko to daje dużo ciepła,przy małej ilości spalanego drewna no i przyjemna atmosfera.Wkład jest czeskiej firmy typ Jonava II

Aha płytki mamy już kupione czekamy na fachowca,będą w kuchni,łazience,w przedsionku przy schodach,obowiązkowo przy kominku.Czasami z kominka przy dokładaniu drewna lubi iskierka wyskoczyć,to żeby chałupy nie spalić muszą być płytki.Na korytarzu,w salonie,w pokojach panele
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witajcie!
Coś cicho w tym roku na forum w temacie m-90.
Czy są nowi właściciele projektu m-90, a może posiadacze domów wg m-90 odezwą się?
Może się coś ruszy!
Ciekawią mnie Wasze aktualne zdjęcia budów/domów icon_smile.gif



Witam powróciłem na forum ;) Pora dalej działać z budową... wyszedł duży dom troszkę po pewnych zmianach ;-/ dobrze i źle pewnie
patrząc ogólnie to na pewno zwiększenie o jakieś 1,5 cegły ściankę kolankową pociągnęło za sobą dużo zmian ;
- konstrukcja dachu (jest teraz dużo grubsza)
- zmieniłem okna na strychu (u mnie jest to część zachodnia) są teraz wysokie okna balkonowe a nie standardowe które były w projekcie
- zniknął daszek nad wykuszem będzie drewniany balkon
- zniknął daszek kopertowy nad wejściem (dziwnie by wyglądał na wysokości 3,20 koperta)


Pozdrawiam

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez xzx83 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam powróciłem na forum ;) Pora dalej działać z budową... wyszedł duży dom troszkę po pewnych zmianach ;-/ dobrze i źle pewnie
patrząc ogólnie to na pewno zwiększenie o jakieś 1,5 cegły ściankę kolankową pociągnęło za sobą dużo zmian ;
- konstrukcja dachu (jest teraz dużo grubsza)
- zmieniłem okna na strychu (u mnie jest to część zachodnia) są teraz wysokie okna balkonowe a nie standardowe które były w projekcie
- zniknął daszek nad wykuszem będzie drewniany balkon
- zniknął daszek kopertowy nad wejściem (dziwnie by wyglądał na wysokości 3,20 koperta)


Pozdrawiam



Dzień dobry!
Gratuluję pomysłowości icon_smile.gif Dom wygląda bardzo solidnie i podoba mi się!
Super wyglądają drewniane słupki przed wejściem.
Piękny jest kolor podbitki/nabitki. A okna i dachówkę jakiego koloru wybraliście?
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Cytat

Domek wygląda super!
Czy małe wc na dole zostało, czy połączyliście je ze spiżarnią?
Powodzenia z wykończeniem icon_smile.gif




w pierwszej chwili tak myślałem na chwilę obecną małej łazienki to na 100 % nie będzie icon_smile.gif skłaniam się ku temu by było to miejsce na jakieś graty w stylu drabina, lub może częściowo jakaś garderoba .. a co do skrytki to i tak ją już zwiększyłem o jakieś 30 centymetrów kosztem miejsca na szafę wnękową przy wejściu.
Link do komentarza
,,[...] w pierwszej chwili tak myślałem na chwilę obecną małej łazienki to na 100 % nie będzie icon_smile.gif skłaniam się ku temu by było to miejsce na jakieś graty w stylu drabina, lub może częściowo jakaś garderoba .. a co do skrytki to i tak ją już zwiększyłem o jakieś 30 centymetrów kosztem miejsca na szafę wnękową przy wejściu.'' (xzx83)


Z projektu też mi się wydaje, że miejsca na szafę w przedsionku na przeciwko schodów jest trochę mało, więc takie powiększenie ma naprawdę sens. Tam jest zaledwie ok. 60x135cm. Muszę pomyśleć o zmianie w tym obszarze.
Link do komentarza
Cytat

,,[...] I postanowiłem wywalić z dołu łazienkę i zrobić skrytkę większą oraz małą graciarnie zrobić przynajmniej kanaliza mi się uprości.[...]''

Czy faktycznie zrezygnowałeś z małego wc na dole? A co z górną łazienką, czy w tym samym ciągu góra-dół nie puściłeś rur kanalizacyjnych?



tyle wiem temat ciągle otwarty z tą łazienką co do rur to zostało mniej więcej podobnie ciąg rur został do górnej łazienki zostało miejsce wygospodarowane na styku łazienka skrytka. Innej możliwości nie widziałem by zmienić położenie rur zostaje jeszcze temat odpowietrzenia kanalizy chciałem odzyskać jeden przewód kominowy (bo w projekcie jakoś tak idzie chyba) na np. dodatkową wentylację. lub angielkę nie wiem jeszcze zastanawiam się co z tym tematem zrobić.
W mojej okolicy nie ma gazu i nie będzie przez długi okres albo wcale... w kuchni zostaje mi angielka albo butla z gazem.

Na górze zrobiłem łazienkę prawie jak w planie została troszkę zwiększona kosztem pokoju jednego na górze, który i tak jest duży mimo straty tych 20 centymetrów a łazienka to nie licząc skosu jest większa niż ta na dole.

A co prowadzenia rury w zasadzie pionu to chciałem to zrobić tak by były w przyszłości jak najmniejsze straty ... nie udało się wyminąć łazienki z wiadomych przyczyn ale np. zmieniłem wyjście z budynku kanalizy idzie tak prawie na środku garażu przygotowane by ewentualnie w linii prostej dojść do granicy działki ale to dalekie plany kolejny minus działki szambo we własnym zakresie ;-/ na ale to nie problem nawet lepiej mniejsze koszty.

A wy wprowadzacie jakieś zmiany w konstrukcji ?
Link do komentarza
Cytat

tyle wiem temat ciągle otwarty z tą łazienką co do rur to zostało mniej więcej podobnie ciąg rur został do górnej łazienki zostało miejsce wygospodarowane na styku łazienka skrytka. Innej możliwości nie widziałem by zmienić położenie rur zostaje jeszcze temat odpowietrzenia kanalizy chciałem odzyskać jeden przewód kominowy (bo w projekcie jakoś tak idzie chyba) na np. dodatkową wentylację. lub angielkę nie wiem jeszcze zastanawiam się co z tym tematem zrobić.
W mojej okolicy nie ma gazu i nie będzie przez długi okres albo wcale... w kuchni zostaje mi angielka albo butla z gazem.

Na górze zrobiłem łazienkę prawie jak w planie została troszkę zwiększona kosztem pokoju jednego na górze, który i tak jest duży mimo straty tych 20 centymetrów a łazienka to nie licząc skosu jest większa niż ta na dole.

A co prowadzenia rury w zasadzie pionu to chciałem to zrobić tak by były w przyszłości jak najmniejsze straty ... nie udało się wyminąć łazienki z wiadomych przyczyn ale np. zmieniłem wyjście z budynku kanalizy idzie tak prawie na środku garażu przygotowane by ewentualnie w linii prostej dojść do granicy działki ale to dalekie plany kolejny minus działki szambo we własnym zakresie ;-/ na ale to nie problem nawet lepiej mniejsze koszty.

A wy wprowadzacie jakieś zmiany w konstrukcji ?



Faktycznie duża Wam tam łazienka na górze wyszła.
My na razie góry nie chcemy ruszać tylko właśnie te rury z dolnego wc pójdą w tym samym pionie do górnej łazienki.
Rezygnacja z dolnego wc bardzo mi się podoba. Jednak ze zmian jakie wprowadziliśmy na dzień dzisiejszy to:
- zwiększenie garażu do 4m
- rezygnacja z wykusza
- pełne zadaszenie tarasu na 3,5m przez ''złamanie'' dachu
- będziemy zmieniali dach nad wejściem do domu na prosty przez przedłużenie istniejącego dachu nad wejście.
Może jakieś sugestie?
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Cytat

Faktycznie duża Wam tam łazienka na górze wyszła.
My na razie góry nie chcemy ruszać tylko właśnie te rury z dolnego wc pójdą w tym samym pionie do górnej łazienki.
Rezygnacja z dolnego wc bardzo mi się podoba. Jednak ze zmian jakie wprowadziliśmy na dzień dzisiejszy to:
- zwiększenie garażu do 4m
- rezygnacja z wykusza
- pełne zadaszenie tarasu na 3,5m przez ''złamanie'' dachu
- będziemy zmieniali dach nad wejściem do domu na prosty przez przedłużenie istniejącego dachu nad wejście.
Może jakieś sugestie?
Pozdrawiam!



sugestie to może nie ale na pewno warto uprościć wejście niby na papierze to ładnie wygląda (fragment dachu kopertowego)
ale jak się da większe dachówki to będzie kłopot z wykończeniem a co za tym idzie więcej strat ... rezygnacja z wykusza kwestia estetyczna zależy jak jest dom ustawiony i kto co lubi pewnie sam bym w końcu to zrobił no ale już za późno ;) mam doklejony balkon z garażem to na pewno dobry pomysł ze zwiększeniem więcej miejsca w kotłowni mi tego obecnie braknie ;-/ będę kombinował

Jestem ciekawy czy ktoś z obecnych zakładał w domu centralny filtr wody ? czy to się sprawdza czy to raczej kolejna bajka icon_smile.gif ? zbyt wysokie koszty ...

a jeszcze będę miał jedną zmianę z oknami w dachu będą 3 sztuki a nie 4 i nie będą jedno przy drugim tylko najprawdopodobniej będą przedzielone kolektorem słonecznym (okno kolektor okno kolektor okno) i od strony drogi u mnie to jest ta strona zimniejsza będzie tylko jedno okno w łazience. Okna balkonowe dały sporo światła.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witajcie Przemek i Asia icon_smile.gif

My też niedawno ruszyliśmy. Aktualnie czekamy aż stropy wyschną i w przyszłym tygodniu ruszają ze ścianami u góry, a my właśnie wybieramy dachówkę.
Jakie zmiany w projekcie wprowadziliście?
Pozdrawiam icon_smile.gif



Zmiany jakie na tym etapie wprowadziliśmy to likwidacja wykuszu ( będą drzwi balkonowe), likwidacja drzwi i okna w kotłowni i pomniejszyliśmy o jedno skrzydło drzwi tarasowe.
Link do komentarza
Cytat

Zmiany jakie na tym etapie wprowadziliśmy to likwidacja wykuszu ( będą drzwi balkonowe), likwidacja drzwi i okna w kotłowni i pomniejszyliśmy o jedno skrzydło drzwi tarasowe.



I chyba jeszcze zlikwidowaliście okno w spiżarni icon_smile.gif
My z wykusza też zrezygnowaliśmy i w zamian jest duuuże okno 210/170 - czy zostanie takie duże zdecydujemy, jak będzie można chodzić pod wylanymi stropami.
U nas w przyszłym tygodniu biorą się na ścianki na górze. Możliwe, że budowa będzie szła w zbliżonym tempie do Waszej.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam Jestem tutaj nowy. Znalazłem ten projekt i wskaźnikowe koszty budowy, które trochę wydają mi się nierealne; mianowicie stan pod klucz niespełna 200 tys?!. Czy ktoś z budujących może ocenić na ile te wskaźniki są realistyczne? Ewentualnie ile Was kosztowała budowa do stanu surowego?



Jesteśmy na etapie stanu surowego zamkniętego i koszt materiałowe bez robocizny wyniosły 141000zł.
Oczywiście wszystko zależy z czego się buduje. My mamy konstrukcję z solbetu, strop terriva, kominy systemowe PLEWA, dachówka betonowa braas bałtycka, dach cały deskowany, okna z potrójną szybą profil 82mm, drzwi zewnętrzne 2xKMT i brama Hormann. No i garaż mieliśmy poszerzony o 1m. W podanej kwocie nie ma kosztów projektu i przyłączy.
No i ważna rzecz, że musieliśmy zrobić 2 razy wyższe ściany fundamentowe co podniosło koszt fundamentów o jakieś 7500 zł.
Myślę, że przy wykonaniu we własnym zakresie, bez deskowania dachu, na dachówce np. Euronit, z tańszymi kominami (PLEWA jest dość droga) - 250 tys., jest realne ale szału nie będzie.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 4 tygodnie temu...
Dnia 16.03.2014 o 12:53, R&M napisał:

Witam, nam tez się bardzo podobają:icon_smile: Mimo, ze do tej pory brakuje jeszcze listew;( Schody robił nam wujek i za całość zapłaciliśmy 5400. Cena bardzo dobra (połowa tego co proponowali nam w innych zakładach). pozdrawiamy

Witam. Jeżeli można spytać o schody, to są konstrukcji drewnianej, czy tylko obłożone drewnem?

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 lata temu...

Witam :) jestem nowym użytkownikiem forum i mogę się trochę gubić :) dlatego odrazu przepraszam za niedoskonałość :)

mam pytanie bo ostatni wpis z 2017, czy ktoś budował powyższy dom w technologii drewnianej? Jeśli nie to czy mógłbym prosić o podzielenie się opiniami na temat użyteczności, komfortu mieszkania w tym domu ? Czy coś byście Państwo zmienili w projekcie czy polecacie go . proszę o każdą odpowiedź gdyż przymierzam się do zakupu takiego projektu.  Dziękuję za odpowiedź :)

 

 

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...