Skocz do zawartości

M-90 Konrad Matuszewski


delida

Recommended Posts

Cieszę się, że coraz więcej nas budujących:) U nas dom prawie przykryty jutro kończymy daszek nad wejściem i brakujące obróbki:) Mamy już okienka i nareszcie wszystko fajnie zaczyna wyglądać. W tym tyg wchodzi elektryk i mamy nadzieję, że niedługo tynki:) mam pytanie do Fan M90 ile mniej więcej tynku wam poszło, bo też myślimy tynkować knaufem. Jeśli chodzi o rozwiązanie przejścia do kuchni my zostawiliśmy tak jak w projekcie, jedynie zlikwidowaliśmy wc i powiekszylismy spiżarkę i miejsce na szafę w wiatrołapie. bardzo nam się podoba ta powiekszona spiżarka.
Przepraszam za jakość zdjęć, robione telefonem i pod słońce:)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Weszło 580 m tynku na cały dom,chłopaki robili tydzień bardzo fajnie wyszło.Potrzeba około 2 tygodni żeby ściany wyschły,pierwszy tydzień mija jak narazie ladnie przesycha,wszystkie okna na oścież codziennie otwarte,pogoda też w miarę sprzyja.Knauf dobry gładkie ściany że hej praktycznie gotowe do malowania.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cos cicho tu u nas ostatnio, ale pewnie wszyscy zajeci budowąicon_smile.gif My też do przodu:) mamy instalacje c.o, wylewki, coś co nie było teraz planowane czyli kostka przed domem:) (trzeba było żeby w błocie nie utonąć jak będziemy się w środku wykańczaćicon_smile.gif no i mąż zaczął ocieplać na zewnątrz:) Czekamy na drzwi i pomału trzeba będzie zacząć wszystko wybierac:) a jest tego trochęicon_smile.gif
Pozdrawiamy i czekamy na wiadomości jak budowa u innych:)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Nasz domek teraz wygląda tak:) brakuje kawalek kostki ale to dopiero zrobimy na wiosne, musieliśmy się wstrzymać ze względu na przylacze gazowe. Wneka przy wejściu ma być wyłożona kamieniem- też póżniej:( No a teraz pomału działamy w środku. jak się nic nie zmieni to może w przyszłym tyg będziemy cos malowaćicon_smile.gif Panele i częściowo płytki kupione. meble do kuchni zmierzone Jest co robic tylko sił zaczyna brakować:( największy problem mamy z lazienka bo nie możemy się zdecydować na płytki (może jakieś propozycje, jak będą wyglądać wasze łazienki???), chcielibyśmy do końca roku kupić większość żeby odzyskać vat:)
pozdrawiamy wszystkich posiadaczy M90:)

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Nasz domek teraz wygląda tak:) brakuje kawalek kostki ale to dopiero zrobimy na wiosne, musieliśmy się wstrzymać ze względu na przylacze gazowe. Wneka przy wejściu ma być wyłożona kamieniem- też póżniej:( No a teraz pomału działamy w środku. jak się nic nie zmieni to może w przyszłym tyg będziemy cos malowaćicon_smile.gif Panele i częściowo płytki kupione. meble do kuchni zmierzone Jest co robic tylko sił zaczyna brakować:( największy problem mamy z lazienka bo nie możemy się zdecydować na płytki (może jakieś propozycje, jak będą wyglądać wasze łazienki???), chcielibyśmy do końca roku kupić większość żeby odzyskać vat:)
pozdrawiamy wszystkich posiadaczy M90:)


Cudownie wygląda domek,
z tym vatem to też nie mieli kiedy zakończyć wrrr!! icon_evil.gif
z łazienką jeszcze nie myślałam na pewno bedzie ciemna zawsze takie mi sie podobały. Jak możesz wrzuć więcej fotek Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Nasz domek teraz wygląda tak:) brakuje kawalek kostki ale to dopiero zrobimy na wiosne, musieliśmy się wstrzymać ze względu na przylacze gazowe. Wneka przy wejściu ma być wyłożona kamieniem- też póżniej:( No a teraz pomału działamy w środku. jak się nic nie zmieni to może w przyszłym tyg będziemy cos malowaćicon_smile.gif Panele i częściowo płytki kupione. meble do kuchni zmierzone Jest co robic tylko sił zaczyna brakować:( największy problem mamy z lazienka bo nie możemy się zdecydować na płytki (może jakieś propozycje, jak będą wyglądać wasze łazienki???), chcielibyśmy do końca roku kupić większość żeby odzyskać vat:)
pozdrawiamy wszystkich posiadaczy M90:)




cześć,

jesteśmy tutaj nowi icon_smile.gif ponad 2 lata szukaliśmy idealnego projektu domu . Prawie ;) zdecydowaliśmy się na m 90.
Moja prośba jest "ogromna" czy można znać koszty budowy tego stanu, który jest na zdjęciach ? oraz prosić o więcej zdjęć ( dorota.ss@op.pl) . Mamy zamiar budować dom w woj. mazowieckim- systemem gospodarczym... dlatego nie chcemy przeliczyć się z kosztami budowy...

i jeszcze jedno ważne pytanie- czym będziecie ogrzewać swoje domy ?
Link do komentarza
Cytat

Nasz domek teraz wygląda tak:) brakuje kawalek kostki ale to dopiero zrobimy na wiosne, musieliśmy się wstrzymać ze względu na przylacze gazowe. Wneka przy wejściu ma być wyłożona kamieniem- też póżniej:( No a teraz pomału działamy w środku. jak się nic nie zmieni to może w przyszłym tyg będziemy cos malowaćicon_smile.gif Panele i częściowo płytki kupione. meble do kuchni zmierzone Jest co robic tylko sił zaczyna brakować:( największy problem mamy z lazienka bo nie możemy się zdecydować na płytki (może jakieś propozycje, jak będą wyglądać wasze łazienki???), chcielibyśmy do końca roku kupić większość żeby odzyskać vat:)
pozdrawiamy wszystkich posiadaczy M90:)




Piękny jest Wasz domek, tylko podziwiac. My obecnie znajdujemy się na etapie instalacji. Temat też nie jest prosty, ale i tak jesteśmy zadowoleni z tego co w tym roku zrobiliśmy. Podoba mi się Wasza elewecja a kafelki to z założenia lepiej w jasnych tonacjach - są bardziej praktyczne. Mam też pytaznie : czy wykańczacie poddasze?
Jeszcze raz gorąco pozdrawiam, proszę o więcej fotek bo patrząc na nie serce rośnie i życzę dalszych szybkich postępów.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez lucy2211 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Troszkę długo nie odpisywałam ale ciagle coś się dzieje. Mieliśmy trochę problemów podczas ostatnich zawirowan pogodowych:( "Ksawery" zabrał nam.....blaszaka:((( Garaż przewrócił się do góry nogami i wylądował na drodze, na szczęście nic nikomu się nie stało. Ale trzeba było trochę czasu, którego ciagle nam brakuje aby to wszystko posprzątać i teraz mamy całą graciarnie w garażu przy domu, a przy okazji nie możemy nic znaleźćicon_smile.gif
No ale wracając do domku to mamy już częściowo pomalowane, położone płytki w wiatrołapie i kuchni:) Meble kuchenne zamówione. Na szczęście zamówiliśmy płytki do łazienki, która spędzała mi sen z powiek, będzie szara z dodatkami czerwonego:))) Zdjęcia postaram się wsatwic później.
W domu mamy zainstalowany piec na ekogroszek ale z możliwością palenia drewnem i węglem. A co do kosztów no to wydaliśmy już ok 230 tys ale sporo rzeczy kupione (drzwi, panele, płytki, cały sprzęt agd do kuchni, zaliczka na meble i chyba większość rzeczy od których możemy odliczyć vat:))
Pozdrawiam wszystkich i obiecuję, że jak tylko znajdę trochę czasu to wstawię jakieś zdjęcia:)
Link do komentarza
dziękuję,
Jeśli można prosić o zdjęcia i poszczególne koszty byłabym zobowiązana.
Chcemy z budową ruszyć w przyszłym roku, będziemy budować systemem gospodarczym, tylko sen z oczu spędza nam jedno - czy w SSO wyrobimy się w kwocie 50/60 tyś....
PS. Jak sprawdzają się u was te schody w wiatrołapie - nie są za strome ,albo nie "wchodzą" w wejście" ?
Link do komentarza
Witam serdecznie! Razem z żoną przystępujemy do budowy domu według projektu M-90. Podczas rozmów z potencjalnym wykonawcą wypłynął temat kominka i jego rozmieszczenia w przejściu z korytarza do pokoju dziennego.Czy ktoś z Państwa mógłby odnieść się do w/w tematu i ewentualnego zwężenia przejścia.Bardzo prosilibyśmy o zdjęcia tego obszaru, czy nie robi się tam coś w rodzaju wąskiego gardła.Innym pomysłem jest lekkie powiększenie wykuszu.Wdzięczni bylibyśmy za jakikolwiek oddźwięk.Pozdrawiamy
Link do komentarza
Witamy serdecznie,

długo szukaliśmy projektu domu, ostatecznie zdecydowaliśmy się na projekt M-90 autorstwa Konrada Matuszewskiego i zamierzamy kupić ten projekt. Podoba nam się możliwość wykończenia poddasza w 2 etapie, na co trzeba uważać aby uniknąć dodatkowych kosztów w przyszłości? Czy schody wg projektu nie są za wąskie czy może warto je poszerzyć? Myślimy o schodach wylewanych.

Mamy zamiar budować dom w Grodzisku Mazowieckim, czy ktoś budował może ten dom w okolicach Warszawy? Poszukujemy sprawdzonej ekipy budowlanej do SSO lub nawet SSZ aby ruszyć z budową na wiosnę 2014, prosimy o konkretne oferty cenowe na maila: ddgrodzisk[tu małpka] gmail.com Chcemy budować z pustaka ceramicznego Porotherm Wienerberger, dach - blacha na rąbek lub blacho-dachówka.

Chcemy też zamontować wentylację mechaniczną (z rekuperatorem), stąd pytanie - jakie są koszty z tym związane (modyfikacja projektu oraz koszty instalacji)? Czy możecie polecić sprawdzonych wykonawców w tym zakresie? Z góry dziękujemy za odpowiedzi.

Pozdrawiamy,
D&D Edytowano przez Grodzisk (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Troszkę długo nie odpisywałam ale ciagle coś się dzieje. Mieliśmy trochę problemów podczas ostatnich zawirowan pogodowych:( "Ksawery" zabrał nam.....blaszaka:((( Garaż przewrócił się do góry nogami i wylądował na drodze, na szczęście nic nikomu się nie stało. Ale trzeba było trochę czasu, którego ciagle nam brakuje aby to wszystko posprzątać i teraz mamy całą graciarnie w garażu przy domu, a przy okazji nie możemy nic znaleźćicon_smile.gif
No ale wracając do domku to mamy już częściowo pomalowane, położone płytki w wiatrołapie i kuchni:) Meble kuchenne zamówione. Na szczęście zamówiliśmy płytki do łazienki, która spędzała mi sen z powiek, będzie szara z dodatkami czerwonego:))) Zdjęcia postaram się wsatwic później.
W domu mamy zainstalowany piec na ekogroszek ale z możliwością palenia drewnem i węglem. A co do kosztów no to wydaliśmy już ok 230 tys ale sporo rzeczy kupione (drzwi, panele, płytki, cały sprzęt agd do kuchni, zaliczka na meble i chyba większość rzeczy od których możemy odliczyć vat:))
Pozdrawiam wszystkich i obiecuję, że jak tylko znajdę trochę czasu to wstawię jakieś zdjęcia:)



a czy możemy Was prosić o poszczególnych etapów ( dorota.ss@op.pl) , oraz o zdjęcia- zastanawiamy się czy kuchnia nie będzie za mała, oraz jak wygląda powierzchnia na górze icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam wszystkich w Nowym Roku i w nowym domku:))) My już od 13 lutego u siebie:))) Co prawda wielu rzeczy nadal brakuje ale i tak jest super. Za nami miesiące intensywnej pracy i nawet nie chce już się myśleć ile pracy przed nami:( Wstawiam kilka zdjęć i od razu przepraszam za bałagan na nich widoczny:) Niestety ciągle mamy wszystko jeszcze w kartonach lub poupychane gdzie się da bo nie ma jeszcze wszystkich szafek. A sprzątanie przy malym dziecku też nie ma końca:))
Jeśli chodzi o kominek to nie mogę się wypowiedzieć bo my nie robiliśmy. Schody w wiatrołapie w pierwszej wersji tez miały być lane i obkładane drzewem. jednak nasz murarz i stolarz skutecznie nam to odradzili ze względu na koszty. Zostaly wiec schody drewniane, których wam niestety nie pokaże bo będą dopiero w tym tyg. Ale częściowo już ich widzieliśmy i wyglądają super (przynajmniej nam się podobają). Jeśli chodzi o koszty to wiadomo, że ciężko określić bo każdy może zrobić inaczej i ma inne "dojścia do różnych rzeczy". Nam budynek z wszystkimi instalacjami, wylewkami, tynkami, ociepleniem i kostka przed domem wyszedł cos ok 210tys. kwestia wykończenia wiadomo może być różnie. Wydaje mi się że 50-60 tys na SSO to jednak niestety zbyt mało. Wszystko tez zależy o terenu, u nas trzeba było robic dość wysokie fundamenty co znacznie zwiekszylo koszty. Ktoś pytal o miejsce na poddaszu jest go naprawdę dużo. My nie mamy nic zrobione na gorze tylko warstwa wełny i druga czeka na polożenie. Jedynie mamy wyprowadzone tam instalacje.

jak widać na zdjęciach nadal czekamy jeszcze na szafki do łazienki, szafę do sypialni, sofe, witrynę do salonu, która przyszła uszkodzona:((( I jeszcze wiele rzeczy których brakuje ale my jesteśmy już u siebie:))
Pozdrawiam i jak będziemy w pełni wyposażeni obiecujemy się pochwalićicon_smile.gif))

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Wprawdzie jestem jednym z pierwszych (w sumie 3 osobą która kupiła ten projekt) ale dopiero w tej chwili zacząłem budowę. (mój projekt ze względu na pewne ograniczenia został zmniejszone o 1 m na szerokości. Zabieg ten zmniejszył łazienkę i pokoje o pół metra każdy - straty pewnie nie wielkie) W załączeniu wrzucam dwa plik icon_smile.gif z tego co zrobiła mi ekipa.

Mam kilka pytań:
Czy napotkaliście jakieś problemy na etapie wykonawczym tego projektu?
Z moimi szacunkami widzę, że nie jest źle patrząc na to co wydaliście icon_smile.gif

Czy ktoś rezygnował z łazienki (w sumie ubikacji na dole) ? /a to może dziwne pytanie prośba ale czy możecie udostępnić
fotkę tej ubikacji jeżeli ją macie?/

Czy zmienialiście wysokość okna tarasowego ? (lub innych okien)

Ktoś inwestował w rolety zewnętrzne jeżeli tak to jakie (we wnęce okiennej nad oknem, czy też mocowane na zewnątrz)

Jak wyglądają schody ? Na jednym ujęciu jest tylko ich kawałek czy możecie np. zrobić fotkę w całości takich schodów ?

Pozdrawiam
Krzysiek

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Cześć! my podniesiemy, dach nad garażem do 35 stopni, i wówczas nie będzie tego bocznego okna. Wydaje mi się, że wygląda to lepiej. W środku o 10 cm zmniejszyłam łazienkę, aby była głębsza szafa, bo tam będzie moja garderoba(przy wejściu do garażu). Zastanawiam się nad wejściem z przedpokoju do kuchni przez spiżarnię, wówczas byłaby ona bardzo mała. Co myślicie o przechodzeniu z zakupami do kuchni obok kominka i obok salonu? m.



Hej, świetny pomysł z podniesieniem dachu nad garażem do 35 stopni i zmniejszeniem łazienki na rzecz garderoby. Też o tym myślałem. Zastanawiałem się również nad zaprojektowaniem drzwi wyjściowych na taras z sypialni oraz zmianą wyglądu elewacji i dachu. Coś w tym stylu: http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/...icardo-vii.html Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Hej, świetny pomysł z podniesieniem dachu nad garażem do 35 stopni i zmniejszeniem łazienki na rzecz garderoby. Też o tym myślałem. Zastanawiałem się również nad zaprojektowaniem drzwi wyjściowych na taras z sypialni oraz zmianą wyglądu elewacji i dachu. Coś w tym stylu: http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/...icardo-vii.html




Powiem tak sam mam taki pomysł (garderoba) ale nie do końca zrezygnuję z łazienki icon_smile.gif Wyprowadzę oczywiście rury i je zatkam bo w końcu kto wie jak to się skończy czy nagle nie przyjdzie mi do głowy by jednak zrobić łazienkę (ubikację). I tak ze względu na małe niedopatrzenie na etapie projektów ma poddasze użytkowe więc i tak muszę wykończyć górę do stanu zamieszkania wymogi bankowych kredytów. :(

Wprowadziłem jeszcze jedną zmianę uważam że okno tarasowe w projekcie jest zdecydowanie za niskie dlatego ja je powiększę do 230 min. te 210 cm trochę mało icon_smile.gif.
Okna już wyceniłem w jednej z firm i z roletami bez okien połaciowych chcą około 28 tys. (DRUTEX - pakiet 3 szybowy)
czy mieliście jakieś lepsze oferty ( no domyślam się że nie wszyscy budujemy w tej samej okolicy ale naprawdę opłaca się
poszukać dalej a nawet bardzo .. dalej ;) bywa taniej)

I jeszcze chyba zmienię wywalę grzejnik z pod schodów a pod nimi zrobię dodatkowo miejsce na graty (deska do prasowania, miotła, mop itp. )Czy próbowaliście coś takiego robić ? Może macie zdjęcie wnęki pod schodami i możecie się podzielić. icon_smile.gif

A tu kolejne zdjęcia z postępów prac;

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam jestem nowy w tym wątku, właśnie startujemy z budową tego domku. Widzę że tak jak ja, mój przedmówca stawia z ytonga ... można wiedzieć z ciekawości ile palet ytonga wyszło ? ja dopiero będę kupował .... Jeszcze jedno, nadproża też ytonga ?
Link do komentarza
Dzień dobry wszystkim.

My też zdecydowaliśmy się na M90.
W pierwszym roku wystawiliśmy fundamenty, w zeszłym roku pociągnęliśmy budowę dalej - tzn, mury, stropy i dach.
W tym roku - okna, instalacje, wykończenie i (być może....) przeprowadzka icon_biggrin.gif

Ze zmian jakie wprowadziliśmy to:
    - rezygnacja z kominka w salonie,
    - poszerzenie schodów kosztem łazienki na dole,
    - zmniejszenie drzwi tarasowych do 180 cm,
    - rezygnacja z kanałów wentylacyjnych na rzecz rekuperacji,
    - zmniejszenie ilości okien dachowych do 3 (2 w salonie i 1 w kuchni).


Dom budujemy w lubuskim.

PS. Później wrzucę kilka zdjęć.
Link do komentarza
Witam. Bardzo cieszy, że jest nas budujących M-90 coraz więcej. Serdeczne gratulacje dla R&M, że już przebrnęli przez całą budowę, a nie jest to wcale takie proste.
U nas 20.04. minie rok od pierwszych wykopów pod fundament - czas szybko płynie. Obecnie jesteśmy już po instalacjach, tynkach i wylewce. Mamy nadzieję, że latem zamieszkamy w naszym wymarzonym domku. Tak jak większośc z nas zrezygnowaliśmy z wc na parterze, aby powiększyc spiżarnię, na podaszu też mamy 2 okna w salonie zamiast 4. A jeżeli mowa o poddaszu to moim zdaniem przestrzeń na górze jest nawet atrakcyjniejsza niż powierzchnia parteru - jest tam bardzo słonecznie i przestrzennie. W załączeniu kilka zdjęc ( w tym przestrzeni pod schodami o którą prosił xzx83). Pozdrawiam gorąco i proszę o Wasze fotki, bo to zawsze cenna lekcja poglądowa.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Dzień dobry wszystkim.

My też zdecydowaliśmy się na M90.
W pierwszym roku wystawiliśmy fundamenty, w zeszłym roku pociągnęliśmy budowę dalej - tzn, mury, stropy i dach.
W tym roku - okna, instalacje, wykończenie i (być może....) przeprowadzka icon_biggrin.gif

Ze zmian jakie wprowadziliśmy to:

    - rezygnacja z kominka w salonie,
    - poszerzenie schodów kosztem łazienki na dole,
    - zmniejszenie drzwi tarasowych do 180 cm,
    - rezygnacja z kanałów wentylacyjnych na rzecz rekuperacji,
    - zmniejszenie ilości okien dachowych do 3 (2 w salonie i 1 w kuchni).


Dom budujemy w lubuskim.

PS. Później wrzucę kilka zdjęć.




Witam

Jeżeli możesz podaj ile wyniosły Cię fundamenty ,ściany, dach .
Czy budowałeś sam ,czy firma i za ile .
dzięki - pozdrawia Wszystkich
Link do komentarza
Cytat

Przyłączam się do pytania , też teraz zaczynamy ...



Na fundamenty wydaliśmy (wraz z papierami - kierownik, adaptacja, mapki, geodezja, energetyka....) 30.000 - wykopy, szalowanie, zbrojenia, fundamenty robiliśmy sami.

Za ściany nośne i stropy (stropy kanałowe), chudziaka (ładny mi to "chudziak" z B15...) zapłaciliśmy ok. 30.000 + robocizna 18.000
Dach - materiały 40.000, robocizna 20.000.

Zaskoczeni byliśmy tylko ilością betonu, który musieliśmy co chwilę zamawiać - wszystkiego wyszło ok. 50 kubików - nadal nie wiem gdzie tyle poszło...

Beton zamawialiśmy z betoniarni (dla szybkości i wygody zawsze braliśmy gruchę z pompą - szybko, czysto i wygodnie).

Aha - dachu miało być 250 m2 a jakimś cudem wyszło 286 m2....cuda, normalnie cuda...

PS. Powiedzcie swoim "flachowcom", że górny wieniec nad wejściem należy podnieść o ok. 24 cm (dokładnie nie pamiętam - musiałbym zmierzyć). Nasi fachowcy o tym zapomnieli i dekarze musieli kombinować.

PS2. Jakbyście zmieniali terivę na płyty stropowe, to nad wykuszem trzeba zmienić podciąg - w terivę zbrojenie wchodzi do środka. U nas płyta stropowa opiera się na wieńcu nad wykuszem, a na płycie zrobiliśmy podciąg utrzymujący ścianę szczytową.

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



Edytowano przez Tomek76 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam jestem nowy w tym wątku, właśnie startujemy z budową tego domku. Widzę że tak jak ja, mój przedmówca stawia z ytonga ... można wiedzieć z ciekawości ile palet ytonga wyszło ? ja dopiero będę kupował .... Jeszcze jedno, nadproża też ytonga ?



Co do jednej kwestii to projekt jest zmniejszony o 1 m w stosunku do oryginału.

Tak nadproża gotowe na ściany zewnętrzne :
Ytong nadproże YF 150/11.5 2 szt.
Ytong nadproże YF 225/11.5 6 szt.
Ytong nadproże YF 300/11.5 2 szt.
Ytong nadproże YF 175/11.5 4 szt.
Ytong nadproże YF 200/11.5 12 szt.

Nad oknem tarasowym były zastosowane kształtki U i robione nadproża

Na ściany (nie wiem czy wszystko ale wyszło tyle :

wewnętrzne to wyszło mi jakieś 728 szt. (Ytong 11,50)
zewnętrzne 33 szt. palet Energo 24 cm może wystarczy ;) (chyba mi kilku sztuk zabraknie)

Kominy za materiał wyszło jakieś 2800 zł (3000 szt. cegieł pełnych bez klinkieru nad dachem)

mogę nawet dodać strop jakby Cię interesował :

pustak szalunkowy L 31/24/25 162 szt.
Pustak strop. TERIVA 24/60 BASE PLUS (5 KOMOROWY) 550 szt.
Belka stropowa Teriva 4,5 7 szt.
Belka stropowa Teriva 5,20 2 szt.
Belka stropowa Teriva 4,20 10 szt.
Belka stropowa Teriva 5,40 5 szt.
Belka stropowa Teriva 4,8 14 szt.
pustak szalunkowy U 24/24/25 86 szt.
pustak szalunkowy C 7/24/50 29 szt.
pustak szalunkowy narożnik zewnętrzne L31 6 szt.

Oczywiście u mnie tyle wyszło więc nie sugerowałbym się dokładnie tymi wartościami
Sam strop to był wydatek na poziomie 8.880 zł. brutto bez betonu na zalanie i stali do związania

Pozdro.

Link do komentarza
Cytat

Przyłączam się do pytania , też teraz zaczynamy ...



Mogę się przyłączyć (Już wspominałem ale wole przypomnieć że mój projekt miał o 1 m mniej na szerokości)

- fundamenty wyszły jakieś 42 000 (wyżej są zdjęcia) głównie ze względu na skarpę jakieś 16 000 zł w tym była robocizna
cena nie obejmowała wylanego na wierzchu pod betonu (w zasadzie ekipa budowlana stwierdziła że zrobi później bo z doświadczenia wiedzą że inwestor kilka razy zmienia rozmieszczenie kanalizy więc stwierdzili że jak będą ściany główne to będzie zdecydowanie lepiej widać co i jak) + wyszło 8 samochodów dużych ziemi do obsypania środka i większej części na zewnątrz samochody były konkretnie załadowane by nie napisać przeładowane)

- obecnie mogę dodać do tego 21 000 materiał na mury zewnętrzne i wewnętrzne + gotowe nadproża tego samego producenta (Ytong Energo 24) /zestawienie wyżej + oczywiście dodatki kleje cement do pierwszej warstwy itp.
- 8 880 za Teriva Plus 5 komorowa z dodatkami
- 3 200 za stal na wszystkie wiązania
- 1 000 stal + jakieś dodatkowe elementy nadproża do środka (w projekcie przy drodze od ściany 24cm nośnej wewnętrznej przez komin i ścianę zewnętrzną) i nadproża nad garażem (też były gotowe ale nie z ytonga)
nie wiem ile wyjdzie za beto do zalania stropu (a i jeszcze do zalania nad tarasem gdzie zrobiłem mały schron na
kosiarkę i inne pierdy 1,50 - 1, 60 wysokości czyli nie piwnica)
a no i wyjdzie jak się nic nie zmieni 25 000 zł za robociznę (z murowaniem 2 kominów z cegieł pełnych)

Wiem ile będzie kosztowała robocizna za dach nie wiem ile będzie kosztował materiał na chwilę obecną (w ubiegłym roku było 550 netto za kubik desek /z 1 kubika wychodzi około 34 m2 dachu podobno i 850 netto za drewno konstrukcyjne na dach za kubik). Pełna robocizna wraz ze wstawieniem wszystkich okien (dogadałem się że zamontują mi mocowanie pod kolektory słoneczne ) + dachówka, rynny, podbitka tego co wystaje, pełne deskowanie papa itp. chcą jakieś 100 zł za 1m2 czyli daje to około 23 000 zł dla 230 m2 dachu

A reszta to nie wiem tynki we własnym zakresie, instalacje we własnym zakresie wraz z ogrzewaniem
może na tym uda się zaoszczędzić ;) jedyne czego tak naprawdę nie miałem by było taniej to budowlańca w rodzinie zawsze byłoby lepiej ...

Wszystkie ceny to rzeczywisty koszt poniesiony tzn. ceny netto
do chwili obecnej łącznie poszło jakieś
35600 + 25000 + 42 000 = 102600 bez dachu

okna wyjdą jakieś 30 000 zł.

może zmieszczę się w 180 000 zł za stan surowy zamknięty co o tym sądzicie. Też mieliście podobne koszty ?

w załączeniu zdjęcia z postępów na placu budowy icon_smile.gif aktualnie to mam jak w markecie budowlanym.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez xzx83 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

"zewnętrzne 33 szt. palet Energo 24 cm może wystarczy ;) (chyba mi kilku sztuk zabraknie)"

...kurcze to jak ja policzyłem że mi wychodzą 42 palety Ytonga 24 ...? ciekawostaka, dobrze że dopiero kupuję w kwietniu ... musze jeszcze raz usiąść policzyć ... dziękuję za wszystkie statystyki icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

"zewnętrzne 33 szt. palet Energo 24 cm może wystarczy ;) (chyba mi kilku sztuk zabraknie)"

...kurcze to jak ja policzyłem że mi wychodzą 42 palety Ytonga 24 ...? ciekawostaka, dobrze że dopiero kupuję w kwietniu ... musze jeszcze raz usiąść policzyć ... dziękuję za wszystkie statystyki icon_smile.gif




hehe to może mi źle policzyli ;) spoko już jest blisko weryfikacji tych danych.
ale pamiętaj że mi uciekło kilkanaście sztuk wynikających z pomniejszenia budynku o około 1 m

generalnie to w projekcie jest zestawienie materiału i z niego wynika: (jeżeli zestawienie materiału jest zrobione dobrze wszystko jest zależne od materiału jaki był brany pod uwagę z tego co pamiętam nie był to Ytong a wiadomo jeden producent i drugi nie mają takich samych wymiarów)

183,6 m2 ścian zewnętrznych (24cm) + 44,8 ścian wewnętrznych (24 cm)
= 228,4
na paletę energo 24 cm wchodzi 5,76 m2
wychodzi jakieś prawie 40 palet ;) to chyba mamy oboje babola
tylko że mi wychodzi dodatkowo o 1 m długości budynku mniej (w miejscu gdzie jest sam mur i to dwie ściany gr. 24 cm)
to zakładam że powinienem mieć 2-3 palet mniej (36 w moim przypadku będzie ok więc 3 palety będę zmuszony
zamówić ) a może mi wystarczy zobaczę
mało odpadów na chwile obecną u siebie widziałem na budowie i jeżeli chodzi o materiał to jestem zadowolony;)

ale jak nie masz skarpy i gliny albo wody to nie będzie źle mogę dodać że bloczków betonowych na fundament wyszło mi przeszło 2200 szt. taka mała niespodzianka i już na tym etapie zaczęły pierwsze dylematy

Pozdro.


Link do komentarza
Cytat

hehe to może mi źle policzyli ;) spoko już jest blisko weryfikacji tych danych.
ale pamiętaj że mi uciekło kilkanaście sztuk wynikających z pomniejszenia budynku o około 1 m




Ja akurat mam poszerzony o metr więc wyjdzie z 2 palety więcej.
Jeszcze jedno : dlaczego brałeś nadproża 11,5 ? wyszło taniej czy był w tym jakiś ukryty cel ?
Link do komentarza
Raczej myślę że wychodziły trochę taniej a znaczenia pewnie większego to by nie miało. Tak przynajmniej
do tego tematu podeszli budowlańcy. Z tego co pamiętam to są nadproża gotowe 24 cm.
Celu w tym nie ma ukrytego. A i jeszcze wiem gdzie mi ze 2 palety uciekły chodzi o komin spalinowy
w kotłowni ( chyba autor miał na myśli komin gotowy a nie jak ja miałem komin z cegieł). Przy kominie murowanym nie ma szans by mur za nim miał 24 cm grubości no chyba, że komin będzie mocniej zachodzić do środka gospodarczej części a tak ja mam murowany komin i za nim jest ściana 11,5.

Warto uważać w salonie, jeżeli masz i będziesz miał kominek to trzeba uczulić ekipę lub własne sumienie:) jak sam będziesz budował jak nie będziesz wykonywał gotowego systemowego komina tylko murowany by zrobili trochę większy fundament pod ten komin.
Link do komentarza
Mam pytanie a co z oknami ?
Czy ktoś inwestował w Oknoplast ? Drutex ? Veko ? Fakro? Velux ? itp. ?

Sam już nie wiem w co zainwestować
w necie jest dużo opinii w stylu, że drutex to ... drutex tamto ...

Słyszałem zdanie od cieśli jeśli okna w dachu to Fakro lub Velux.
A co do reszty to na pewno się zraziłem do mniej znanych producentów (rynek okoliczny) słowność na poziomie
prowadzenia konwersacji z niemowlakiem tzn. brak jakiejkolwiek konkretnej oferty. Jedni to jeszcze poszli dalej i musiałem się prosić przez 2 m-c by ktoś mi przedstawił jakąś kalkulację łaskawie i na dodatek zrobił to źle ... no ale jak się zrobiło parę interesów życia i sprzedało okna dla developera w 1000 sztuk to co tam zwykły szarak .... i ledwie około 20 okien.

Oknoplast ma ceny raczej z innego rynku niż polski ;) raczej ich nie biorę pod uwagę a co do reszty to nie wiem.
Może macie jakieś doświadczenia z nimi ?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
kominek widzę już jest to ładnie ;)
Ja obecnie czekam za drzewem
Na chwilę obecną postanowiłem podnieść ściankę kolankową do 1m wysokości i zrobiło się naprawdę sporo miejsca na poddaszu ;)
ale nie przewidziałem, że cieśla postanowi wzmocnić konstrukcję dachu i doda dwie belki 16/24 pośrednie na długości budynku i musieli podnieść dach z 35 stopni do 40 stopni by minąć komin.
Zastanawiam się czy nie zrobić nad wykuszem sobie małego drewnianego balkonu i zrobić zamiast 150 okien dwa po 90 balkonowe. Balkon byłby od zachodniej strony z widokiem na jezioro. I postanowiłem wywalić z dołu łazienkę i zrobić skrytkę większą oraz małą graciarnie zrobić przynajmniej kanaliza mi się uprości. ;)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez xzx83 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...