Skocz do zawartości

M-90 Konrad Matuszewski


delida

Recommended Posts

Witam,
Właśnie zakupiliśmy prosty projekt gotowy m-90 z pracowni Konrada Matuszewskiego. Mamy już działkę i póki co zajmujemy się załatwianiem niezbędnych formalności do pozwolenia na budowę, którą to mamy nadzieję rozpocząć na wiosnę 2012 roku.
Jeśli ktoś już budował ten dom, jest w trakcie lub planuje budowę, chętnie nawiążę kontakt, aby dzielić się wrażeniami i doświadczeniem z budowy.
pozdrawiam i zapraszam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witam,
Właśnie zakupiliśmy prosty projekt gotowy m-90 z pracowni Konrada Matuszewskiego. Mamy już działkę i póki co zajmujemy się załatwianiem niezbędnych formalności do pozwolenia na budowę, którą to mamy nadzieję rozpocząć na wiosnę 2012 roku.
Jeśli ktoś już budował ten dom, jest w trakcie lub planuje budowę, chętnie nawiążę kontakt, aby dzielić się wrażeniami i doświadczeniem z budowy.
pozdrawiam i zapraszam

[attachment=7694:m_90.jpg]




Witam
My też kupiliśmy ten domek. Jest świetny! Podoba nam się możliwość wydzielenia osobnego mieszkania na poddaszu. Wprowadziliśmy tylko niewielkie zmiany, polegające na zadaszeniu całego tarasu. Chcemy ruszyć z budową w przyszłym roku , ale zobaczymy... Co myślicie o załączonym kosztorysie ? 200 tys wydaje się ceną zaniżoną, nawet jeśli wykończy się tylko parter.
Pozdrawiam Posiadaczy i Sympatyków projektu M-90
Rey.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Witam,
cieszę się, że w końcu znalazłam kogoś kto chce budować wg projektu M90, który według nas jest bardzo ciekawy i co najważniejsze funkcjonalny:) My niestety też jesteśmy na etapie załatwiania pozwolenia ale barzdo chętnie wymienimy sie doświadczeniami jak już coś zacznie się dziaćicon_smile.gif gdzie budujecie? My w okolicach Ostrowca Św. Pozdrawiamy:)
Link do komentarza
Cytat

Witam,
cieszę się, że w końcu znalazłam kogoś kto chce budować wg projektu M90, który według nas jest bardzo ciekawy i co najważniejsze funkcjonalny:) My niestety też jesteśmy na etapie załatwiania pozwolenia ale barzdo chętnie wymienimy sie doświadczeniami jak już coś zacznie się dziaćicon_smile.gif gdzie budujecie? My w okolicach Ostrowca Św. Pozdrawiamy:)


Hej,
nawet nie wiesz jak sie cieszę, że w końcu ktoś też buduje ten domek:)
my wprowadziliśmy niewielkie zmiany zlikwidowaliśmy wykusz a wzamian za to poszeżyliśmy dom o 0.9 m tak ze salon bedzie mial ponad 30 m i kuchnia automatycznie bedzie wieksza. Zlikwidowaliśmy spiżarkę przy kuchni tak zeby bylo przejscie z korytarza do niej a z wc zrobilismy spiżarkę. bo wybierając projekt bralam przede wszystkim pod uwage spiżarkę i kotlownie za garazem. a tak wiecej nic nie zmienialismy, wzamian wykusza bedzie okno takie jak w reszcie pomieszczeń 150 na 150 cm. A Wy jakieś zmiany wprowadzaliście?? może jakiś ciekawy pomysł macie do skopiowania:)
Masz domek bedzie stal w okolicach Szczecina wiec troche daleko od siebie:)...
Pozdrawiamy:)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
No niestety troszkę daleko od siebie będą staly nasze domki:( Jeśli chodzi o zmiany to również zlikwidowaliśmy wykusz, a w jego miejsce będzie okno trzy kwatery. zlikwidowaliśmy wc i częściowo powiekszamy spiżarkę, a z drugiej strony chcemy miec wiecej miejsca w wiatrolapie, na wieksza szafe. Jak u Was z gorą? My robimy tylko parter, resztę mamy całość zapisaną jako strych, nie planujemy narazie w najbliższej przyszlości wykorzystywac tego na powierzchnie mieszkalna, oczywiscie wyprowadzimy tam instalacje, ale chyba nawet nie bedziemy robic scianek dzialowych bo nie wiem jak kiedys bedziemy chcieli to rozplanowac. I to tyle zmian,bo projekt nam ogólnie bardzo sie podoba:)
Pozdrawiam:)
Link do komentarza
Cytat

No niestety troszkę daleko od siebie będą staly nasze domki:( Jeśli chodzi o zmiany to również zlikwidowaliśmy wykusz, a w jego miejsce będzie okno trzy kwatery. zlikwidowaliśmy wc i częściowo powiekszamy spiżarkę, a z drugiej strony chcemy miec wiecej miejsca w wiatrolapie, na wieksza szafe. Jak u Was z gorą? My robimy tylko parter, resztę mamy całość zapisaną jako strych, nie planujemy narazie w najbliższej przyszlości wykorzystywac tego na powierzchnie mieszkalna, oczywiscie wyprowadzimy tam instalacje, ale chyba nawet nie bedziemy robic scianek dzialowych bo nie wiem jak kiedys bedziemy chcieli to rozplanowac. I to tyle zmian,bo projekt nam ogólnie bardzo sie podoba:)
Pozdrawiam:)


My również górę mamy jako strych, jak kiedyś bedzie trzeba to sie zrobi icon_smile.gif, na razie czekamy na pozwolenie na budowe projektant dopiero złożył wiec ...:( jeszcze troche nie w tym roku napewno ale jak przyjdzie wiosna to juz sie nie moge doczekac! zastanawałam sie nad tym tarasem ten podcień jest dla mnie troche za mały ale mąż z projektantem wyperswadowali mi pomysł powiekszenia zadaszenia nad tarasem moze i słusznie icon_smile.gif Pozdrowionka
Link do komentarza
Cytat

Hej Witam wszystkich.U mnie chałupka już stoi jest rewelacja.



Witaj,
jak miło widzieć że ktoś postawil juz taki domek:) napisz proszę gdzie stawiasz?? i czy zrobiłeś jakieś zmiany. Wygląda rewelacyjnie:) jak ja bym chciala aby u nas tez tak było:) Jesli to nie tajemnica to napisz ile wyniósł cie stan surowy:) i czy budujesz systemem gospodarczym czy zleciłeś to jakiejs firmie? na co warto zwrócić uwage,albo co zmienic? Sorki ze tak wypytuje ale to bardzo rzadko wybierany projekt, a wiadomo ze łatwiej wypowiedzieć sie komus kto już ma to za sobąicon_smile.gif
twój domek wygląda rewelacyjnie, oby tak dalej:)
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witaj,
jak miło widzieć że ktoś postawil juz taki domek:) napisz proszę gdzie stawiasz?? i czy zrobiłeś jakieś zmiany. Wygląda rewelacyjnie:) jak ja bym chciala aby u nas tez tak było:) Jesli to nie tajemnica to napisz ile wyniósł cie stan surowy:) i czy budujesz systemem gospodarczym czy zleciłeś to jakiejs firmie? na co warto zwrócić uwage,albo co zmienic? Sorki ze tak wypytuje ale to bardzo rzadko wybierany projekt, a wiadomo ze łatwiej wypowiedzieć sie komus kto już ma to za sobąicon_smile.gif
twój domek wygląda rewelacyjnie, oby tak dalej:)
pozdrawiam


Witam Dom stoi w okolicach Słomnik woj.Małopolskie .Budowa stanu surowego zakończona we wrześniu teraz czekam na okna.To jest jedyny projekt który mi pasował.Trzeba dobrze dobrać ekipę,ponieważ po drodze wychodzą różne rzeczy jak to przy budowie.Nasz majster to złoty chłop,doradził parę rzeczy ,trochę pozmienialiśmy,dało sią wszystko ustalić.Mam tylko dodatkowe okno w garażu,oraz trochę zmian w konstrukcji domu.pozdrawiam.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
[quote name='Fan M 90' date='5.11.2012, 21:05 ' post='316817']
Witam Dom stoi w okolicach Słomnik woj.Małopolskie .Budowa stanu surowego zakończona we wrześniu teraz czekam na okna.To jest jedyny projekt który mi pasował.Trzeba dobrze dobrać ekipę,ponieważ po drodze wychodzą różne rzeczy jak to przy budowie.Nasz majster to złoty chłop,doradził parę rzeczy ,trochę pozmienialiśmy,dało sią wszystko ustalić.Mam tylko dodatkowe okno w garażu,oraz trochę zmian w konstrukcji domu.pozdrawiam.
[/qu

jak dla nas również był to jedyny projekt, ktory nam odpowiadal:) A Twoj domek wygląda super:)

Jakoś dziwnie dodało mi ten post:(
jak bedziesz miec mozliwosc to dodaj wiecej zdjec:)
Link do komentarza
Niektóre zdjęcia są jeszcze stare ,robione w trakcie budowy.Fundament jest solidny betonowy,bo teren trochę mokry,a poza tym kominy w tym domu są duże, ciężkie .Schody mam betonowe.Drewniane blisko drzwi wejściowych,nie wiem czy to dobry pomysł.Dachówka,zamiast blachodachówki,taniej wyszło,mało odpadów.Sciany z maxa.Natomiast nie mam żadnych zmian w samym środku,wszystko jest tak jak było w planach,jak i dół tak i góra.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam serdecznie nowego gościa już z bardzo dużym dorobkiem jeśli chodzi o budowe. Domek jest rewelacyjny az zdjęcia sobie powiekszalam zeby wiecej zobaczyc icon_smile.gif no i w koncu zobaczyłam jak wygląda tył domu hehe bo w projekcie mieliśmy tylko żuty elewacji. A czy mógłbyś zdradzić ile wyniósł Cię stan surowy otwarty? i tem kosztotys uproszczony co mieliśmy w projekcie jest realny?
Pozdrowionka
Link do komentarza
Stan surowy wyniósł nas ok 150-160 tyś razem z robocizną,także nie jest źle.Ale to wszystko zależy z jakiego materiału się buduje,ile on kosztował itd itd.Ale jak się chce to można.Ten rok jest dobry na budowanie.materiał stał na składzie,żeby tylko sprzedać spuszczali z ceny.Jak będę mieć jeszcze bardziej aktualne zdjęcia to wrzucę.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
wszystko wygląda super:) Napisz proszę czy zmieniałeś kominy,bo w projekcie sa faktycznie dosc duże,ale raczej nie ma za bardzo jak tego zmienic:) oraz jaki masz strop bo u nas myslimy nad zmianą na lany. U nas murarz za robociznę calości bez dachu i schodami lanymi powiedział 18 tys, myslę że to dobra cena:)??? a jak u Ciebie bylo z robociznąicon_smile.gif
Link do komentarza
Kominy zostawiliśmy takie jak w projekcie, pod nimi jest fundament lany razem z płytą,tak nam murarz zrobił,są za ciężkie na byle jaki fundament.Strop też mamy lany razem ze schodami, wyszło taniej niż te inne.A poza tym komin przy kuchni.salonie ma parę innych funkcji,lecą tam rury z góry z łazienki nie trzeba kuć ścian,niech murarz od razu je tam wstawi jak zapomni to kaplica.Nawet jeżeli góra ma funkcjonować jako strych.Myśmy na górze zrobili tak jak jest w planach od razu,ścianki itd.Nasz majster robił wszystko cały dom,wziął za wszystko 36 tyś.Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Projekt jest bardzo ciekawy, szczególnie dla miłośników kotłowni na paliwo stałe icon_biggrin.gif, duża kotłownia + wiatrołap z kotłowni , gdzie można zmienić buty, nie będzie się węgiel "nosił" po domu icon_smile.gif Do tego duża i wygodna łazienka a także duży wiatrołap przy wejściu. Ja osobiście bym powiększył ten pokój przy kotłowni tak do 16-17m2, kosztem 2 pokoju i zamiast 2 pokoju zrobił garderobę. Wtedy parter jest idealny dla młodego małżeństwa a jak się dziecko urodzi, wtedy do tego pokoju można spokojnie wstawić łóżeczko i nie będzie za ciasno. Potem za parę lat można wyszykować poddasze. Ponadto super sprawa, że schody na poddasze są z wiatrołapu, mi się takie rozwiązanie podoba. Żeby tylko był ten domek tańszy w budowie icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
Witam-pozdrawiamy wszystkich budujących m90.Jesteśmy z ok.Krakowa.Będziemy sie starać aby ruszyć z budową w przyszłym roku.Dał nam przykład Fan M90 jak budować mamy i chcemy się poprosić o ile to możliwe o kontakt do Jego majstra.Moja poczta pelikand@interia.pl.
Link do komentarza
witam serdecznie
od roku poszukuję projektu małego domku niedawno trafiłam na M-90 oraz na forum budujących ten domek ,szkoda ze nikt go nie buduje w mojej miejscowość .Dzięki fanowi-m90 mogę wyobrazić sobie jak on wygląda ,wszystkie zdjęcia oglądam kilka razy i z dnia na dzień sadzę ze to ten,bardzo chciałabym zobaczyć go na żywo czy ktoś z budujących zgodził by się na rzucenie okiem na jego marzenie ,odległość nie gra roli ja będę go budować w mińsku mazowieckim,gdyby znalazła się osoba chętna mnie zaprosić byłabym wdzięczna podaję mail beata_chlopik@wp.pl
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam po krótkiej przerwie. My cały czas pomalu do przodu, pogoda nie sprzyja bo na działce coraz większy bałagan i błoto. Jednak mamy nadzieję, że uda nam się jutro zalać strop:) A oto kilka zdjęć naszego spełnienia marzeńicon_smile.gif)




Witamy gorąco tak się składa , że jesteśmy na podobnym etapie budowy jak Wy, jutro przed nami zalewanie stropu. Mamy nadzieję, że wam ta sztuka udała się wczoraj bez komplikacji.Poazdrawiamy gorąco i liczymy na wymianę uwag co do budowy tego domu.
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Cytat

Witam wszystkich!
My też budujemy m-90. Mamy już stan surowy otwarty. Wprowadziliśmy trochę zmian ,a mianowicie od frontu mamy betonowe słupy zamiast drewnianych i "okrągłe" schody.
Czy ktoś z was buduje m-90 na Mazurach?



Cześć! my podniesiemy, dach nad garażem do 35 stopni, i wówczas nie będzie tego bocznego okna. Wydaje mi się, że wygląda to lepiej. W środku o 10 cm zmniejszyłam łazienkę, aby była głębsza szafa, bo tam będzie moja garderoba(przy wejściu do garażu). Zastanawiam się nad wejściem z przedpokoju do kuchni przez spiżarnię, wówczas byłaby ona bardzo mała. Co myślicie o przechodzeniu z zakupami do kuchni obok kominka i obok salonu? m.
Link do komentarza
Cytat

Kominy zostawiliśmy takie jak w projekcie, pod nimi jest fundament lany razem z płytą,tak nam murarz zrobił,są za ciężkie na byle jaki fundament.Strop też mamy lany razem ze schodami, wyszło taniej niż te inne.A poza tym komin przy kuchni.salonie ma parę innych funkcji,lecą tam rury z góry z łazienki nie trzeba kuć ścian,niech murarz od razu je tam wstawi jak zapomni to kaplica.Nawet jeżeli góra ma funkcjonować jako strych.Myśmy na górze zrobili tak jak jest w planach od razu,ścianki itd.Nasz majster robił wszystko cały dom,wziął za wszystko 36 tyś.Pozdrawiam



Witam! o co chodzi z tymi rurami gdzie trzeba je wstawić, proszę, bo niedługo mam stawiane kominy i może cos zasugeruję majstrowi, nie wiem czy będzie sam to wiedział. m.

Cytat

My również górę mamy jako strych, jak kiedyś bedzie trzeba to sie zrobi icon_smile.gif, na razie czekamy na pozwolenie na budowe projektant dopiero złożył wiec ...:( jeszcze troche nie w tym roku napewno ale jak przyjdzie wiosna to juz sie nie moge doczekac! zastanawałam sie nad tym tarasem ten podcień jest dla mnie troche za mały ale mąż z projektantem wyperswadowali mi pomysł powiekszenia zadaszenia nad tarasem moze i słusznie icon_smile.gif Pozdrowionka


Witam! Jakie mieli argumenty, że Ci to wyperswadowali, też się nad tym zastanawiam i sam nie wiem co zrobić. m. pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam! o co chodzi z tymi rurami gdzie trzeba je wstawić, proszę, bo niedługo mam stawiane kominy i może cos zasugeruję majstrowi, nie wiem czy będzie sam to wiedział. m.


Witam! Jakie mieli argumenty, że Ci to wyperswadowali, też się nad tym zastanawiam i sam nie wiem co zrobić. m. pozdrawiam




Witaj
stwierdzili, że bedzie w salonie za ciemno, co faktycznie tak by bylo. Ja mysle ze dobrze zrobilismy.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Cześć! my podniesiemy, dach nad garażem do 35 stopni, i wówczas nie będzie tego bocznego okna. Wydaje mi się, że wygląda to lepiej. W środku o 10 cm zmniejszyłam łazienkę, aby była głębsza szafa, bo tam będzie moja garderoba(przy wejściu do garażu). Zastanawiam się nad wejściem z przedpokoju do kuchni przez spiżarnię, wówczas byłaby ona bardzo mała. Co myślicie o przechodzeniu z zakupami do kuchni obok kominka i obok salonu? m.


Wiesz my zmieniliśmy na takiej zasadzie,że zlikwidowałam spiżarkę a z wc ją zrobiłam i tam zrobię przejście żeby nie latać z np. z zakupami przez salon
Link do komentarza
Cytat

Witaj
stwierdzili, że bedzie w salonie za ciemno, co faktycznie tak by bylo. Ja mysle ze dobrze zrobilismy.
Pozdrawiam


Cześć! dzięki bardzo, rzeczywiście nie pomyślałam o tym, że byłoby ciemno też tak zostawię...jak w projekcie..

Cytat

Witaj
stwierdzili, że bedzie w salonie za ciemno, co faktycznie tak by bylo. Ja mysle ze dobrze zrobilismy.
Pozdrawiam


Cześć! dzięki bardzo, rzeczywiście nie pomyślałam o tym, że byłoby ciemno też tak zostawię...jak w projekcie..
Link do komentarza
Cytat

Wiesz my zmieniliśmy na takiej zasadzie,że zlikwidowałam spiżarkę a z wc ją zrobiłam i tam zrobię przejście żeby nie latać z np. z zakupami przez salon



...cały czas się jeszcze nad tym zastanawiam, czy zrobić wejście do kuchni z wiatrołapu, ale chyba zostawię tak jak jest, bo lubię takie skrytki i przemęczę się z tymi zakupami... A gdzie będziesz miała wejście do spiżaki? myślałaś już o urządzeniu kuchni? Zastanawiam się gdzie postawić kuchenkę, bo tam gdzie ona widnieje (w projekcie) to chciałabym mieć piekarnik. U Ciebie będzie chyba lepiej jak nie będzie spiżarni (tej która jest w projekcie ) kuchnia będzie bardziej ustawna...m.
Link do komentarza
Cytat

...cały czas się jeszcze nad tym zastanawiam, czy zrobić wejście do kuchni z wiatrołapu, ale chyba zostawię tak jak jest, bo lubię takie skrytki i przemęczę się z tymi zakupami... A gdzie będziesz miała wejście do spiżaki? myślałaś już o urządzeniu kuchni? Zastanawiam się gdzie postawić kuchenkę, bo tam gdzie ona widnieje (w projekcie) to chciałabym mieć piekarnik. U Ciebie będzie chyba lepiej jak nie będzie spiżarni (tej która jest w projekcie ) kuchnia będzie bardziej ustawna...m.


jak jest w projekcie wc i wejście do niego z wiatrołapu, to wejście zamurujemy a wybije sie z boku od strony kuchni. nie do końca jestem przekonana czy bedzie dobrze ale to wyjdzie w praktyce. Najwyżej mąż sie powścieka, że bedzie musiał przerabiać od nowa
piekarnik chce mieć w ciągu mebli na pewno nie tam jak w projekcie, zlewozmywak pod oknem a reszta jeszcze nie wiem.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

jak jest w projekcie wc i wejście do niego z wiatrołapu, to wejście zamurujemy a wybije sie z boku od strony kuchni. nie do końca jestem przekonana czy bedzie dobrze ale to wyjdzie w praktyce. Najwyżej mąż sie powścieka, że bedzie musiał przerabiać od nowa
piekarnik chce mieć w ciągu mebli na pewno nie tam jak w projekcie, zlewozmywak pod oknem a reszta jeszcze nie wiem.
Pozdrawiam



Dobrze, że Twój mąż umie robić takie rzeczy, u mnie nikt się nie zna. Ja jednak zostawiam tak jak jest w projekcie ufam architektowi, bo bardzo mi się podoba ten dom, kto przyjeżdża do nas i mu pokazuję jak ma być to też im się podoba może zamiast wc zrobię pomieszenie dla butów... haaa, bo mam ich dużooo i nie wiem gdzie znajdę dla nich miejsce...Dziękuje, że mi odpisujesz, co prawda jeszcze do wprowadzenia to bardzo daleko, ale mam teraz wakacje i już rozmyślam jak urządzę...pozdrawiam M.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...