Skocz do zawartości

Błędy w wyborze i montażu drzwi


Recommended Posts

To chyba rady bardziej dla monterów niż zwykłego zjadacza chleba. Ja po tym bagnie co ma dzisiaj sąsiad z drzwiami (sam instalował) nigdy sam się nie będę podejmował tego typu zadań. Wbrew pozorom profesjonalny montaż to duża część sukcesu. Dobrze, że firmy sprzedające posiadają autoryzowanych monterów. Tak kupiłem drzwi, wraz z montażem. Służą mi bez żadnych problemów. Artykuł dobry, żeby przypilnować ekipę ;).
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość Stefan
to są bajki, w kóre nie każdy wierzy. światlo ościeża, a światło ościeżnicy to różne pojęcia. Tu natomiast wypisujecie bzdury, nie informując o tym....pozdrawiam....
Link do komentarza
Cytat

To chyba rady bardziej dla monterów niż zwykłego zjadacza chleba. Ja po tym bagnie co ma dzisiaj sąsiad z drzwiami (sam instalował) nigdy sam się nie będę podejmował tego typu zadań. Wbrew pozorom profesjonalny montaż to duża część sukcesu. Dobrze, że firmy sprzedające posiadają autoryzowanych monterów. Tak kupiłem drzwi, wraz z montażem. Służą mi bez żadnych problemów. Artykuł dobry, żeby przypilnować ekipę icon_wink.gif.


Jak ktos nie ma zielonego pojecia to poco sie bierze za robote. Do montazu drzwi potrzebne sa dwie osoby no i jedna z nich powinna miec pojecie o montazu. Ja swoje wstawialem z bratem i jest ok. Jezeli chodzi o autoryzowanych monterow to kasuja nie malo a po drugie im tez sie zdarza fuszerke odstawic. Widzialem taka robote monterow z "papierami" , zaluje ze nie mam fotek bo nadalyby sie do galerii fuszerki.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam,

najważniejszy jest zawsze montaż. Kiepski montażysta nawet drzwi za 2.000 zamontuje tak ze będą wyglądały koszmarnie i tylko irytowały. Co do autoryzacji to nie ma możliwości, żeby posiadająca ją ekipa zrobiła coś źle, gdyby sobie nie radzili nie zdaliby egzaminu. żadna poważna firma nie może się podpisywać pod fuszerką. Montażyści po szkoleniu w porcie dostają imienną pieczątkę z numerem Grupy Montażowej i stemplują nimi karty każdorazowo przedłużając gwarancję. To duża odpowiedzialność, nie mogą tego robić ludzie bez umiejętności.

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość darek
Witam. Wprowadzanie ludzi w błąd... drzwi do łazienki POWINNY otwierać się do środka, a NIE MUSZĄ, a to wielka różnica.... polecam rozporządzenie w sprawie warunków technicznych budynków par. 79,1.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
ja drzwi wewnętrzne montowałem sam (jedna osoba), ościeżnica regulowana, ścianki gips-karton, oczywiście odpowiednie profile, montaż tylko przy pomocy pianki, bez kotew czy kołków, parę lat już hulaja bez problemów, jak ktoś ma dwie lewe ręce do roboty to i w piątkę tych drzwi dobrze nie zrobi zewnętrznych drzwi też dwoje zamontowałem w różnych ściankach, jedną nawet z bloczków w czasie montażu drzwi dopiero murowaliśmy, wszystko w jeden dzień, bez problemów! Jak czytam te artykuły i widze pierwsze zdanie że najlepiej powierzyć firmie to sie zastanawiam po co je piszą, jak ktoś nie ma pojęcia o robocie to nie czyta takich rzeczy.
Link do komentarza
Tylko pogratulować zdolności, większość ludzi w chwili obecnej poświęca się swojej karierze zawodowej i podejrzewam że nie tylko nie daliby rady tego zrobić, ale tez nie mieli ochoty za to się brać. Ponadto jeśli wszystko jest nowe, proste i odpowiednio wyprowadzone to montaż drzwi też jest łatwy. Szkoda tylko że idealne warunki w przyrodzie nie występują, a jeśli już to naprawdę rzadko.

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Gość złota rączka
Ludzie - kto ma choć trochę smykałki do pracy to drzwi zamontuje. Jak słyszę o \"certyfikatach\" i \"pieczątkach\" to mi się niedobrze robi. Smykałkę albo się ma albo NIE. Certyfikat można dać KAŻDEMU!..
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
a ja zamówiłam specjalizująca się w tym Firmę i teraz bujam się z nimi w Sądzie, tacy super "eksperci", że nie dość,że przy montażu nie wsadzili rozpórek, schrzanili mi podłogi to zostawili dziury w ścianach, twierdzac, ze za obróbkę bierze się pieniądze a się tego nie robi. W koncu po 2 miesiącach przyszli i na listwy maskujące nałożyli mokry tynk, umazali je i tam gdzie im pasowało nawkładali tyle tynku, że wygląda to jak ściana z doklejką.Szczytem tego jest kuchnia gdzie nie wycięli płytek a na płytki nałożyli listwę, powyzej lini płytek w powstały otwór nawalili tynku mokrego. W końcu tam gdzie zapomnieli obtynkowac listwy, poodpadały one ukazując dziury po wybicu, braki po pół metra pianki, nie dociętą piankę etc. Na mój zarzut, ze listwe montuje się na slikon lub akryl stwierdzili, ze się nie znam, a teraz nie chcą biegłego, bo twierdzą, że biegły się nie zna. Więc może lepiej poczytać i zamontować drzwi samemu? bedzie porzadnie, chyba, ze ma ktoś czas na bujanie się w sądzie.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość lucky
tak, ci domorośli "eksperci" są świetni. Obiecują, że za konkurencyjną kaskę zamontują drzwi, że będzie w terminie, że wszystko super, a potem musisz dopłacać za poprawki. Co za fuszerka jest na świecie. Tak jakby dobry montaż był jakąś tajemną sztuką... Jestem strasznie zła, bo trafiłam ostatnio na takich partaczy, co o dobrym montażu chyba tylko słyszeli...
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość Staszek
Problem w tym że jak już kupimy dobre jakościowo drzwi czy okna to chcemy trochę "przyoszczędzić" na montażu. Powierzamy go domorosłym majstrom którzy często partacza robotę. Dlatego warto dopłacić i mieć pewność dobrego, fachowego montażu, bez późniejszych batalii o poprawki czy reklamację.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodnie temu...
Gość swolle
Inna rzecz na którą warto zwrócić uwagę to czy inne drzwi /okna w pobliżu nie wymagają zmian. Ostatnio znajomy wymienił drzwi a zostawił na korytarzu stare okno i okazało się że różnica jest minimalna bo zamiast przez drzwi to teraz przez okno ciepło mu ucieka. Dobry montaż i dobre okna swoją drogą ale trzeba myśleć z głową o całym domie
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
  • 7 miesiące temu...
Jej czy ludzie są aż takimi lewusami, że nie potrafią nic zrobić samemu ? Wstawienie drzwi jeśli ktoś ma lewą, prawą rękę i potrafi myśleć no i troszkę kumaty jest nie stanowi problemu. Tynk strukturalny też zlecacie "fachowcom" ? Też nie potraficie takich artystyczno-manualnych czynności wykonać ? Jeju co te wasze żony w was widziały... Do czego to doszło żeby facet nie umiał kompletnie nic zrobić tylko wzywał całe zastępy ludzi do każdej czynności. Może chociaż żarówkę wymienicie sami... chociaż pewnie w połowie domów i tak robią to wasze żony, które są bardziej kumate niż wy...
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
Gość wójcicki
no lipa jak od samej nowości skrzypią, bo to znaczy, że jakieś zawiasy nie do końca sprawne, chociaż jak dla mnie to wystarczy k2 07 posmarować, taki w sprayu do kupienia w każdym budowlanym sklepie i markecie, naprawia
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...