Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Defro Duo czy Beta Gizex???Pytanie do fachowców i użytkowników


Recommended Posts

Jak w tytule icon_rolleyes.gif
Przede wszystkim pytam o prównanie parametrów spalania(efektywność), trwałość materiałów z jakich są wykonane, awaryjność i ocenę emisji hałasu podajnika?
Chodzi mi o opinię użytkowników lub fachowców,którzy mieli doczynienia z dwoma piecami.
Opinie negatywne i pozytywne mile widziane icon_wink.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie użytkowałem kotła Defro także nie mam porównania ale kocioł Beta można spokojnie zaliczyć do solidnych konstrukcji. Dobre blachy i palnik, ślimak też dosyć żywotny (u mnie pracuje już 3 rok), spalanie jest ekonomiczne - to kocioł płomienicowy więc ma dobrą sprawność grzewczą. Co do emisji hałasu to jak na kocioł z podajnikiem ślimakowym jest naprawdę cichutki. No i trzeba dodać że jest wygodny w czyszczeniu.Ja jestem zadowolony - niewygórowane pieniądze ,dobra jakość i przemyślane rozwiązania.

No i plus za dodatkowy ruszt do spalania węgla i drewna (niewiem czy Defro Duo go ma).
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • OK. Ściana z cegły, bloczków - ma mniejszą sztywność wewnętrzną, pod ciężarem z góry działa plastycznie, siada równomiernie, a część naprężeń - różnych - przejmuje zaprawa, reagując elastycznie. Dzięki temu taki mur (oczywiście odpowiedniej grubości konstrukcyjnej - dla cegły 24, 38 cm) - nie pęka, jeśli ma stabilny fundament, a nawet jeśli pęknie, często nie oznacza niebezpieczeństwa.   Natomiast mur betonowy o malej grubości, nawet mając większą wytrzymałość i sztywność na siły z gory, ma z kolei stosunkowo małą wytrzymalość na zginanie, co może skutkować łatwo jego pęknięciem. W płycie niezbrojonej nie ma takich plastycznych "fug" mogących przejąć naprężenia - beton ma mniejsze tolerancje w tym zakresie, niż zaprawa wapienna, lub cement wap., a nawet sytem murowania na cemencie. Jeśli pęknięcie jest poziome, no to może się to trzymać na zasadzie klockow polożonych na sobie, jeśli ukośne w poprzek szerokości takiej ścianki - no to taka ścianka się po prostu może zlamać,a przynajmniej łatwo mogą nastąpić przemieszczenia fragmentów ściany. Zbrojenie takiej scianki ma temu przeciwdzialać - tym siłom poprzecznyym i wwyniku pęknięciom , a także rozpadnięciu się płyty betonowej na części w razie peknięć. Jak w płycie stropowej - przy czym pęknięcie juz oznacza poważną wadę.  To nazywam "podzbrojeniem" - termin niefachowy. Jednak zbrojenie takiej ściany w porownaniu do zbrojenia stropu - jest o wiele oszczędniejsze. 
  • Gdzie napisałem że nie wiem nic o takich konstrukcjach? Uważasz, że wieniec w stropie żelbetowym nie jest konieczny? Być może jest jakaś konstrukcja stropu żelbetowego bez wieńca, jednak osobiście nie znam takiego typu stropu, poza szkieletową konstrukcją, płytową (i tak różnie bywa), być może jakiś jeszcze wyjątek - poza regułą - ale to znowu nie dotyczy tematu.    Na pewno taki będzie potrzebny po oparciu przedmiotowego stropu żelbetowego na przedmiotowej ściance 12 cm - może kilka:      
  • Tu jest konkret - oparcie stropu na ścianie. I tu nie jest kwestia studiów - tylko sensu porady. Pokaż mi jeden mój post z "budowlanych" moich kilku tysięcy - gdzie moja rada mogła by skutkować tragicznym wypadkiem. Nie wydaje mi się, byś taki post znalazł - a  jeśli znajdziesz, chętnie zobaczę, żeby choć przeprosić i się czegoś nauczyć. Do dzieła, Stachu! Przynajmnie raz coś zacytuj z pożytkiem...   
  • Ty, zeniu, to musiałeś się nastudiować wszystkiego, skoroś taki omnibus... Kompetentny jesteś w KAŻDYM  temacie
  • Studiowałeś architekturę - że wiesz?   Nie! - cytowałem twój post! w całości!!! Żeby nie było wątpliwości i niedomówień!   I czekam na odpowiedź redakcyjnych ekspertów - czy można oprzeć przedmiotowy żelbetowy strop o rozpiętości większej niż 3m  na ściance z cegły 12 - zgodnie z twoją poradą!   
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...