Skocz do zawartości

cena za położenia kamienia lub płytek


pix

Recommended Posts

Witam serdecznie - czytam już jakiś czas... przyszedł czas napisać.
Domek się buduje (robi to developer) - nam natomiast spędza sen z powiek przygotowanie się do wykończeniówki.

Możecie mi napisać ile może kosztować (i od czego zależy) cena okladzin?

podłoga - trawertyn... znajomy wspomniał mi, że cena położenia równa jest cenie metra materiału icon_sad.gif wychodzi kosmicznie drogo...

ile kosztuje położenie okładzin z kamienia na ścianie?

a "zwykłe" płytki (do łazienki)

na co zwrócić uwagę robiąc kalkulację i wybierając wykonawcę?

Pozdrawiam,
Paweł

ps. chodzi o Wrocław
Link do komentarza
Jeśli ktoś tak wycenia, to nie wie co gada. Cena marmurów waha się od 300-1500zł za metr. Płytki pewnie taniej, bo cięte często z odpadów. Wszystko zależy od ilości niespodzianek w pomieszczeniu, czy np będą też cokoły, może jakieś stopnie, łuki, czy posadzka równa, czy dużo docinek. Osobiście byłbym gotów zapłacić za położenie metra płytek z trawertynu 120zł, plus dodatek do niespodzianek.
Link do komentarza
Cytat

Osobiście byłbym gotów zapłacić za położenie metra płytek z trawertynu 120zł, plus dodatek do niespodzianek.


dzięki.
też sobie szacowałem kwotę rzędu 100-150 za "powierzchnię płaską" plus "bajery" (progi, stopnie, zakamarki etc...) rozliczane inaczej...

płytki z trawertynu to coś takiego jak 'płytki gresowe'? z żoną myślimy o takich wielkich płytach kamiennych w hallul, salonie i jadalni z ewentualnymi 'przełamaniami' innymi odcieniami kamienia...
generalnie parter nam się marzy w kamieniu na podłodze....
ściany niekoniecznie - może pojedyncze 'elementy' w halu lub na ścianie z kominkiem (będzie narożny wpuszczony w róg ściany).
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

witam kolego
721325803
dzwoniąc pod ten numer możesz dowiedzieć się więcej na temat ceny i znaleźć naprawdę taniego wykonawcę
pozdrawiam


witam
też jestem na etapie wykanczania domu.Płytki juz mam wybrane,dwa projekty łazienek są gotowe.pozostało szukanie dobrego glazurnika.Miałam takiego jednego pana ,parę lat temu robił mi malutką łazienkę w bloku...zaprosiłam faceta aby sobie zobaczył w nowym domu przyszłą łazienke,sciany proste,podłogi rowne,skosy na suficie ,więc trochę scian odpada..Facet zażyczył sobie około 20tysięcy za ułożenie.Dla mnie to chore!!1000 zł za metr Edytowano przez enigmaa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

witam
też jestem na etapie wykanczania domu.Płytki juz mam wybrane,dwa projekty łazienek są gotowe.pozostało szukanie dobrego glazurnika.Miałam takiego jednego pana ,parę lat temu robił mi malutką łazienkę w bloku...zaprosiłam faceta aby sobie zobaczył w nowym domu przyszłą łazienke,sciany proste,podłogi rowne,skosy na suficie ,więc trochę scian odpada..Facet zażyczył sobie około 20tysięcy za ułożenie.Dla mnie to chore!!1000 zł za metr


Czy na pewno 1000 zł za metr???
A może 10 000 zł za łazienkę...
Wykonanie łazienki to przecież nie tylko położenie płytek!!! Hydroizolacja, instalacja hydrauliczna, płytki, podłoga, montaż sanitariatów itd, itp...
"FACET' jak piszesz (najpierw był PANEM icon_rolleyes.gif ) podał Ci zbiorczą kwotę - po przeanalizowaniu jej składników może okazać się całkiem realną...
Ściany są proste, a podłogi równe na pierwszy, czy nawet drugi rzut oka, a jakie są naprawdę - wychodzi przy wykonaniu prac icon_confused.gif
Dodatkowo "facet" może zrobić FACHOWO, zapewnić gwarancję wykonania wszystkich prac, itd.
Bywa tak, że inwestor wydaje grube pieniądze na drogie i wypasione materiały i wyposażenie łazienki, a wymaga ich montażu za klasyczne grosze - inaczej kosztuje zamontowanie umywalki z Castoramy za 199 zł z szafką, a inaczej szklanej umywalki na stalowym postumencie z baterią dotykową za 5 500 zł.... Uszkodź w czasie montażu jedną czy tą drugą, to dowiesz się na czym polega różnica icon_eek.gif
Link do komentarza
Cytat

Czy na pewno 1000 zł za metr???
A może 10 000 zł za łazienkę...
Wykonanie łazienki to przecież nie tylko położenie płytek!!! Hydroizolacja, instalacja hydrauliczna, płytki, podłoga, montaż sanitariatów itd, itp...
"FACET' jak piszesz (najpierw był PANEM icon_rolleyes.gif ) podał Ci zbiorczą kwotę - po przeanalizowaniu jej składników może okazać się całkiem realną...
Ściany są proste, a podłogi równe na pierwszy, czy nawet drugi rzut oka, a jakie są naprawdę - wychodzi przy wykonaniu prac icon_confused.gif
Dodatkowo "facet" może zrobić FACHOWO, zapewnić gwarancję wykonania wszystkich prac, itd.
Bywa tak, że inwestor wydaje grube pieniądze na drogie i wypasione materiały i wyposażenie łazienki, a wymaga ich montażu za klasyczne grosze - inaczej kosztuje zamontowanie umywalki z Castoramy za 199 zł z szafką, a inaczej szklanej umywalki na stalowym postumencie z baterią dotykową za 5 500 zł.... Uszkodź w czasie montażu jedną czy tą drugą, to dowiesz się na czym polega różnica icon_eek.gif


nie przesadzaj ,lepiej zobacz ile bierze dobry fachowiec za ułożenie kafelkow.
Na pewno nie 1000 zł ,tylko o wiele mniej.Już znalazłam dobrego sprawdzonego fachowca ,dwie łązienki zrobi mi za 8 tyś.a nie za 20 tyś.
instalacje hydrauliczną mam,dom jest dopiero na etapie wykanczania.Zadnych rur nie trzeba przenosic,scian tez nie trzeba stawiać.zamontowanie umywalki kosztuje 50 zł (sprawdziłam)
napisałam tutaj dla przestrogi,lepiej sprawdzić ile bierze wykonawca niż pozniej się rozczarowac ze miało się do czynienia z naciągaczem. Edytowano przez enigmaa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
ja kamienia nie mam na podłodze tylko gres, ale u nas ceny były: (2009 rok)
- za m2 płytek podłogowych - nieważne czy gres czy inne chyba 33 zł.
-za wykonanie łazienek wyceniali całą łazienkę, u nas to wyszło w granicach 1000-2000 zł (na dole była tańsza bo mniejsza i prostsza)
Sumarycznie za dom 200 m2 powierzchni całkowitej (licze z garażem i kotłownią) zapłaciłam 13 tys za:
- położenie wszystkich płytek w domu- wiatrołap, kuchnia, jadalnia, hall (ok 40m2) plus garaż podłoga (32 m2) i kotłownia podłoga i ściany "do połowy"
-wykonanie dwóch łazienek- jedna mała i prosta, w drugiej było więcej roboty (blat z płytek, wanna w mozaice itp)
-montaż parapetów marmurowych
-położenie płytek na balkonach (dwa nieduże balkony)
-ułozenie wszystkich pozostałych podłóg w domu- deska barlinecka na podkładzie z korka, drewniane listwy (to było liczone 10 zł/ m2 w dużych pomieszczeniach, 15 zł/m2 w małych gdzie było więcej przycinania)
Fliziarzy było dwoch, pracowali około 2 miesiące. Solidni i dokładni nie mam powodu narzekaćicon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
travertyn nie ma nic wspolnego z plytka gresowa.travertyn jest to kamien naturalny ciety z z jednej bryly kamienia o roznych formatach.jakis czas temu mialem okazje spotkac sie z tnim.ludzie zazyczyli sobie zrobic przedpokoj polaczony z kuchnia w formacie 30*60 polerowany.robilem to na zlecenie mojego szefa ktory zaplacil mi 70 zl za m2( sam wzial ok 85) plus cokol ciety 25 zl za mb, do tego doszlo gruntowanie srodkiem gruntujacym i dla pewnosci zagruntowalem cala pow klejem oraz 2 krotna impregnacja.za to policzylem ok20zl za m2.cena za metr tego kamienia byla ok 220zl takze przyzwoicie.to co moge o tym powiedziec byl bardzo kruchy i czesto pekal podczas ciecia ale efekt na koniec byl super.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...