Skocz do zawartości

Projekt do oceny


Recommended Posts

Cytat

Schody nam jakoś nie przeszkadzają A co do garażu, to myśleliśmy, żeby postawić osobno - zły pomysł?



JA wolę razem i ogrzewany ,jest cała ściana szczytowa wolna bez okien można dobudować wszystko  . ogranicza bardziej działka bud. pewnie .


Jeżeli ma być ogrzewanie na paliwo stałe to kotłownia zaprojektowana  zbyt blisko mieszkania ,będzie czuć dym w domu  
Link do komentarza
Pamiętaj również o tym, że pomieszczenie w którym będzie kocioł na paliwo stałe (kotłownia) musi mieć określone wymiary, w zasadzie, zależne od gabarytów samego kotła.

Można przyjąć, że jej powierzchnia powinna wynosić około 11m2, przy kotle o wymiarach 1m x 1m (czyli typowym).


Cytat

Najlepsze rozwiązanie dla kotłowni na paliwo stałe to tak jak na rysunku .



Przy czym usytuowanie tego kotła (na paliwo stałe) nie jest prawidłowe (niezgodne z obowiązującymi przepisami).
Link do komentarza
Cytat

Pamiętaj również o tym, że pomieszczenie w którym będzie kocioł na paliwo stałe musi mieć określone wymiary
Przy czym usytuowanie tego kotła (na paliwo stałe) nie jest prawidłowe 


To rozwiązanie  usytuowania kotłowni na paliwo stałe (rysunek przypadkowy) .

Spokojnie od tego jest projektant żeby mu to zaprojektował zgodnie ze sztuką.


Link do komentarza
Dół
Mi sie nie podoba wejście do kibelka widoczne z salonu, ale ja wrażliwy jestem blush.gif
Zlew przy oknie- trudność z otwieraniem okna do mycia, ale to parter, więc da rade myc z 2 stron bez otwierania na oścież, albo trzeba wymierzyć se kran poniżej parapetu. Zona nie ma zdania, ale to ja myje okna. Podobno chlapie sie. Róg w kuchni(meble) trudny do wykorzystania. Nie lepiej stolik pod oknem a meble na drugą stronę? Odpada kran pod oknem i konieczność oddalenia kuchenki gazowej od okna(jeśli taka planujecie)
Trochę mały taras, stół i krzesła sie nie zmieszczą-patrz jaka duża masz kuchnie a na tarasie tez będziesz jadł i grilował. Małe wyjście na taras, brak pomieszczeń na klamoty, ale wspominałeś o garażu.
Okno przy schodach(to długie od ogrodu) nie wiem jak to sie sprawdza, ale chyba ciężko sie brudzi i trzeba schody mocować inaczej?
Głupie "amerykańskie" duże okno od strony wejścia w salonie. Jak masz dom w głebi działki ok, w innym przypadku i tak będzie zasłoniete bo sąsiedzi będą kukać.
Góra
O ile pamiętam produceci zalecaja instalowanie kaloryferów pod oknem dachowym co może byc ciężkie w tej łazience. Nie ma miejsca na suszenie prania. Chyba, że bedzie powiewac nad kibelkiem icon_lol.gif
Nie ma okien w ścianie szczytowej w pokoju dziecka- dzieci do ciemnicy!
Młode sa niech sobie mecza oczy i wpadaja w depresje.
Komin w środku szafy.

Fajna wizualizacja i okładzina drewniana. Poczytaj o tym.
Link do komentarza
Cytat

http://projekty.lipinscy.pl/Cottbus_II/

Witam,
co myślicie o tym domu? Chodzi mi szczególnie o rozkład pomieszczeń? Z łazienki nie wyjdzie klitka?

Wszystkie praktyczne uwagi mile widziane.




Bardzo fajny ten projekt, podoba mi się połączenie z drewnem, ale brak garażu to chyba problem...więc albo można go wybudować jako wolno stojący, dobudować z tyłu lub tak jak tutaj z przodu:

http://www.mtmstyl.pl/projekt-ametyst/rzuty/
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...