Skocz do zawartości

Dom pod jarząbem (GPD) / ARCHON+


JOHAN

Recommended Posts

Witam.Zakupiliśmy projekt domu o nazwie : "Dom pod jarząbem" z biura projektowego Archon.Oczywiście chcemy dokonać kilku zmian.Jeżeli ktoś posiada doświadczenie z tym domem to prosimy o podzielenie sie swoja wiedzą na temat lepszego funkcjonowania.My planujemy w miejsce pokoju nr 8 umieścić kotłownie oraz zrobic przejście między kotłownia a garażem a byłe miejsce kotłowni (nr. 11 ) zagospodarować jako garderobe.Poważnie myslimy także nad zainstalowaniem p.c. jako ogrzewania całego domu.Zamiana pokoju na kotłownie jest spowodowana tym że chcemy tam mieć także pomieszczenie gospodarcze na drobiazgi dziennego uzytku.

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../m468c902eb9f62

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../m468c902eb9f62


Dziękujemy za każdą rade i pozdrawiamy wszystkich budujacych
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

A myślałem że to jest popularny domek i znajdzie się ktoś kto udzieli kilku dobrych wskazówek.



Witam,ja buduje "Jarzabka" z poddaszem uzytkowym,ogolnie zmienilem troche okna,podnioslem scianke kolankowa,przenioslem schody na gore,poszerzylem wyjscie na taras,jak bedziesz zainteresowany dalsza pogadanka daj znac...obecnie robie ogrzewanie.pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam,ja buduje "Jarzabka" z poddaszem uzytkowym,ogolnie zmienilem troche okna,podnioslem scianke kolankowa,przenioslem schody na gore,poszerzylem wyjscie na taras,jak bedziesz zainteresowany dalsza pogadanka daj znac...obecnie robie ogrzewanie.pozdrawiam




Witam.Oczywiscie że jestem zainteresowany pogadanka.Moje gg: 8723043.
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...
Witam.
To mój pierwszy post na tym forum.

Zamierzam kupić dom w stanie surowym zamkniętym budowany wg projektu ''dom pod jarząbem PD''

Poszukuję zdjęć z realizacji, budowy i wykańczania wnętrz.

Najbardziej interesują mnie zdjęcia poddasza i schodów.

My również schody będziemy mieć przeniesione do holu - w miejsce spiżarni (tak jak u Ciebie rijswijker )
Nie wiem jak wydzielić wiatrołap i czy całkowicie z niego nie zrezygnować.

Chciałabym wymienić się uwagami i zobaczyć wasze jarząbki w trakcie budowy ale najbardziej te już wykończone.

Będę wdzięczna za wszelkie porady, informacje i zdjęcia. Edytowano przez jaskuleczka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

kilka fotek




Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź i za zdjęcia icon_smile.gif

Planuję na poddaszu urządzić pokój gościnny i Naszą sypialnię z łazienką i garderobą.
Obawialiśmy się że pomieszczenia będą niskie ale teraz widzę że będzie dobrze.
Musimy tylko wstawić kilka dodatkowych okien bo jest ich zdecydowanie za mało - są tylko 3szt

Nadal nie mam pomysłu na wiatrołap.
Najbardziej podoba mi się otwarty hol ale wiem jak mało jest praktyczny szczególnie dla rodziny z dziećmi i 3 psami icon_smile.gif





Plan poddasza. Co o tym myślicie?

DSC01446.jpg



Edytowano przez jaskuleczka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź i za zdjęcia icon_smile.gif

Planuję na poddaszu urządzić pokój gościnny i Naszą sypialnię z łazienką i garderobą.
Obawialiśmy się że pomieszczenia będą niskie ale teraz widzę że będzie dobrze.
Musimy tylko wstawić kilka dodatkowych okien bo jest ich zdecydowanie za mało - są tylko 3szt

Nadal nie mam pomysłu na wiatrołap.
Najbardziej podoba mi się otwarty hol ale wiem jak mało jest praktyczny szczególnie dla rodziny z dziećmi i 3 psami icon_smile.gif





Plan poddasza. Co o tym myślicie?

[attachment=12956:plan.png]



Witam,ciesze sie ze moglem jakos pomoc mimo ze tylko kilkoma fotkami,plan Twojego poddasza ma swoj sens,kazdy ma swoje priorytety ja na ten przyklad robie na gorze dwa samodzielne studia(kawalerki)ktore kiedys chce wynajmowac letnikom,tak wiec kazdy z nas ma uzasadnienie swoich decyzji,miedzy innymi oddzielilem sie wiatrolapem tak by gora byla niezalezna od reszty domu(schody z wiatrolapu).
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Witam,
Informacja dla zainteresowanych zakupem projektu "Dom pod jarzabem"

W specjalnej ofercie przygotowanej dla Państwa przez redakcje portali BudujemyDom.pl i WybieramyDom.pl otrzymacie Państwo powiększoną paczkę prezentów:
- dziennik budowy
- roczną prenumeratę miesięcznika Budujemy Dom
- półroczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze
- bon o wartości 100 zł do wykorzystania na www.UrzadzamyDom.pl
- trzy tomy Informatora Rynkowego Budownictwa Jednorodzinnego
dodatkowo dla osób, które kupią projekt przygotowaliśmy upominki od naszego wydawnictwa:
- koszulka Budujemy Dom
- kubek Budujemy Dom

Promocji podlegają tylko zamówienia złożone przez stronę WybieramyDom.pl . Podczas składania zamówienia prosimy o podanie hasła:
"Forum Budujemy Dom"
Link do komentarza
Cytat

Witam. Pytanie do rijswijkera .W jaki sposób masz zamontowane rynny do ( przez ) struktonitu ? Wierciłes dziury w struktonicie czy jakis inny patent?


pozdro



witam i przepraszam ze tak pozno ale nie odwiedzalem tego tematu dawno,rynny(haki rynnowe)sa przymocowane bezposrednio do deski zarynnowej a struktonit tuz ponizej wkretow je mocyjacych.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam,
Informacja dla zainteresowanych zakupem projektu "DOM POD JARZĄBEM"

W specjalnej ofercie przygotowanej dla Państwa przez redakcje portali BudujemyDom.pl i WybieramyDom.pl otrzymacie Państwo powiększoną paczkę prezentów:
- dziennik budowy
- roczną prenumeratę miesięcznika Budujemy Dom
- półroczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze
- bon o wartości 100 zł do wykorzystania na www.UrzadzamyDom.pl
- trzy tomy Informatora Rynkowego Budownictwa Jednorodzinnego
dodatkowo dla osób, które kupią projekt przygotowaliśmy upominki od naszego wydawnictwa:
- koszulka Budujemy Dom
- kubek Budujemy Dom

Promocji podlegają tylko zamówienia złożone przez stronę WybieramyDom.pl . Podczas składania zamówienia prosimy o podanie hasła:
"Forum Budujemy Dom"
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Może ktoś mógłby wstawić zdjęcia wykończonych Jarząbków?

rijswijker Twój domek szczególnie mnie interesuje ponieważ mam prawie te same zmiany w projekcie. Jak oglądam twoje zdjęcia to prawie jak bym widziała swój dom. icon_biggrin.gif
Jestem ciekawa jak zabudowałeś kominek i czy nie wyszedł na środek salonu?

Pozdrawiam



Witam,niestety nie moge pomoc poniewaz bylem zmuszony przerwac wszelkie prace u mnie(powody $$ osobiste),jesli dobrze pojdzie to latem 2013 wznowie prace,mam zamiar zrobic podbitke i polozyc kafle na podlogowkach.Pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Trzymam kciuki, super wygląda dom, ja jestem na etapie stanu surowego zamkniętego i w tym roku mam zamiar zrobić resztę i się oczywiści wprowadzić,



Ja również jestem na etapie stanu surowego zamkniętego.
W tym roku chcemy zrobić ogrzewanie i wylewki
Kasik może wrzucisz jakieś fotki swojego domku?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Przyszła wiosna - więc zaczynamy !!!
W tygodniu wchodzi hydraulik...


A to mój domek :



wyglada bardzo ladnie,nadal podoba mi sie nasz projekt choc wielu mowi ze z czasem powinien sie opatrzec.brawo

Cytat

tak było jesienią
[attachment=15704:DOMEK.jpg]



super,ladny domek a bedzie jeszcze ladniejszy po otynkowaniu,brawo za polokragle okno w ganku.(ja ztchorzylem)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Ruszyliśmy pełną parą icon_biggrin.gif
Hydraulika, podlogówki, wylewki, odwierty pod PC
Teraz robią się gładzie na dole....
Mój jarząbek zaczyna coraz bardziej przypominać dom mieszkalny icon_smile.gif

Pozostaje nam jeszcze do zrobienia cala góra i elewacje...

Mam pytanie czy planujecie zmienić jakoś taras? Czy zostaje tak jak w projekcie?
Mój wydaje mi się zupełnie nie funkcjonalny i zastanawiam się jak go powiększyć....

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
w tym roku zrobilem latem podbitke drewniana pomalowana na bialo(na razie podkladem-gruntem),polozona zostala rowniez kostka betonowa,taras zmienilem i jest wypuszczony tylko z tylu domu.zdjecia doloze jak bede mial dostep do laptopa.pozdrawiam
ps.plany na 2014 rok, schody drewniane i kafle w salonie oraz kuchni i korytarzu. Edytowano przez rijswijker (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...