Skocz do zawartości

rolety zewnętrzne do okien łukowych


Recommended Posts

Jeśli puszka rolety ma stanąć na ramie okna, to proponuję pewien eksperyment. Niezbędne rekwizyty:

8 cegieł pełnych
1 puszka piwa
1 piłka plażowa (średniej wielkości)
1 skrzynka do kwiatów (balkonowa)

Przebieg eksperymentu:

Ustawiając cegły w dwa przylegające do siebie stosy 2x po 4 szt. - utworzyć siedzisko. Wypełnić piłkę plażową powietrzem przez dmuchanie (do pełna!!!). Skrzynkę do kwiatów wypełnić do 1/3 objętości piaskiem. Usiąść na siedzisku. Piłkę postawić przed sobą. Na nadmuchanej uprzednio powietrzem płucnym do pełna piłce, umieścić skrzynkę do kwiatów wraz z piaskowym balastem. Otworzyć puszkę piwa. Przyjmując pozycję a la "Le Penseur" by August Rodin zastanowić się dlaczego to się kurna nie udaje.

Wnioski z eksperymentu proszę przekazać za pośrednictwem forum icon_biggrin.gif

UWAGA: Druga i następne puszki piwa mogą wpłynąć niekorzystnie na postrzeganie problemu i wynik eksperymentu!!!


Pozdrawiam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Jeśli koniecznie musi być roleta, to jedyne wyjście jakie masz, to montaż rolety elewacyjnej. Skrzynka rolety musi być wtedy nieco szersza od otworu ościeży i znaleźć się na murze powyżej najwyższego punktu łuku. Kombinowanie z nakładaniem skrzynki rolety na ościeżnicę nie ma żadnego sensu, bo albo nie ma na nią miejsca w ościeży łukowej albo powstaną pustki, jeśli wpiszesz łuk w prostokąt. Weź sobie to narysuj na kartce papieru jeśli brakuje Tobie "wyobraźni przestrzennej". A zresztą i tak wiem, że tego nie zrobisz więc...



DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Winszuję fantazji ,miałem 16 lat temu budować dom oparty na bryle "plastra miodu" 2 sześciokąty  połączone ze sobą  ale po przeanalizowaniu jest strasznie nieustawne pokoje to ja kawałki pizzy . 

Czy mury już stoją ?




Dopiero jest robiony projekt , mury powinny powstać w następnym roku. Na pewno będzie relacja.

Odnośnie tych grubości to faktycznie źle odczytałem z projektu. Prawidłowe to do 1 kondygnacji 24cm a ponad 1 kondygnacje 12cm cegły pełnej.
Link do komentarza
Cytat

Dopiero jest robiony projekt , mury powinny powstać w następnym roku. Na pewno będzie relacja.
Odnośnie tych grubości to faktycznie źle odczytałem z projektu. Prawidłowe to do 1 kondygnacji 24cm a ponad 1 kondygnacje 12cm cegły pełnej.


Czy miałeś okazję przebywać ,pomieszkać w takim domu .A jak się okaże że to są bardzo dobrze wyrzucone pieniądze .
Link do komentarza
Cytat

Więc faktycznie wygląd "jaja" jest taki sobie ( żonie się nie podoba) wiec planuje pokryć go gontem bitumicznym . Oczywiście na stelażu z desek. Przynajmniej do linii okien.



A rynny będziesz robił  ,zdaje się że w Japonii budują takie domki ale ściany nośne są wyłącznie z ocieplenia (styropianu) pewnie jak igloo .

To wszystko teraz jest ekscytujące potem zacznie się  droga przez mękę żeby dopasować materiały do "jaja" ,dopiero jak skończysz może przyniesie jakieś zadowolenie .


Znalazłem u góry chyba świetlik w dachu ,zwróć uwagę na rozwiązanie montażu okien .

Brak obrazka

Jajo
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...