Skocz do zawartości

podział działki 3000m


xaxier

Recommended Posts

posiadam działkę orną RVI.gmina nie posiada planu zagospodarowania przestrzennego i nie posiada uchwaly minimalnej dzialki budowlanej.czy moge wystapic o WZ dla 2 lub 3 domow na tej dzialce,a po pozytywnych WZ pozniej ja podzielic po 1000m???na 1/3 zamierzam sie budowac.jakie sa inne mozliwosci podziału?PS. po podziale wszystkie dzialki miałyby dostęp do drogi wewnetrznej.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Wystąpiłam o WZ tylko na jeden budynek, ponieważ pozostała część została rolna. Na razie nie będzie tam nic budowane. W gminie powiedzieli, że jeśli w przyszłości ktoś zechce budować, to wystąpi o nowe warunki zabudowy i je dostanie.

Najlepiej zapytać w gminie, ponieważ urzędnicy mają różne zwyczaje. Można też wystąpić o WZ podając dość szerokie parametry budynków, żeby przyszli właściciele mogli wybrać odpowiednie projekty. Jeżeli w gminie wydają rygorystycznie pewne parametry zabudowy, to i tak przyszli właścicieli nic innego nie będą mogli wybudować, nawet jeśli sami wystąpią o WZ.
Link do komentarza
Cytat

posiadam działkę orną RVI.gmina nie posiada planu zagospodarowania przestrzennego i nie posiada uchwaly minimalnej dzialki budowlanej.czy moge wystapic o WZ dla 2 lub 3 domow na tej dzialce,a po pozytywnych WZ pozniej ja podzielic po 1000m???na 1/3 zamierzam sie budowac.jakie sa inne mozliwosci podziału?PS. po podziale wszystkie dzialki miałyby dostęp do drogi wewnetrznej.



Witanko icon_biggrin.gif
Pytanie zasadnicze czy było studium?
Reasumując, jeżeli chcesz jak najwięcej wycisnąć tzn zarobić, to trzeba zainwestować.
Występujesz o WZ dla 3 domów a po uzyskaniu WZ kupujesz popularprojekt i występujesz o pozwolenie na budowę.
Po uzyskaniu PNB sprzedajesz, częściowo znosząc współwłasność.

UWAGA!!!
Pamiętaj o US.
Link do komentarza
nie ma studium.Jest tylko strategia.Tereny te są przeznaczone pod budownictwo jednorodzinne i rezydencjonalne.W okolicy powstaje wiele domów.Decyzje o WZ wydają jak leci na domy jednorodzinne.byle nie bylo linii energetycznej i strugi obok.U mnie nie ma.Puste pole z drogą wewnętrzną po obu stronach łącząca się z drogą gminna.Ja częściowo ze stron agentów nieruchomości dowiedziałem się co można zrobić, którzy oferują działki w okolicy mojej.
Link do komentarza
Cytat

Wystąpiłam o WZ tylko na jeden budynek, ponieważ pozostała część została rolna. Na razie nie będzie tam nic budowane. W gminie powiedzieli, że jeśli w przyszłości ktoś zechce budować, to wystąpi o nowe warunki zabudowy i je dostanie.

Najlepiej zapytać w gminie, ponieważ urzędnicy mają różne zwyczaje. Można też wystąpić o WZ podając dość szerokie parametry budynków, żeby przyszli właściciele mogli wybrać odpowiednie projekty. Jeżeli w gminie wydają rygorystycznie pewne parametry zabudowy, to i tak przyszli właścicieli nic innego nie będą mogli wybudować, nawet jeśli sami wystąpią o WZ.




Znaczy że jeżeli wystąpiłem o WZ, później podziele działkę i będe chciał ją sprzedać to przyszły właściciel będzie musiał trzymać się miar podanych w decyzji. Nie ma możliwości wydania nowej decyzji na tą działke ??
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...