Skocz do zawartości

ocieplenie podłogi - pomocy!


Recommended Posts

Witam!
Mieszkam w wieżowcu z lat 70, budynek był ocieplany około 10 lat temu, jednak pomimo tego nadal w moim mieszkaniu panuje zimno. Problemem są sąsiedzi mieszkający pode mną, którzy nie dość, że nie używają grzejników to na dodatek otwierają wiele okien na raz w swoim mieszkaniu niemal bez przerwy, co oczywiście skutkuje zimnem u mnie. I tu pojawia się moje pytanie - czym najskuteczniej ocieplić podłogę? Tak, żeby skutecznie odizolować się od zimna lecącego od sąsiadów z dołu i żeby było to bezpieczne dla konstrukcji wieżowca. Pójście w górę o kilkanaście nawet centymetrów nie stanowi dla mnie problemu. Zależy mi tylko na tym, żeby dało się u mnie nareszcie normalnie funkcjonować. Czytałam o różnych metodach jednak wykluczyłam jedynie te, które mogą być szkodliwe dla zdrowia (ryzykują powstanie pleśni) natomiast z pozostałych nie wiem, która da najlepsze rezultaty.
Bardzo proszę o opinię, pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Witam!
... I tu pojawia się moje pytanie - czym najskuteczniej ocieplić podłogę? Tak, żeby skutecznie odizolować się od zimna lecącego od sąsiadów z dołu i żeby było to bezpieczne dla konstrukcji wieżowca. Pójście w górę o kilkanaście nawet centymetrów nie stanowi dla mnie problemu...



Twardy styropian + wylewka icon_rolleyes.gif
..jeszcze cieplej :
* podłoże betonowe,
* folia paraizolacyjna (izolacja przeciwilgociowa),
* podkładki elastyczne pod legary,
* legary (np. sosnowe grubości 40 - 60 mm),
* wełna mineralna ułożona między legarami lub keramzyt,
* płyta OSB lub MFP grubości 22 mm,
* panele
podloga_z_plyty_MFPduze.jpg

Sposobów mnóstwo..
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...