Skocz do zawartości

Wisienkowy domek


Recommended Posts

Niestety działamy w ślimaczym tempie...

oczywiscie chęci do działania są, niestety środków na wykonanie brak :(

z nowości u nas:
* panele w najmniejszym pokoju

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



* takim kolorze będą schody (podobno w przyszłym tygodniu)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



* płytki z zastosowaniem jako dekor do górnej łazienki

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



* stoliczek i nowe poduchy w salonie

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Mamy już schody icon_smile.gif co prawda jeszcze nie do końca zrobione, ale już cieszą ;)

bardzo mi sie podobaja, nieskromnie powiem, że na zywo wyglądaja piękniej

nie robię zdjęc za perspektywy salonu, bo tam dojdzie jeszcze mała balustradka (koncepcja sie zmieniła) niestety murarz troche spartaczył robote i schody ida dość krzywo i na poczatku chciałam balustrade(aby to zakryc), ale stolarz stwierdził, ze na tak krótkim odcinku nie bedzie dobrze to wyglądało i zaproponował listwe maskująca. przy montazu schodów zademonstrował jak to bedzie wyglądało i lista w ciagu sekundy została przeze mnie skreślona, jednak bedzie balustrada ale troche musimy poczekac bo maja teraz przerwe urlopowa

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Lampa nad stołem już zamontowana ;) Dla mnie cudna, choć troszke mnie rozczarowała. w dzien wygląda ładnie, ale gdy ja włączam podswietla cały swój kurz , ktory osadza się w środku przy wyłączonej w ogóle tego nie widac.
Więć w razie za bardzo by mnie to drażniło lampa zawsze może stanowić element dekoracyjny, bez włączania icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Kinkiet na korytarzu też już zamontowany. Bradzo mi sie podoba, chyba takie same zamówie jeszcze w inne miejsca, a co ;)
A prezentuje się tak:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez india (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
piękne ta lampa nad stołem, nie widziałam jeszcze aż tak fajnej w żadnym sklepie, Ty to jesteś niezły szperacz icon_smile.gif
bardzo mi się też Wasze schody podobają, myślałam właśnie o takiej balustradzie ale mnie postawili do pionu hasłem, że u nas to koszt 500zł/m2 a mi potrzeba 7 z hakiem :/ a co macie położone na stopniach? "parapety" drewniane a to w pionie takie z połyskiem to co?
Link do komentarza
Cytat

pięknie u Ciebie .... lampa REWELACJA .... super jest ... icon_biggrin.gif




dziękuje ;)

Cytat

piękne ta lampa nad stołem, nie widziałam jeszcze aż tak fajnej w żadnym sklepie, Ty to jesteś niezły szperacz icon_smile.gif
bardzo mi się też Wasze schody podobają, myślałam właśnie o takiej balustradzie ale mnie postawili do pionu hasłem, że u nas to koszt 500zł/m2 a mi potrzeba 7 z hakiem :/ a co macie położone na stopniach? "parapety" drewniane a to w pionie takie z połyskiem to co?



dziekuje, lampa pochodzi z castoramy icon_smile.gif

pumpaluna ja nie wiem jaki był koszt mojej balustrady, bo ja zapłaciłam za całość, łączny koszt schodów to 7300zł(robocizna + materiał). i tak wyszło drożej przez to co sobie wymyśliłam na podstopnicach icon_rolleyes.gif cale z drewna wyszły by jakies 500-700zł mniej. schody są jesionowe, wybarwiane na kolor "mieszany"- dorabiali tak długo az mi sie spodobał, lakier półmat, podstopnice z MDF akrylowego w połysku( z bliska widac jeszcze takie mieniace drobinki). Kolor podstopnic taki jak oprawek LED, z pewnej odległości wygląda troche jak blacha polerowana lub szkło. no ogólnie ja jestem bardzo zadowolona z efektu, mój TZ mniej bo on chciał całe z drewna- a ja sie bałam , ze przez całe drewniane ta mała klatka bedzie zbyt przytłoczona i stad zrodził sie pomysł takiego połączenia icon_smile.gif Edytowano przez india (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
nie wiedziałam że w Castoramie można takie fajne lampy znaleźć ale ja do najbliższej mam 150km i chyba z 2x w życiu tam byłam.
Podstopnice chcę białe, po prostu malowane a mój mąż się wygraża że będę je co miesiąc malowała icon_biggrin.gif wyceny na schody jeszcze nie robiłam, czeka mnie to gdzieś w marcu dopiero ale już się boję :\
Link do komentarza
Cytat

nie wiedziałam że w Castoramie można takie fajne lampy znaleźć ale ja do najbliższej mam 150km i chyba z 2x w życiu tam byłam.
Podstopnice chcę białe, po prostu malowane a mój mąż się wygraża że będę je co miesiąc malowała icon_biggrin.gif wyceny na schody jeszcze nie robiłam, czeka mnie to gdzieś w marcu dopiero ale już się boję :\



też przez chwile miałam pomysł aby miec malowane na biało, jednak wiele osób ten pomysł wybiło mi z głowy głownie właśnie przez szybkie brudzenie się. a z tego MDFu wystarczy tylko wilgotna szmatką przetrzeć i już nic nie widac ;)
Fakt ofert trzeba porównywac, bo ceny potrafią się bardzo różnic. Nasze schody inny stolarz wycenił na prawie 3 tyś więcej, różnica ogromna!!

Cytat

no super wszystko, ale ten kurz też mnie denerwuje icon_biggrin.gif....też mam lampę, na której widać go szczególnie
schody jeszcze nie takie drogie, ja za swoje 11000 i też nic specjalnego, tyle, że dębowe i podwieszane



oj ten kurz to jakaś udręka. dodatkowo u nas od dwóch dni "robi się" górna łazienka, więc chyba już nie musze objaśniać co to oznacza dla naszego domu...

ewiq0 ja uważam, że cenę schodów dostaliśmy naprawdę super. choc pierwsze wyceny nie wyglądały tak kolorowo... ja tez zastanawiałam się nad dębowymi (i nawet róznica w cenie była niewielka ok. 500zł), ale do jesionu przekonało mnie jego większe "urozmaicenie", stolarz mówił, że rodzaj wybarwienia , ktory mnie interesuje ciekawiej bedzie sie prezentował na jesionowych icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

oj dziewczyny nie straszcie z tymi cenami!!
nam strasznie dużo barierek wszelkiej maści trzeba bo taras mamy 3x7m więc tu nas mocno szarpnie po kieszeni :( mam nadzieje że jakieś schody znajdę do 6 max 7tys, kolorystycznie to podobają mi się wszystkie odcienie orzecha i takie panele planujemy



nikt Cie straszyć nie zamierzał, takie są realia ;)
Ja sama teraz będę ciułać na wykończenie tarasu i balkonu... nie wiem kiedy to zrobimy, za rok, a może dwa?? ;) bo juz totalnie spłukani jesteśmy icon_neutral.gif
tarasik 2,5mx6,8m
balkonik 1,2mx4m
wiec tez sie troszke nazbierało... ale jak juz się wszystko wykończy to bedzie pieknie icon_biggrin.gif
no i się rozmarzyłam
Link do komentarza
Nasza sypialnia też pomału nabiera kształtów i kolorów ;)
Przydałaby się jeszcze jakaś lampa, "włochacz" na podłoge... nad łożkiem nasze zdjęcie w dużej ramie (rama już kupiona, tylko coś wybrać zdjęcia nie możemy) i półka icon_razz.gif a jeszcze poduszek brakuje, ale czekaja na odbiór ;)
w tej chwili całość wygląda następująco:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
kurcze mnie tez się bardziej podoba ta po prawej, ale pona kosztuje 900zł icon_confused.gif i nie wiem czy wrato wydac na nia tyle kasy czy lepiej kupic ta druga za 300 i miec na cos jeszcze??

dokładnie skorzystałam z promocji w LM ;) ten rodzaj lamp bardzo mi sie podoba, choc jakbym miala miec wszystkie z tego samego rodzaju w salonie to chyba juz jednak ciut za duzo ;) utrzymanie ich w czystości nie stanowi żadnego problemu icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

taras mamy 3x7m więc tu nas mocno szarpnie po kieszeni


oj kochana szarpnie to mnie, bo ja mam taras ok. 50m2 icon_cry.gif

Cytat

nam powiedzieli, że jeśli nie będziemy mieli zrobionej elewacji (znaczy ocieplenia, bez koloru) i balustrad na schodach i tarasie to nie dostaniemy odbioru domu. A u was jak było?


no z elewacją to chamstwo, ale pewnie gmina wymaga....a z tarasem i schodami to normalka, bo zagraża bezpieczeństwu....ale u nie na odbiory ie chodzą więc luzik icon_biggrin.gif
mieszkamy full legal icon_biggrin.gif

no ta z prawej super ale chyba lepiej wydać 600 na coś innego rzeczywiście icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

oj kochana szarpnie to mnie, bo ja mam taras ok. 50m2 icon_cry.gif


no z elewacją to chamstwo, ale pewnie gmina wymaga....a z tarasem i schodami to normalka, bo zagraża bezpieczeństwu....ale u nie na odbiory ie chodzą więc luzik icon_biggrin.gif
mieszkamy full legal icon_biggrin.gif

no ta z prawej super ale chyba lepiej wydać 600 na coś innego rzeczywiście icon_biggrin.gif



wow, taras 50m2 bedzie piekny icon_smile.gif ale fakt i kosztowny

Na odbiory czasem chodzą... sporadycznie i wyrywkowo ;)

decyzja zapadła, zamówiłam lampe nr 2 icon_smile.gif juz się cieszę, ona mi sie od początku podobała... po prostu cena mnie przeraziła i dlatego szukałam zamiennika, ale ja już siebie znam... za kazdym razem jakbym wchodziła do salonu plułabym sobie w brode, że jej nie kupiłam. wiec, żeby uniknac takiej sytuacji zamowinie poszło na ta droższa, jakoś to przezyjemy ;)
Link do komentarza
Cytat

oj kochana szarpnie to mnie, bo ja mam taras ok. 50m2 icon_cry.gif


no z elewacją to chamstwo, ale pewnie gmina wymaga....a z tarasem i schodami to normalka, bo zagraża bezpieczeństwu....ale u nie na odbiory ie chodzą więc luzik icon_biggrin.gif
mieszkamy full legal icon_biggrin.gif

no ta z prawej super ale chyba lepiej wydać 600 na coś innego rzeczywiście icon_biggrin.gif



to nie tak, musisz mieć ocieplenie żeby spełniać wymagania normowe dla ściany U<0,3 (jeśli w projekcie masz ścianę dwuwarstwową - to bez ocieplenia nigdy ci nie wyjdzie).
Możesz zaryzykować bez, jeśli ktoś ci zrobi świadectwo energetyczne...ale do niego potrzebujesz zdjęcie...i znajdziesz kogos kto ci to zrobi, ale watpie zeby sie udało Edytowano przez adiqq (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

spora różnica jednak. a sprawdzałaś w sklepach internetowych? TUTAJ widziałam sporo fajnych i tanich ofert więc pewnie gdybyś poszukała to może bardzo podobną lampę byś znalazła za pół ceny


Ewiq to odrobina prywaty, czym ten taras wykańczasz i jaką balustradę robisz? u nas dolny taras chciałabym dechy, górny gres i drewniana balustrada.



pumpaluna ja lampy poszukuje już długo i niestety najbardziej podobna to udało mi się znaleźć tą co powyzej zamieszczałam... zawsze jak cos ładne to musi niestety więcej kosztowac. ale dzięki za stronke, bede przeglądac ;)

Cytat

India .. piękne te zasłonki .... gdzie takie upatrzyłaś? do salonu by mi pasowały ... icon_wink.gif

a lampę brałabym tańszą .... i miałabym na coś jeszcze ... icon_smile.gif



zasłonki wypatrzyłam na allegro... choć ja z nich do końca zadowolona nie jestem- niestety jak dla mnie są kiepsko odszyte, ale ja podobno się czepiam szczegółów, więc nie wiem ;) jak bedziesz chciała sprzedawce to pisz
Link do komentarza
mi też się podobają zasłonki no i ich kolor ale mój mąż nie znosi fioletu i mogę zapomnieć, że takie dodatki uda mi się wrzucić do salonu :/ ale jakby ten sprzedawca miał pełną kolorystykę to ja z linku chętnie skorzystam icon_smile.gif
a co do świadectwa to ostatnio czytałam na jakimś forum, że ludzie kupują je na allegro. Jestem ciekawa na jakiej zasadzie je wystawiają i jak duży jest to przekręt. My i tak ocieplenie zrobimy nim się wprowadzimy więc to mi snu z powiek nie spędza. Edytowano przez pumpaluna (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

a co do świadectwa to ostatnio czytałam na jakimś forum, że ludzie kupują je na allegro. Jestem ciekawa na jakiej zasadzie je wystawiają i jak duży jest to przekręt. My i tak ocieplenie zrobimy nim się wprowadzimy więc to mi snu z powiek nie spędza.


no na allegro ale trzeba posłać zdjęcia i nie da się tak byle jak.......chociaż może i są tacy sprzedawcy....nie wiem icon_biggrin.gif

Cytat

Ewiq to odrobina prywaty, czym ten taras wykańczasz i jaką balustradę robisz? u nas dolny taras chciałabym dechy, górny gres i drewniana balustrada.


India mam nadzieję, że nie jesteś zła za tą priwatę icon_wink.gif
my planujemy gres i balustradę ocynk....ale kiedy to będzie.....icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

no na allegro ale trzeba posłać zdjęcia i nie da się tak byle jak.......chociaż może i są tacy sprzedawcy....nie wiem icon_biggrin.gif


India mam nadzieję, że nie jesteś zła za tą priwatę icon_wink.gif
my planujemy gres i balustradę ocynk....ale kiedy to będzie.....icon_biggrin.gif



żartujesz???? a na co tu się złościć ;)

a co do tego swiadectwa przez allgero wolałabym nie ryzykować
Link do komentarza
Cytat

kurcze o kupnie świadectwa przez allegro to jeszcze nie słyszłam hihi u nas był facet spisywał różne informacje i nawet zdjęcia robił, wiec przez internet trudno by było ;)



a ile cię kosztowało świadectwo energetyczne? - bo mnie coś koło 105zł
wysłałem skany rzutów, parametry ścian,ocieplenia,okien,drzwi,zdjęcie i co tam jeszcze chcieli i parę dni później przyszło ŚE
Link do komentarza
Cytat

a ile cię kosztowało świadectwo energetyczne? - bo mnie coś koło 105zł
wysłałem skany rzutów, parametry ścian,ocieplenia,okien,drzwi,zdjęcie i co tam jeszcze chcieli i parę dni później przyszło ŚE


O kurcze to taniocha ja w maju jak się dowiadywałem to gościu krzyknął 400 - 500 zł z przewagą na 500 icon_biggrin.gif
Link do komentarza
na allegro znalazłem...wszystko załatwiłem przez internet...
żeby było śmieszniej - wcześniej w Audytorze OZC wpisałem sobie cały budynek i miałem wszystkie wyliczenia zrobione (robiłem to do własnych potrzeb, żeby wiedzieć jakie zapotrzebowanie na ciepło będzie mieć mój dom) i wyniki w ŚE są bardzo podobne...icon_smile.gif
a teraz widzę że ceny jeszcze niższe są...
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&...p;change_view=1 Edytowano przez adiqq (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

na allegro znalazłem...wszystko załatwiłem przez internet...
żeby było śmieszniej - wcześniej w Audytorze OZC wpisałem sobie cały budynek i miałem wszystkie wyliczenia zrobione (robiłem to do własnych potrzeb, żeby wiedzieć jakie zapotrzebowanie na ciepło będzie mieć mój dom) i wyniki w ŚE są bardzo podobne...icon_smile.gif
a teraz widzę że ceny jeszcze niższe są...
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&...p;change_view=1


Dzięki za stronkę, zajrzałem i oczom nie uwierzyłem icon_biggrin.gif A ile wołali na początku jak świadectwa zaczęły obowiązywać zalamka.jpg to teraz to nie przepaść tylko lata świetlne do tamtych cen icon_mrgreen.gif
Ale i tak twierdzę ,że te świadectwa to pic na wodę i fotomontaż,tyle że trza zrobić bo ustawodawca tak sobie zażyczył icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

India pokazałam mężowi te twoje szorowane pasy w korytarzu, trochę mi nosem kręci więc może sama się za coś takiego zabiorę tylko pytanie - szorowałaś tą drucianą szczotką po mokrej czy już przeschniętej gładzi? Jak z czyszczeniem tego teraz tzn mocno się kurz zbiera?



nie martw się mój mąż na początku do mojego pomysłu też podchodził sceptycznie - chyba nie wierzył, że cos fajnego moze wyjśc z moich "cudactw" icon_smile.gif ale efekt końcowy bardzo mu się podoba. Więc spokojnie z wykonaniem poradzisz sobie sama, a mąż niech później podziwia Twoje dzieło ;) szorowanie odbywa się na mokro, niestety gdy gładz juz troszke przeschnie za bardzo sie przylepia do szczotki i odrywaja się za duże kawałki. z czyszczeniem zero problemów, nawet teraz podeszłam sprawdzic czy moje paski sa zakurzone ;) ale nic na nich nie widać, sporadycznie przejezdzam po nich taką kolorową szcotka(zmiotka) do kurzu
Link do komentarza
Na początek gratuluję Wam domku. Doskonały gust, super rozwiązania i ... powoli klocki ustawiają się w spójną całość. Przejrzałem prawie cały Twój wątek, ale widzę trzeba będzie parę rozwiązań jeszcze raz dokładniej przestudiować icon_wink.gif
Poza tym india przenosi się do Ciebie forum Wnętrza i Wykończeniówka icon_smile.gif

Z świadectw energetycznych z Allegro też skorzystam. Szykowałem się na 4, 5 stów, a tu taaka niespodzianka.



Link do komentarza
Cytat

pytałam wczoraj u mnie i takie świadectwo kosztuje 300zł. Mogą mi je wystawić bez elewacji nawet. No i chyba skorzystam na wiosnę żeby w końcu prąd ten już "niebudowlany" mieć (u nas abonament za sam licznik jest przy budowie 96zł/miesięcznie!!)


Świadectwo wystawia się jak już dom do odbioru jest,jest wymagane do uzyskania pozwolenia na zamieszkanie.Ja za prąd budowlany za prawie trzy( przy zużyciu 0 kW) miesiące zapłaciłem prawie 170 zł.
Link do komentarza
Cytat

Na początek gratuluję Wam domku. Doskonały gust, super rozwiązania i ... powoli klocki ustawiają się w spójną całość. Przejrzałem prawie cały Twój wątek, ale widzę trzeba będzie parę rozwiązań jeszcze raz dokładniej przestudiować icon_wink.gif
Poza tym india przenosi się do Ciebie forum Wnętrza i Wykończeniówka icon_smile.gif

Z świadectw energetycznych z Allegro też skorzystam. Szykowałem się na 4, 5 stów, a tu taaka niespodzianka.



dziękuję, bardzo mi miło icon_rolleyes.gif niestety nie wszystkie nasze rozwiazania są super... powiem szczerze, że gdybym zaczynała budowe od nowa to niektóre sprawy rozwiązałabym inaczej i na niekótre rzeczy zwracałabym większą uwage... ale to chyba nie tylko ja tak mam (sama się pocieszam) icon_wink.gif
oczywiscie zapraszam częściej, choć teraz prace bardzo spowalniaja.... money, money, money.... icon_confused.gif

Cytat

a jak tam lampa do salonu....dotarła już? Czekam na real foto icon_biggrin.gif



jutro ma byc... icon_mrgreen.gif ciesze sie jak dziecko z czekolady icon_smile.gif niestety opóźnienie jest z mojego powodu, miałam jakies awaryjki na koncie internetowym a tym samym problem z przelewem/ tez jestem ciekawa jak wygląda na żywo, mam nadzieje, że się nie rozczaruje
Link do komentarza
pumpaluna wiesz tak ogólnie... czasem patrze na niektóre rzeczy i sobie mysle, że można było to rozplanowac inaczej... na pewno jeszcze bardziej niż tym razem pilnowałabym fachowców i byłabym jeszcze bardziej upierdliwa, nie zdecydowałabym sie już na luksfery- szczególnie te satynowe, podłogowke rozłozyłabym w wiekszej czesci domu, ogolnie chcialabym miec dom parterowy (no ale u mnie nie było mozliwości) i takie tam różne ;)

lampa już wisi, bardzo mi się podoba. muszę tylko kupić inne zarówki, póki co wkręciłam te, które były na domowym stanie ;)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
No w końcu mamy w miarę ogarnięty domek ;) małe bo małe, ale zawsze jakieś postępy ;)

Mimo mycia i tak cały czas wyłaża białe mazaki, ma nadzieje, że już niedługo ehhh ;/

Łazienka wykafelkowana, jeszcze musimy ja pomalować i uzupełnić o inne sprzety, ale przez kolejne(najbliższe) tygodnie to niewykonalne :(

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



dodatkowo dorobilismy mała balustradę przy schodach ;) wygląda lepiej

DSC01446.jpg



no i drzwi na górze wreszcie zamontowane jupi!!!

DSC01446.jpg



mamy tez nowego domowika - zielonego ;) nasz pierszy kwiat- mam nadzieje, ze za szybko go nie wykończe ;P

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...