Skocz do zawartości

Wisienkowy domek


Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Dziś zamontowali panele w salonie, bardzo mi się podobają icon_smile.gif chyba po raz pierwszt dotrwałam do momentu , że cos mi sie na mojej budowie spodobało bez zastrzezen icon_wink.gif
Tak poza tym miłam dzis mały kryzys patrzac na moje sciany na ktorych widac nierównosci. Jendak tynki cem - wap to chyba nie był dobry pomysł icon_sad.gif wyjatkowo mnie dzis wszystko drazniło na tych scianach.
a i jeszcze dowieziono dzis meble kuchenne, zagracono mi nimi cały salon - montaz bedzie dopiero po swietach.
tak sobie na nie poaptrzyłam i jakos mnie nie zachwyciły, mam nadzieje, ze efekt koncowy bedzie taki jak w mojej głowie, bo tylko wtedy bede zadowolona.

nasze panele http://www.classen.pl/pl/dab-verden-brazow...14,news,31.html Edytowano przez india (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Bardzo ładny design się wyłania z tych zdjęć, nie przejmuj się depresją przedświąteczną, wszystkich to ogarnia - pociesz się, że my dopiero chudziak lejemy - Wesołych Świąt



Dziekuję icon_wink.gif wiesz, czasem bym chciała sie cofnąc do momentu lania chudziaka, aby wszystkiego lepiej dopilnować, ale juz za chwilkę myślę, że jednak nie dałabym rady jeszcze raz przez to przechodzic hihi potrzebuję odpoczynku i naładowania budowlanych akumulatorów icon_wink.gif

Cytat

ładne panele
łazienka całkiem ciekawie się prezentuje
nie dużo brakło aby na święta zamieszkać u siebie



dzieki icon_smile.gif no niewiele, ale tak naprawde tego nie planowalismy. w sumie zakladalismy, że wprowadzimy się na swieta Bozego Narodzenia ale 2011. Nie sadziłam, że tak szybko pójdzie z ta budową icon_smile.gif

W sklepie juz czeka do odbioru narożnik i stół - co do ktorego mam cały czas obawy czy przypadkiem nie kupilismy zbyt duzego??


Zrobiłm sobie tydzien odpoczynku od naszej budowy, choc przez chwilke wole poczuc swieta


Wszystkim zaglądającym do mojego dziennika życzę


Spokojnych Świąt, dużo radości i ciepła,
Pachnącej choinki, prezentów i miłości.
Gwiazdki z nieba jaśniejącej w nocnym mroku
oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku
[font="Comic Sans MS"][/font]
Link do komentarza
Oj przez te święta słodkie lenistwo nas ogarnęło icon_wink.gif prawie nic nie zrobione icon_surprised.gif ale po w nowym roku ostro zabieramy się do roboty
JUż są płytki na korytarz do odbioru, więc chyba juztro się po nie wybiore, o takie:
http://www.paradyz.com/Collection/living-r...ia/arkesia-grys

no i płytkarz bedzie mogł dokończyć swoje dzieło w łazience tzn. okazja by zamonmtowac to czego jeszcze brakuje icon_wink.gif

czyli deszczownie deante cascada quanto,

DSC01446.jpg



bateria deante vigo

DSC01446.jpg



oraz lustro

hmmm to chyba wszystko i łazienka będzie prawie gotowa icon_biggrin.gif

niestety na szafkę i drzwi oddzielajace od pralni bedziemy musieli jeszcze poczekać Edytowano przez india (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
No i się doczekałam rozpoczęcia montażu mebli kuchennych, co prawda było to 30.12. ale dopiero dzis zrobiłam fotki icon_biggrin.gif Meble już były do poprawki, bo niestety bateria kuchenna przypadała na prawe skrzydło okna i nie było możliwe jego otwieranie. ale po poprawkach wszystko działa jak nalezy icon_biggrin.gif

uchylam rąbka tajemnicy z mojej kuchni icon_surprised.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

kuchnia jest boska, mam nadzieję, że nasza będzie taka sama.
Powiedz, czy meble są robione na wymiar? Czy mogłabyś podać kolory szafek i blatu?
Takie rozwiązanie z mebelkami na nóżkach jest rewelacyjne do tego te kolory icon_biggrin.gif i uchwyty - moje marzenie



dziekuję, ale niestety muszę Cie rozczarować, ale nóżki będą zabudowane. nawet dziś już to zrobiono i ja sobie nie wyobrażam żeby moglo byc inaczej icon_wink.gif o kolor blatu i szfek zapytam stolarza, dzis wyleciało mi to z głowy

Cytat

Posty z komentarzami o kuchni przeniosłem tu https://forum.budujemydom.pl/Kuchnia-w-praktyce-t14183.html

Pozdrawiam
Marcin



ok, dzieki
Link do komentarza

passo doble kolor szafek to bantu poprzeczne z firmy pfleiderer, wzornika blatu nie mieli przy sobie więc nie wiem.

ogólnie troszkę się dziś podłamałam widząc kuchnie, ogólnie robi się taka jak sobie wymarzyłam, ale...
mam wrazenie, że lodówka ktorą kupiliśmy nie pasuje icon_sad.gif Mąż zawsze chciał lodówke side by side i w sklepie dałam sie na nią namówic i teraz się zastanawiam czy nie będzie lepiej jak ją sprzedamy i kupimy mniejszą. Na razie jakoś nie dokonca jestem przekonana, mam nadzieje, że jak kuchnia będzie wykończona wszystko razem bedzie lepiej wyglądać
Link do komentarza
Juz mi lepiej.... icon_smile.gif dzis troche posprzatałam w kuchni i już o niebo lepiej wszystko wygląda i nawet lodówka mi się spodobała. Stolarze w poniedziałek będą kończyc swoje dzieło, więc pewnie znowu nabrudzą.
Fotki niestety trudno się robi, bo powierzchnia kuchni, a raczej aneksu niezbyt wielka icon_wink.gif

Jeszcze trochę do zrobienia zostało. tam gdzie widac ten kąt przy lodówce sciana bedzie obudowana tak jak barek czyli plyta i listwy(kontynuacja) i bedzie tam miejsce aby odstawiac hoker. a sciana miedzy blatem a szafkami tez bedzie obudowana płyta ze szkłem czyli jak barek z przodu. Przy górnych szafkach brakuje jeszcze jednej w rogu i to chyba wszystko:grin:

DSC01446.jpg

nastrojowo, widok z części salonowej icon_wink.gif

DSC01446.jpg

widok z miejsca przy stole

DSC01446.jpg

no i nasz lodóweczka

DSC01446.jpg

widok na przyszłą jadalnie ;p

DSC01446.jpg

sciana w tym miejscu bedzie przykryta płytą na wysokośc blatu

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez india (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

bardzo ładna ta kuchnia a i lodówka pasuje. Czasem warto facetowi ustąpić, żeby później nie było, że jego pomysły nie są uwzględniane.



dokładnie icon_wink.gif tym bardziej, że mój maż dziś tak do mnie w tej kuchni powiedział: kochanie nie sprzedamy tej lodówki, prawda??? (i tu pojawiło się spojrzenie kota ze Shreka)
Link do komentarza
Cytat

nie za mała?



zalezy jak dla kogo icon_wink.gif dla nas wystarczająca, w kuchni przebywamy sporadycznie... głównie po to by zrobic sobie cos do picia icon_wink.gif


Cytat

Witaj!Tempo macie ekspresowe icon_biggrin.gif
No i efekty-super!
A jak tam z finansami?Pamietam,ze w wontku "nasze domki za 200tys." planowaliście te budowę z 200tys.kredytu.Przekroczyliście budżet czy się trzymacie w planie? icon_wink.gif
Pozdrawiam i życzę szybkiego wprowadzenia!



dziekuję icon_smile.gif

Z finansami coraz gorzej icon_surprised.gif ze tak powiem dobilismy do wspomnianej kwoty 200 tyś - ale w to wliczam dosłownie wszystko co kupilismy do dzis i jest zwiazane z naszym domkiem - łącznie ze sprzetem AGD oraz czescia mebli.
Jak interesują Cie szczegóły pisz;)
Link do komentarza
W związku z zainteresowaniem troszkę o finansach.
Niestety, przyznaję się bez bicia, spis wydatków prowadziłam dość chaotycznie, więc nie wiem na ile bedzie czytelne to co napisze icon_wink.gif
Będzie dość ogólnie, mam jednak nadzieje, że komuś takie wyliczenia się przydadzą (kwoty w przybliżeniu)

6000 projekt,wypisy,mapki i inne papierzyska
24500 wypłata dla murarza
28000 materiały na sso (bloczki siporex, piach, deski, gwożdzie i wszystko inne co było potrzebne na tym etapie)
10000 2xstrop terriva
4000 hydraulik robocizna
15000 hydraulik materiały
4000 elektrycy robocizna (+ pozniejsze poprawki i zamontowanie halogenów)
3500 elektryka materiały
2000 kominiarz
9000 blacharz robocizna + materiał (dach płaski, papa termozgrzewalna)
9000 okna
1600 drzwi zew
2800 drzwi wew
9000 tynki wew cem-wap (robocizna)
2500 rodzielnia
do reszty nie potrafię przypisać konkretnych kwot icon_sad.gif

o ile dobrze policzyłam wyszło 128400

a na tę chwilę z naszego konta zniknęło 200 tyś, więc do tego co wypisałam wyżej proszę doliczyć ocieplenie budynku(styro 12cm) i tynk mineralny,wykończoną kuchnie wraz z meblami, wykonczona pralnia, łazienka na dole, salon z jadalnia (stanowią jedno pomieszczenie), zakupiono cały sprzet AGD, naroznik i stół z krzesłami icon_wink.gif aaa i jeszcze zakupiono płytki na korytarz oraz panele do sypialni - czekaja na położenie.

Gdyby nie to, że musimy kupić dosłownie wszystko(mówie o meblach i wyposażeniu) pewnie wystarczyłoby na zrobienie góry, a tak niestety to wszystko rozciągnie się w czasie.

Hmm... chyba napisałam wszystko.

A chciałam tylko powiedzieć, że wkład naszej pracy na poczatku budowy niestety znikomy... bo nie znamy się na tym oraz cierpimy na brak czasu. Na szczescie sami malujemy icon_biggrin.gif i panele mąż sam położy, reszta to fachowcy.

Jeżeli są jakieś pytania, wątpliwości do poszczególnych punktów proszę pytac/pisac
Link do komentarza
Nasz kuchnia dla stolarzy jest jakas pechowa, porysowali jedną płytę i szyba im się stłukła, więc wykonczenie troche przesunie się w czasie. Powiedzieli, że az im głupio, w życiu tak długo nie robili żadnej kuchni.
Oto efekty na teraz:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


a tu tż męczy się z gniazdkami

DSC01446.jpg



poza tym dodarł juz do nas narożnik icon_wink.gif
na razie jeszcze w 3 cześciach

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



a takie panele kupilismy do sypialni, już się nie mogę doczekać kiedy Tz je położy. sypialnia ma byc w jasnych kolorach

DSC01446.jpg


Link do komentarza
Cytat

Super - już jesteście na finiszu icon_wink.gif
Kuchnia bardzo ładna-trochę sie panowie pomęczą,ale będzie idealna!
Gratuluję i czekam na ciąg dalszy icon_wink.gif



dziekuje, no juz pomału trzeba się szykować do przeprowadzki icon_wink.gif

Cytat

Bardzo fajnie się czyta i muszę przyznać, że bardzo szybko wam idzie. Chyba podkradnę pomysł oddzielenia kuchni od salonu tymi podświetlanymi półeczkami. Powodzenia i czekam na zdjęcia z kolejnych kroków.



icon_wink.gif mozna ściągać hihi choć teraz nic nie mogę znalezc co fajnie będzie na tych półeczkach wygląło tzn ja sobie wyobrazilam co by było idealne, ale nigdzie tego nie moge dostac.

Mój płytkarz wrócił z zagramanicy icon_wink.gif i jutro zabiera się za korytarz czyli pomału i dół będzie skończony.

W środę przywożą stół i krzesła, no i robi się domowo icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

dziekuje, no juz pomału trzeba się szykować do przeprowadzki icon_wink.gif



icon_wink.gif mozna ściągać hihi choć teraz nic nie mogę znalezc co fajnie będzie na tych półeczkach wygląło tzn ja sobie wyobrazilam co by było idealne, ale nigdzie tego nie moge dostac.

Mój płytkarz wrócił z zagramanicy icon_wink.gif i jutro zabiera się za korytarz czyli pomału i dół będzie skończony.

W środę przywożą stół i krzesła, no i robi się domowo icon_lol.gif



Ja się ograniczę tylko do gratulacji, bardzo mi się podoba i nie ukrywam, kilka rzeczy sobie skopiuję icon_smile.gif w do naszego domku.
Link do komentarza
Fotki najwcześniej w weekend icon_wink.gif

Na razie wrzucam foto z netu krzesła, ale obicie szare http://www.stolmeb.home.pl/s41.htm

oraz stół http://meble.meblopol.pl/photo/product_big...2b8be1259b5.jpg

Płytki na korytarzu położone, jeszcze cokół i fuga do zrobienia.
Tak w ogóle dumam nad sypialnia, zakochałam się w kolekcji modern (VOX)
Ale niestety oprócz łóżka reszta tzn. szafa, stolik nocny i komoda mi nie pasują i musiałabym to zamówić u stolarza ;/ wolałabym w innych wymiarach, tylko nie wiem czy podołam finansowo. I teraz tak myslę ... czy nie lepiej (taniej)zdecydować się na jakiegos innego gotowca. kurcze tylko, że ja już tak mam , że jak się na coś uprę to nic innego już mi się nie podoba icon_razz.gif
Link do komentarza
ogólnie u nas panuje niezły chaos... i tak pewnie jeszcze z tydzień się utrzyma, w sumie póki płytkarz będzie jeszcze działał na korytarzu to ja nie jestem w stanie wiele zrobić w kategoriach porządkowych.

w takim razie pare fotek z dziasiaj (proszę nie zwracać uwagi na bałagan icon_wink.gif)

nasz nowy nabytek stół i krzesła icon_biggrin.gif
dziś był super słoneczny dzień przez co trudno było mi zrobić zdjęcia. kolor stołu dąb czekoladowy na zdjeciach bardziej mahoniowy icon_wink.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



w końcu zamontowana deszczownia

DSC01446.jpg



oraz niedokończona sypialnia, ale pomału jakoś to zaczyna wyglądać icon_lol.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


Link do komentarza
Weekend spedzony na sprzątaniu i efekt mizerny, wszystko się jeszcze kurzy icon_mad.gif

poustawialismy troszkę w salonie, wiele rzeczy jeszcze brakuje, ale na razie trzeba się zadowolić tym co mamy icon_wink.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



wrzucam tez zdjecie z łazienki gdzie lustro juz zostało wstawione, niestety cały czas mnie razi włącznik na ramie icon_sad.gif no trudno jakos musze to przeżyć

DSC01446.jpg




oraz świeżo obłożone nasze schody kartonowe, przez najblizsze miesiące tak to niestety będzie wyglądac icon_eek.gif

DSC01446.jpg




dzis dokupilismy jeszcze panele na górę, zachorowałam też na ławę i chyba ja zamówie icon_wink.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
SUPER!!!Na prawdę idziecie jak burza!
Piszesz ,ze dużo rzeczy Wam jeszcze brakuje-ale zobacz ILE JUŻ MACIE!!!!!
Ten włącznik na ramie lustra to szczegół- łazienka nie traci swego uroku przez to icon_wink.gif
A kartonowe schody?Potem będziecie to wspominać z łezką w oku-bo czas budowy to sumie cięzki ale piękny czas... icon_wink.gif
Zazdroszczę Ci tak szybkiej budowy icon_biggrin.gif
Ja póki co czekam wciąż na działkę.....ale postanowiłam,ze skoro jesteśmy jeszcze przed budową to trochę zaopatrze się w niezbedne rzeczy do domu, coby potem było mniej wydatków na raz(dobry mop-bo to podstawa!, ściereczki kuchenne,ręczniki do łazienki,talerze, sztućce, drobny sprzęt AGD itp.)
Jesteśmy zmuszeni tez do kupna lodówki , kuchenki i zlewu(do zabudowy)-tak więc potem juz odpadną te koszta-wybieramy takie co będa nam pasować do przyszłej kuchni.Teraz łatwiej wydać niż podczas budowy icon_biggrin.gif
Życzę Wam szybkiego "dopieszczenia" domku i miłego mieszkania-wklejaj zdjęcia-bo na prawdę super się oglada jak to wszystko się ładnie mebluje i ..tak szybko icon_wink.gif !!!
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ale jesteś szybka, fajny domek Wam wyszedł icon_smile.gif



dziekuję icon_wink.gif niestety teraz mieliśmy krótką przerwę, ale w weekend działamy dalej


Cytat

SUPER!!!Na prawdę idziecie jak burza!
Piszesz ,ze dużo rzeczy Wam jeszcze brakuje-ale zobacz ILE JUŻ MACIE!!!!!
Ten włącznik na ramie lustra to szczegół- łazienka nie traci swego uroku przez to icon_wink.gif
A kartonowe schody?Potem będziecie to wspominać z łezką w oku-bo czas budowy to sumie cięzki ale piękny czas... icon_wink.gif
Zazdroszczę Ci tak szybkiej budowy icon_biggrin.gif
Ja póki co czekam wciąż na działkę.....ale postanowiłam,ze skoro jesteśmy jeszcze przed budową to trochę zaopatrze się w niezbedne rzeczy do domu, coby potem było mniej wydatków na raz(dobry mop-bo to podstawa!, ściereczki kuchenne,ręczniki do łazienki,talerze, sztućce, drobny sprzęt AGD itp.)
Jesteśmy zmuszeni tez do kupna lodówki , kuchenki i zlewu(do zabudowy)-tak więc potem juz odpadną te koszta-wybieramy takie co będa nam pasować do przyszłej kuchni.Teraz łatwiej wydać niż podczas budowy icon_biggrin.gif
Życzę Wam szybkiego "dopieszczenia" domku i miłego mieszkania-wklejaj zdjęcia-bo na prawdę super się oglada jak to wszystko się ładnie mebluje i ..tak szybko icon_wink.gif !!!



dziekuję icon_wink.gif
no tak staram się na to wszystko patrzeć optymistycznie. ważne, że bedziemy mieli gdzie mieszkać, a reszta jakoś z czasem też będzie skończona.
kupuj drobiazgi, bo później będą ważniejsze wydatki. ja dopiero teraz to doceniłam

Cytat

Też jestem pod wrażeniem ..... bardzo fajne i przytulne wnętrza - jednocześnie z klasą urządzone ... icon_smile.gif



dziekuje

Cytat

No i jak... zadowalaliście się tym? I jak było?



super icon_biggrin.gif

z nowinek, przyszło łóżko. mąż dziś je skręcał i wygląda OK.

Mam dylemat... planowałam zrobic cała sypialnie tzn jeszcze zrobic szafe na wymiar i dokupic szafki nocne i komode, oraz zainwestowac w szafke do łazienki i drzwi przesuwane do pralni. Jednak stwierdziłam, że może lepiej kupic meble do salonu, no i już w sumie mam coś na oku icon_wink.gif niestety teraz nie moge miec wszystkiego. i tak sobie mysle, ze urzadzimy salon, zamowimy szafe do sypialni, a reszta moze na razie poczekac
Link do komentarza
Przestawiliśmy stół, teraz jest równoległe do balkonu. w sumie jest teraz mniej miejsca, ale ta wersja bardziej mi sie podoba i raczej tak zostanie icon_wink.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Oprócz tego nasze łoże icon_razz.gif

DSC01446.jpg



i zamontowana bateria w kuchni

DSC01446.jpg




Zaczęłam sobie zaprzątać głowę zakończeniem budowy - potrzebne do banku. Ale czy ja coś takiego otrzymam nie mając ukończoinej całości????

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...