Skocz do zawartości

Wykorzystywanie inwestora


Draagon

Recommended Posts

ostatnio mam przemożne wrażenie, że Inwestor jest dojną krową, dla banków, wykonawców, producentów.. tylko mruczeć mu pozostaje jak jest dojony po równo przez wszystkich.
Proszę opisujcie tu ewidentne próby orżnięcia Was przez banki, wykonawców, producentów. Z podaniem szczegółów jak sie nie dać wmanewrować i ile ostatecznie zapłaciliście za dany produkt/usługę.

Z mojego życia:

Z mojego etapu budowy koparkowy:
Pytanie:
1) Ile Pan bierze za kopanie 1mb fundamentu
- 7zł za łyżkę 45cm ( obsypka powiedzmy 5cm) na 1m głębokości
2)Ile za wykopanie 60m3 dołu na głębokość 1m ?
- Panie w takim gruncie ( humus/glina iły), to ze 3 dni roboty no nie mniej niz 3000-4000 złotych..

(więc podliczmy): kopanie fundamentu w miarę precyzyjnie z dokładnością do +/-5cm(fundament) przy przeliczeniu do kopania dołu pod żwirowy GWC = (2x7zł "szerokość łyżki 45cm) x 10m(długość) x 6m(szerokość) = 14zł x 10 = 140zł x 6 = 840 zł
Więc przy kopaniu dołu +/- 0,5m różnicy przy szerokości i długości jestem rypany bez mała na 2200-3200 złotych.
A do kopania dołu niech mnie ktoś oświeci, nie potrzeba użyć minikoparki tylko normalnej pełnowymiarowej, gdzie powinno to trwać max 4-6h roboczych przy cenie 80/90 zł na godzinę ( ogłoszenia z Allegro )
Więc stosując max 6h x 90 zł daje nam to 540zł.
Oczywiście zrezygnowałem z miejsca usług tego koparkowego. Nowego znajdę wkrótce icon_smile.gif
Przeraziło mnie to, że to dopiero najprostszy etap prac, a już próbują rżnąć.


Link do komentarza
ile?
1000
ok


ile?
1000
ok

ile?
1000
co żeś pan ochu... ?!!!!

tak to się odbywa
może słowa inne ,ale idea ta sama

ja bym chciał zarabiać więcej niz zarabiam, rozumiem, że to godne napiętnowania,
powinienem być uczciwy - no zajebiście
ale kto ma ustalić, co jest uczciwe, co już nie?
a raczej do jakiego progu moje zarobki będą uczciwe, a powyżej tego progu już nie?
kto to określi?
ja?
próg będzie baaaardzo wysoko
Ty?
nie sądzę, że dasz mi zarobić
(jak się jeszcze wku... na mnie)

Link do komentarza
Masz rację wkur.. łeś Mnie i ni ch.. ci nie dam zarobić.
Ale jeżeli prowadzisz jakąś firmę to współczuje twoim klientom.
Z drugiej strony dzięki za lekcję 1
Cytat

ile?
1000
ok

ile?
1000
co żeś pan ochu... ?!!!!

tak to się odbywa
może słowa inne ,ale idea ta sama



Kompletnie mi to nie pasuje, ale albo będę dojony, albo będę znerwicowany.
Zadziwia mnie jedno - jakim cudem tacy wykonawcy są wciąż na rynku ?
W myśl zasady 9 się nie nabierze ale 10 łyknie, więc i tak będę na swoim ?
Link do komentarza
Wykonawca , przedsiębiorca , sprzedawca ..... powinien mieć stawki na rynku konkurencyjne .....
Inwestor budujący dom z reguły nie jest głupi i powinien rozeznać sytuację wcześniej jeśli chodzi o koszty po to , żeby właśnie nie dać się "orżnąć" i wybrać optymalna dla siebie ofertę.
Wykonawca , przedsiębiorca , sprzedawca który zawyża ceny , kombinuje , podaje niejasne warunki sam sobie dołki kopie , ponieważ obsługuje raczej niewielki teren - a opinia o Nim jest przekazywana z ust do ust , od inwestora do inwestora ... i wcześniej czy później się to zemści .... powinien zdawać sobie sprawę z tego, że to już nie jest ciemnogród ... ludzie korzystają z internetu , mogą sprawdzić o nim opinie .... a przede wszystkim w tej branży działa się z "poleceń" .... więc oczywiste jest , że jeśli ktoś będzie zawiedziony - nie poleci dalej .... i można się obudzić w pewnym momencie z ręką w nocniku .... icon_wink.gif

Ale oczywiście nie każdy posiada instynkt samozachowawczy na odpowiednim poziomie - i zdarza się różnie ...

W życiu nie przyszłoby mi do głowy przyjąć jakąś ofertę tudzież coś zakupić - nie porównując gdzie indziej .....
Natomiast z innej beczki - oczywiście byłabym skłonna zapłacić więcej jeśli byłabym pewna , że warto .... i nie traktowałabym tego jako "orżnięcia" tylko jako świadomą decyzje w kontekście "jakość-cena" ...

ponadto .... tutaj jest więcej ....
https://forum.budujemydom.pl/Co-Powinien-Wi...ie--t12436.html
Link do komentarza
No faktycznie EZS świetnie to podsumował


pamiętać, że dla ekipy to jest TYLKO PRACA a nie sens życia, To zdanie jest chyba najważniejsze. Bo w pracy większość myśli jak zarobić najwięcej najmniejszym wysiłkiem.

I to staje sie moim mottem w rozmowach z wykorzystywaczami icon_biggrin.gif.
Ale piszcie ludzie jak was próbowano orżnąć. Zawsze to zwiększy czujność innych by się orżnąć nie dali icon_smile.gif
Link do komentarza
labas czemu nic nie możesz poradzić ?


Daga bo wy sie rządzicie emocjami a my chłodną kalkulacją icon_razz.gif
Piwka ??icon_razz.gif
Przeca mu mordy nie obiję bo już ledwo mu szczęka się trzyma :]
A że powiedział barbossa mi do słuchu... no przeca miał rację.
Albo ja ich albo oni mnie..
Ze mi to nie pasi.. a kto mówił, że życie jest lukrowane na różowo ?
A to, że 90% roboty będę musiał odwalić sam i nie dam ch... zarobić,
a to już inna bajka icon_smile.gif o złym inwestorze i pierniczonych po toruńsku cwaniaczkach..
Link do komentarza
Draagon, wszyscy wszystkich próbują doić. Mnie doją w pracy. daję się, bo na razie mam inne, pozakasowe, powody, żeby pracy nie zmieniać. Ale jak mi się ideowość znudzi, to powiem "nie" i będzie ogólne zdziwienie icon_wink.gif

Wykonawcom, niestety, też się nieraz udało. Np tynkarz - umówilismy się na ileś tam za m2, zapomniałam o obróbkach okien, drzwi, a on nie wspomniał. Potem mnie pyta, czy też ma robić. No, ma. Po pracy za ww obróbki tak mnie sksował, że też miałam chęć zawołać, czy oh.... Ale co miałam zrobić - nie było tego w umowie, potraktował jako pracę ekstra, praca zrobiona - zapłaciłam. Szczególnie, że miałam przeprowadzkę za miesiąc. Podobnie ciesla - umówiony mnie wystawił do wiatru, potrzebowałam "na gwałt" no i zapłaciłam za pośpiech. Tutaj to nawet nie pytałam o cenę. Wiedziałam, że ile powie, tyle zapłacę (no w granicach rozsądku).
Podsumowując - u mnie doili, jak się śpieszyłam albo umowę zaniedbałam.... Edytowano przez ezs (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
3/4 moich robót to poprawki po innych. Inwestorzy w obawie przed " wydojeniem " biorą najtańszych , a ci żeby wyjść na swoje odstawiają takie fuchy , że włos się jeży na mojej siwej głowie. Rada dla inwestorów ; brać z polecenia , nie płacić najniższych stawek, wziąć doświadczonego kierownika budowy. ( ktoś powiedział , że najlepszy skorpion ) Jan.
Link do komentarza
No nie wiem co to za fachman by musiał być, by 60m3 kopać za 3000-4000 zł.
A tak dodam, znalazłem sprzęt który dół ten zrobi mi za... 250 zł icon_biggrin.gif

Swoją drogą cena 250zł za 17 ton piasku to dużo czy raczej dobra cena ?

Ja miałem ekstra hydraulika do M-3 - dałem 400 zł za robociznę i materiały - jakby powiedział, że chce wiecej - tez bym pewnie dał bo super robote zrobił..

Co do szczegółów - to u mnie płytkarz zapominał o co sie umawialiśmy i chciał bym dopłacił..
Nie robiłem tego, z roboty mi nie uciekł, ale bujał się 1,5 miesiąca z 17m2 płytek.. Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Trzeba było od razu napisać, że to pod dachem... 
    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...