Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Ranking odkurzaczy z filtrem HEPA

Recommended Posts

Ranking nie ma jednoznacznych zwycięzców, ponieważ każdy użytkownik ma nieco inne potrzeby (jak również dlatego, iż część producentów nie udostępnia niektórych istotnych danych na temat swoich urządzeń), jednak postaramy się wskazać w każdej z kategorii model, którego wybór jest naszym zdaniem najrozsądniejszy, wraz z krótkim uzasadnieniem.

Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/wyposazenie-wnetrz/12065-ranking-odkurzaczy-z-filtrem-hepa

Gość przemek
gościu nie wiem na jakiej podstawie porównujesz odkurzacze ale wejdz do byle jakiego sklepu i porównaj model zelmera solaris i philips 9170 i zobacz róznice bo jak narazie robisz ranking gdzie wszedzie opisujesz ze zelmer jest najlepszy a wystarczy troche posiedziec w sklepie i popatrzec jak dziala jeden i drugi.

Gość Anna
Problem polega na tym że na podstawie tej tabeli nie jesteś w stanie ich porównać bo najbardziej interesujących danych (moc ssania) zelmer nie podaje. Jestem ciekawa na jakiej podstawie wysnułeś swój zarzut ;P.

Gość jaro
Electrolux UltraOne Z8870. Odkurzacz posiadam od 1 roku, jest ciężki aczkolwiek solidny, spory zasięg kabla, w miarę cicha praca, cena worków też bez większego dramatu jak się je dostanie - sa duże problemy , sterowanie odkurzaczem z pilota w rączce rewelacja choć włącznik jest troche nie w tym miejscu bo sie go czesto naciska i po odkurzaniu , no i elektroszczotka jeżeli działa to świetna sprawa - właśnie jeżeli działa ... bo póki co mój odkurzacz jest w serwisie 4 raz i czeka na jej naprawę.Tak na prawde to nie wiadomo co sie z nim dzieje - wymieniony wąż , rura , dalej coś nie łaczy i za każdym razem zgłaszana jest elektorszczotka do naprawy , niby działa tylko na parkiecie i na wykładzinie bez włosia , jak wykladzina ma troszke dłuższy włos to przestaje krecić się szczotka ( w instrukcji jest że można odkurzać z włączoną elektroszczotką dywany do 15mm , a mój ma ok 10mm i lipa). Odkurzacz kosztował sporo pieniędzy i fakt, że po roku trafił pierwszy raz do serwisu to jakieś nieporozumienie . gwarancja też jest sprytnie napisana , nie przedluża sie o okres pobytu sprzetu w serwisie, a żeby wymienili sprzet na nowy to musza odbyć sie 4 naprawy elementu i tylko ten element jest wymieniany nie cały odkurzacz.Mieszkanie moje jest spore 70 m2 , ale posiadam tylko, a może , aż 3 dywany, nie mam zwierząt także tak naprawdę nie był intensywnie użytkowany. Stosunek jakości do ceny przesadzony.

Ja polecam wszsytkim mój nowy zakup, kosmiczny odkurzacz Sebo. Ogromną zaletą jest to iż ten odkurzacz nie posiada wyrzutu powietrza. Wciągane powietrze rozchodzi się całą powierzchnią obudowy na zasadzie wyrównywania ciśnień. Szczelny system redukuje do minimum hałas podczas działania silnika. Sebo posiada pozytywną opinię British Allergy Foundation przez co są polecane dla alergików. Inne parametry: moc silnika 1300 W, 3 stopniowy układ filtracji, wielowarstwowy worek, elektroszczotka.

Gość Sławek
Ciekawe na jakiej podstawie ten ranking? Czyżby na podstawie danych znamionowych podawanych przez producenta? Moglibyście przynajmniej zadzwonić do Zelmera i zapytać o moc ssania, producent celowo ich nie podaje, gwarancja nie obejmuje żadnych części plastikowych...z powodu? Bardzo kiepskich tworzyw sztucznych. Ładne są tylko lakiery aby zachęcić do zakupu. Filtry hepa stosowane tylko wymienne co podraża eksploatację oraz psujące się rury teleskopowe. Prawdę mówiąc nie wiem co kupić!

Gość Łukasz
Zgadzam sie ze Sławkiem . Szukam odkurzacza bo mój zelmer po 4 latach nagle przestał działać. Mowa tu o odkurzaczu wodnym za 700zl. Rura teleskopowa odmówiła już po pół roku, częsc nienaprawialna.

Cytat

Ciekawe na jakiej podstawie ten ranking? Czyżby na podstawie danych znamionowych podawanych przez producenta? Moglibyście przynajmniej zadzwonić do Zelmera i zapytać o moc ssania, producent celowo ich nie podaje, gwarancja nie obejmuje żadnych części plastikowych...z powodu? Bardzo kiepskich tworzyw sztucznych. Ładne są tylko lakiery aby zachęcić do zakupu. Filtry hepa stosowane tylko wymienne co podraża eksploatację oraz psujące się rury teleskopowe. Prawdę mówiąc nie wiem co kupić!

Niestety ale to prawda icon_cry.gif

Gość Firrka
Z zelmerem miałam dobre doświadczenia, jakiś czas temu zmieniałam i polecam model eco power z filtrem hepa, dałam niecałe 240zl i jestem zadowolona, niewielkie średniej mocy ale naprawdę w porządku sprzęt

Gość Marek
Niestety, zalecany Philips FC9256 nie jest wyposażony w H13 a jedynie jak podaje producent (http://www.philips.pl/c-p/FC9256_01/ergofit-odkurzacz-bezworkowy-z-uchwytem-postureprotect/dane-techniczne)H10(E10).

Gość weronika
Czy te odkurzacze naprawdę są tak dobre i warte swojej ceny? Co możecie mi o nich powiedzieć? Przymierzam się do kupna własnego, ale nie jestem przekonana. Z jakim filtrem hepa, jakiej firmy najlepiej? Dobra jakość w dobrej cenie.

Pomóżcie :)

Gość edi
a jak dla mnie roboty sprzątające to rozwiązanie, wygodne i przyjemne. Polecam zastanowić się nad takim "okurzaniem", sam byłem zaskoczony funkcjonalnością.

Gość Dociekliwy Grzegorz
Moim zdaniem opartym na testach domowych roboty sprzątające fajna rzecz tylko na pewno nie mogą być podstawowym odkurzaczem w domu jak się ma zwierzaka w domu i trochę wykładziny bądź dywanu.Tutaj fajnym rozwiązaniem są odkurzacze bezworkowe ale te lepsze jak to nazywają w sklepach multicyklonik. Rzeczywiście odkurzają z taką samą mocą przy pustym zbiorniku jak i przy pełnym często maja na wyposażeniu Turboszczotkę (fantastyczna do sierści). Widziałem dwie fajne marki takich odkurzaczy VAX i Dyson przy czym ten pierwszy jest dużo cichszy i o dziwo mocniejszy natomiast wygląd Dysona powala odjazd, kosmos.
Obie firmy do tanich nie należą Vax ok 1000zł Dyson jeszcze droższy no cóż nie ma rzeczy tanich i dobrych.

Gość Marek
pominięto polską marke - PROFI. Na pewno za podobna cene wyższa jakość wykonania

Gość Magda
Zgadzam się z komentarzem kuby1739, im więcej bajerów tym szybciej odkurzacz się psuje. Ja od kilku lat korzystam z workowego odkurzacza furio invest z filrem hepa. Tradycyjny odkurzacz, żadnych wydziwianych funkcji a najważniejsze żeby dobrze odkurzał

Gość Marcin
Wszystkie te urządzenia nadają się co najwyżej do sprzątania samochodu lub domu po remoncie. W życiu nie użyłbym ich do sprzątania mieszkania czy domu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Musisz te rośliny jakoś odseparować, poczytaj w sieci jak to zrobić, sama nie wiem, bo szczerze powiedziawszy, nie miałam nigdy takiego problemu, co do pomalowania to poradziłabym Ci pomalować impregnatem luxdecor NJORD ,on pięknie tworzy powłokę satynową, podkreślającą rysunek słojów. Pamiętaj też o tym,żeby ładnie odtłuścić powierzchnię i oszlifuj ja zanim zaczniesz impregnować.
    • Czy wiesz, że od tego roku wszystkie polowania zbiorowe muszą być przez myśliwych zgłoszone do urzędu gminy i co najmniej 9 dni przed datą polowania miejsce oraz termin jego rozpoczęcia i zakończenia muszą być podane w formie obwieszczenia na stronie internetowej urzędu gminy? Czy wiesz, że każdy właściciel, posiadacz lub zarządca gruntu, na którym będzie odbywać się takie polowanie, może zgłosić do wójta sprzeciw wobec tego polowania, jeśli miałoby ono zagrażać bezpieczeństwu lub życiu ludzi, np. pracujących w polu, zbierających grzyby albo spacerujących po lesie? Czy wiesz, że organizator polowania obowiązany jest oznakować obszar tego polowania tablicami ostrzegawczymi? ➊ SPRAWDŹ czy w Twojej gminie w najbliższym czasie odbędą się jakieś polowania zbiorowe. Jeśli nie możesz znaleźć obwieszczenia na stronie urzędu gminy, ZADAJ to pytanie emailem.
      ➋ ZGŁOŚ SPRZECIW wobec zaplanowanego na Twoim terenie polowania zbiorowego.
      ➌ POWIADOM POLICJĘ jeśli polowanie nie jest oznakowane tablicami ostrzegawczymi lub odbywa się w odległości mniejszej niż 500 m od trwającego zebrania publicznego lub w odległości mniejszej niż 150m od zabudowań mieszkalnych lub jest wykonywane w obecności dzieci do 18 roku życia (np. dzieci biorą udział w nagance).    
    • Obecnie na rynku najlepszym rozwiązaniem wydają się być markizy zewnętrzne Fakro. Temat dość stary, ale warto by nie skupiać się tylko na samych roletach, bo to rozwiązanie kompletnie odbierające dostęp w domu do światła. A markizy mają tę zaletę, że światło wpuszczają. I są łatwe w samodzielnym montażu.
    • Zwróć uwagę, że ta sypialnia/pokój ma dodatkowo garderobę więc po co większa ma być ta sypialnia. Otwarta komunikacja sprawia optycznie że pomieszczenia są większe bo nie ograniczają  ich żadne ścianki działowe. Tam masz podaną p.u. i powierzchnię po podłodze, pokoje mają po podłodze prawie 45 m2 a p.u. prawie 15 m2. Co do wysokości  to wokół obrysu dachu biegnie linia przerywana oznacza ona ściankę (tzw ślepą ściankę kolankową) a przy niej łóżka tak więc wysokość musi być coś około 1 m więc wystarczająca aby nie kolidowało z łóżkiem. Natomiast co do łazienki to tam jest wanna narożna a nie prysznic.
  • Popularne tematy