Skocz do zawartości

Ranking odkurzaczy z filtrem HEPA


Recommended Posts

Ranking nie ma jednoznacznych zwycięzców, ponieważ każdy użytkownik ma nieco inne potrzeby (jak również dlatego, iż część producentów nie udostępnia niektórych istotnych danych na temat swoich urządzeń), jednak postaramy się wskazać w każdej z kategorii model, którego wybór jest naszym zdaniem najrozsądniejszy, wraz z krótkim uzasadnieniem.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/wyposazenie-wnetrz/a/12065-ranking-odkurzaczy-z-filtrem-hepa

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość przemek
gościu nie wiem na jakiej podstawie porównujesz odkurzacze ale wejdz do byle jakiego sklepu i porównaj model zelmera solaris i philips 9170 i zobacz róznice bo jak narazie robisz ranking gdzie wszedzie opisujesz ze zelmer jest najlepszy a wystarczy troche posiedziec w sklepie i popatrzec jak dziala jeden i drugi.
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Problem polega na tym że na podstawie tej tabeli nie jesteś w stanie ich porównać bo najbardziej interesujących danych (moc ssania) zelmer nie podaje. Jestem ciekawa na jakiej podstawie wysnułeś swój zarzut ;P.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Electrolux UltraOne Z8870. Odkurzacz posiadam od 1 roku, jest ciężki aczkolwiek solidny, spory zasięg kabla, w miarę cicha praca, cena worków też bez większego dramatu jak się je dostanie - sa duże problemy , sterowanie odkurzaczem z pilota w rączce rewelacja choć włącznik jest troche nie w tym miejscu bo sie go czesto naciska i po odkurzaniu , no i elektroszczotka jeżeli działa to świetna sprawa - właśnie jeżeli działa ... bo póki co mój odkurzacz jest w serwisie 4 raz i czeka na jej naprawę.Tak na prawde to nie wiadomo co sie z nim dzieje - wymieniony wąż , rura , dalej coś nie łaczy i za każdym razem zgłaszana jest elektorszczotka do naprawy , niby działa tylko na parkiecie i na wykładzinie bez włosia , jak wykladzina ma troszke dłuższy włos to przestaje krecić się szczotka ( w instrukcji jest że można odkurzać z włączoną elektroszczotką dywany do 15mm , a mój ma ok 10mm i lipa). Odkurzacz kosztował sporo pieniędzy i fakt, że po roku trafił pierwszy raz do serwisu to jakieś nieporozumienie . gwarancja też jest sprytnie napisana , nie przedluża sie o okres pobytu sprzetu w serwisie, a żeby wymienili sprzet na nowy to musza odbyć sie 4 naprawy elementu i tylko ten element jest wymieniany nie cały odkurzacz.Mieszkanie moje jest spore 70 m2 , ale posiadam tylko, a może , aż 3 dywany, nie mam zwierząt także tak naprawdę nie był intensywnie użytkowany. Stosunek jakości do ceny przesadzony.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Ja polecam wszsytkim mój nowy zakup, kosmiczny odkurzacz Sebo. Ogromną zaletą jest to iż ten odkurzacz nie posiada wyrzutu powietrza. Wciągane powietrze rozchodzi się całą powierzchnią obudowy na zasadzie wyrównywania ciśnień. Szczelny system redukuje do minimum hałas podczas działania silnika. Sebo posiada pozytywną opinię British Allergy Foundation przez co są polecane dla alergików. Inne parametry: moc silnika 1300 W, 3 stopniowy układ filtracji, wielowarstwowy worek, elektroszczotka.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Ciekawe na jakiej podstawie ten ranking? Czyżby na podstawie danych znamionowych podawanych przez producenta? Moglibyście przynajmniej zadzwonić do Zelmera i zapytać o moc ssania, producent celowo ich nie podaje, gwarancja nie obejmuje żadnych części plastikowych...z powodu? Bardzo kiepskich tworzyw sztucznych. Ładne są tylko lakiery aby zachęcić do zakupu. Filtry hepa stosowane tylko wymienne co podraża eksploatację oraz psujące się rury teleskopowe. Prawdę mówiąc nie wiem co kupić!
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Gość Łukasz
Zgadzam sie ze Sławkiem . Szukam odkurzacza bo mój zelmer po 4 latach nagle przestał działać. Mowa tu o odkurzaczu wodnym za 700zl. Rura teleskopowa odmówiła już po pół roku, częsc nienaprawialna.
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

Ciekawe na jakiej podstawie ten ranking? Czyżby na podstawie danych znamionowych podawanych przez producenta? Moglibyście przynajmniej zadzwonić do Zelmera i zapytać o moc ssania, producent celowo ich nie podaje, gwarancja nie obejmuje żadnych części plastikowych...z powodu? Bardzo kiepskich tworzyw sztucznych. Ładne są tylko lakiery aby zachęcić do zakupu. Filtry hepa stosowane tylko wymienne co podraża eksploatację oraz psujące się rury teleskopowe. Prawdę mówiąc nie wiem co kupić!


Niestety ale to prawda icon_cry.gif
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość Firrka
Z zelmerem miałam dobre doświadczenia, jakiś czas temu zmieniałam i polecam model eco power z filtrem hepa, dałam niecałe 240zl i jestem zadowolona, niewielkie średniej mocy ale naprawdę w porządku sprzęt
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Niestety, zalecany Philips FC9256 nie jest wyposażony w H13 a jedynie jak podaje producent (http://www.philips.pl/c-p/FC9256_01/ergofit-odkurzacz-bezworkowy-z-uchwytem-postureprotect/dane-techniczne)H10(E10).
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Czy te odkurzacze naprawdę są tak dobre i warte swojej ceny? Co możecie mi o nich powiedzieć? Przymierzam się do kupna własnego, ale nie jestem przekonana. Z jakim filtrem hepa, jakiej firmy najlepiej? Dobra jakość w dobrej cenie.

Pomóżcie :)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość Dociekliwy Grzegorz
Moim zdaniem opartym na testach domowych roboty sprzątające fajna rzecz tylko na pewno nie mogą być podstawowym odkurzaczem w domu jak się ma zwierzaka w domu i trochę wykładziny bądź dywanu.Tutaj fajnym rozwiązaniem są odkurzacze bezworkowe ale te lepsze jak to nazywają w sklepach multicyklonik. Rzeczywiście odkurzają z taką samą mocą przy pustym zbiorniku jak i przy pełnym często maja na wyposażeniu Turboszczotkę (fantastyczna do sierści). Widziałem dwie fajne marki takich odkurzaczy VAX i Dyson przy czym ten pierwszy jest dużo cichszy i o dziwo mocniejszy natomiast wygląd Dysona powala odjazd, kosmos.
Obie firmy do tanich nie należą Vax ok 1000zł Dyson jeszcze droższy no cóż nie ma rzeczy tanich i dobrych.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość Magda
Zgadzam się z komentarzem kuby1739, im więcej bajerów tym szybciej odkurzacz się psuje. Ja od kilku lat korzystam z workowego odkurzacza furio invest z filrem hepa. Tradycyjny odkurzacz, żadnych wydziwianych funkcji a najważniejsze żeby dobrze odkurzał
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
  • 3 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...