Skocz do zawartości

Oszacowywanie rachunków za prąd - kalkulator Vattenfall


Recommended Posts

Wrócę do oszczędności i oszacowania. Na początek trzeba zlikwidować drugi albo i trzeci telewizor, nie palić świateł jak w kościele na mszy i nie grzać ciągle wody w czajniku non-stop:) I dać sobie spokój z dogrzewaniem farelkami w zimie. Poza tym jak każdy dzieciak ma komputer odpalony to o czym tu gadać. Tak ziarnko do ziarnka i się uzbiera raz 30 PLN drożej raz 25 PLN a w skali roku to kilkaset PLN czyli kurtka albo buty:)
Link do komentarza
Cytat

Z tym czajnikiem to przesadzasz. Zagotowanie wody trwa 2min. Raczej lepiej oszczędzać na urządzeniach odpalonych cały czas. np lodówki, reku itp



Miałem na myśli zalewanie całego czajnika, włączanie, zapominanie o tym i tak kilka razy albo zalewanie całego dla jednej szklanki herbaty a reszta znowu stygnie i tak od nowa. A te 2KW x 2 min i załóżmy 15 razy w ciągu dnia to na 2 dni masz 1 KWh itd itp:) A sam czajnik normalnie użytkowany jest przydatny.


Oszczędności za prąd szukamy gdzie się da a czasem nawet bez sensu (moim zdaniem).
Ludzie kupują przecież żarówki energooszczędne za które płacą kilkanaście złotych - niby to dobre jak ktoś pali dzień i noc bo tak na dobra sprawę różnica przy żarówce 75W: kupujemy np 18W co daje tyle samo światła i mamy 57 W do przodu na godzinę i około 1,37 KW na dobę tyle, że to wyjdzie z 3 dni świecenia zima i pewnie z miesiąc latem - i pytanie- czy to się opłaca biorąc pod uwagę, że ta różnica w cenie zwróci nam się .... i tu niech ktoś policzy bo nie znam ceny 1kWh.

Wracając do czajnika - sumowanie wydatków za prąd tez powinno obejmować takie właśnie urządzenia, tym bardziej, że są one czasem nadmiernie bez potrzeby włączane. Edytowano przez gites (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...