Skocz do zawartości

pomocy-piec elektr. budżet:2 tys.


Recommended Posts

Witam serdecznie,
Idzie sroga zima, a stary piec elektryczny wysiadł-muszę pilnie kupić nowy i jestem zdana tylko na siebie. Proszę, doradźcie mi jaki wybrać elektryczny kocioł c.o. jednofunkcyjny do ogrzewania mieszkania - dysponuję niewielkim budżetem +-2 tys. zł. Mieszkanie jest w starej zabudowie, w oficynie, ma powierzchnię 120 m kw i nietypowy plan, każde pomieszczenie jest na innej wysokości (ściany elewacji są docieplone styropianem, okna są drewniane, maja ok. 8 lat). Jaka powinna być moc pieca?-czy 16kw, wtedy bierze mniej prądu, ale dłużej musi dogrzewać do odpowiedniej temperatury, czy
18kw, wtedy żre więcej, ale przez krótszy okres czasu.

Oczywiście nie można w ogóle liczyć na podpowiedź ze strony obsługi branżowych sklepów...., także ucieszy mnie każda cenna sugestia. icon_wink.gif
Link do komentarza
Witam, założmy, ze jest to stara zabudowa (mury bez ocieplenia) to można przyjąć wg tego wzoru zapotrzebowanie na ciepło:

Q [kW] = A [m2] * q [kW / m2]


gdzie :
q. = 0.05 zgodnie z aktualnymi przepisami
q. = 0.06 dobra izolacja zewnętrzna
q. = 0.08 przy normalnej izolacji ciepła domu
q. = 0.12 stare budownictwo

W Twoim przypadku: 120x0,12 = 14,4 KW - czyli moc urządzenia 15 kW w zupełności wystarczy.
Proszę sprawdź TEN link i weź pod uwagę cenę 2550 PLN.

Alternatywą jest TEN producent i moce urządzeń stopniowane podobnie. Ceny natomiast zbliżone jeśli nie wyższe.

Alternatywa kolejna i cenniki - zwróć uwage na kotły EKCO.Lz i EKCO.LN2. Z cennika wynika, że cena kotła EKCO.Lz o mocy 15 kW to 2 571,00 PLN brutto. Nie ma tu mowy o sterowniku, za który trzeba dodatkowo zapłacić.
Moze się okazac, ze dokładna analiza zapotrzebowania na ciepło ograniczy Cię do zakupu urządzenia o mocy 12 kW, ale to oszczędności zaledwie kilkudzieięciu złotych przy zakupie.
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie,
Idzie sroga zima, a stary piec elektryczny wysiadł-muszę pilnie kupić nowy i jestem zdana tylko na siebie. Proszę, doradźcie mi jaki wybrać elektryczny kocioł c.o. jednofunkcyjny do ogrzewania mieszkania - dysponuję niewielkim budżetem +-2 tys. zł. Mieszkanie jest w starej zabudowie, w oficynie, ma powierzchnię 120 m kw i nietypowy plan, każde pomieszczenie jest na innej wysokości (ściany elewacji są docieplone styropianem, okna są drewniane, maja ok. 8 lat). Jaka powinna być moc pieca?-czy 16kw, wtedy bierze mniej prądu, ale dłużej musi dogrzewać do odpowiedniej temperatury, czy
18kw, wtedy żre więcej, ale przez krótszy okres czasu.

Oczywiście nie można w ogóle liczyć na podpowiedź ze strony obsługi branżowych sklepów...., także ucieszy mnie każda cenna sugestia. icon_wink.gif


Witam
Proponuję taki piec:
http://allegro.pl/elektryczny-kociol-c-o-e...1221727057.html

lub taki:
http://allegro.pl/elektryczny-kociol-c-o-e...1233199626.html

pozdrawiam
Link do komentarza
To oferta kolejnego producenta i TU cennik - ceny na stronie producenta sa wyższe od tych podanych powyżej. Taki urok tego serwisu. Proszę poszukać kotła o mniejszej mocy. Zbliżamy się do założonego przez Ciebie budżetu.

Oferta, którą podałem ja i przedmówca to nie koniec możliwości, ale niestety inne propozycje wykraczają znacznie poza cenę.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...