Skocz do zawartości

Parapety zewnętrzne - rodzaje


Recommended Posts

  • 6 lata temu...
Na zewnątrz mam parapety stalowe drewnopodobne takzwany renolit z folią winchester a wewnątrz drewnopochodne płyta mdf zalewana żywicą i malowana na biało mimo ze stary dom spora wilgoć nic się nie dzieje (od kliku lat już są) stosunek jakość cena bardzo dobry . W przednim mieszkaniu miałem zwykłe plastikowe wewnątrz i dość duża wilgoć(nie wiem czemu okna strasznie się pociły) i od parapetu popękała i odeszła zewnętrzna warstwa , mimo że to co teraz mam producent nazywa to jakoś kom kompozyt-drewno czy jakoś tak są 30% droższe ale efekt lepszy o 100%
Link do komentarza
Dnia 17.02.2017 o 09:51, Pomocnik napisał:

Wymarzone okna kupione i osadzone w ścianach to jeszcze nie koniec pracy. Niezbędne jest zamontowanie parapetów zewnętrznych, które ochronią ścianę przed zaciekami i zawilgoceniem. 

No i zaizolowanie termiczne parapetów zewnetrznych - ważne - bo zwykle pod oknami sa kaloryfery - a jeśli we wnęce, to znaczy, że ścianka tam jest cieńsza, wiec straty sa wieksze! 

Poniewaz ciepło ucieka w górę, więc ta warstwa powinnna być wększa - bo dodatkowo różnica temperatur pry oknie jest najwieksza!

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...