Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Cytat

czy ktos moze stwierdzic ile potrzeba rolek tapety na 15m2 pokoj? albo co zrobic jesli tapety brakuje.malowanie odpada i z dokupieniem takiej samej tez jest problem.. Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_neutral.gif">


Zaczynamy od zmierzenia obwodu pomieszczenia. Jeżeli pokój ma wymiar 3,5 na 4 metry, to jego obwód wynosi 15 metrów (3,5 + 3,5 + 4 + 4). Tę liczbę (15 metrów) dzielimy przez szerokość rolki (zazwyczaj jest to 53 centymetry czyli 0,53 metra). Wynik, w tym przykładowym obliczeniu 28,30, to liczba potrzebnych arkuszy. Zaokrąglamy go do góry i mnożymy przez wysokość pokoju dodając do niej co najmniej 6 centymetrów. Jeżeli tapeta ma wzór, który wymaga dodatkowo dopasowania, odpowiednio więcej. Załóżmy, że nasza tapeta nie ma wzoru wymagającego dopasowania, a pokój ma wysokość trzech metrów. 29 x 3,06 daje nam 88,74 metra - taka jest łączna długość tapety, której potrzebujemy. I ostatnie już działanie matematyczne, dzielenie przez długość jednej rolki. Ta ma zwykle 10 metrów, wychodzi nam zatem, że potrzebujemy 9 rolek. Nie odejmujemy powierzchni na drzwi i okna, tak jest mimo wszystko bezpieczniej, będziemy mieli pewność, że nie zabraknie nam tapety w trakcie pracy. Jeżeli jest możliwość możemy to zrobić, weryfikując nasze papierowe obliczenia zaznaczając sobie układ arkuszy w rzeczywistości, już na ścianie.

I dla leniwych :
Obliczarka potrzebnej ilości tapet
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...
Jeśli braknie to dokupuje się w sklepie gdzie kupiliśmy. Jeśli nie prawie zawsze można dokupić w dobrych sklepach, gdzie jest prowadzona sprzedaż katalogowa tapet na zamówienie. W tym przypadku będzie zapewne drożej ale da się kupić. Jedyny problem to taka brakująca rolka może zostać sprzedana z innej partii produkcyjnej, zatem może być w ciut innym odcieniu, ale niekoniecznie. Podsumowując:
1. Kupujmy tak by zostało a nie zabrakło tapety
2. Zaczynajmy tapetowanie od ścian najbardziej reprezentacyjnych . Jeśli zabraknie to nawet położenie rolki z innej partii nie będzie zauważalne dla ludzkiego oka.
  • Lubię to 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...