Skocz do zawartości

Czym kleić płyty korkowe do glazury.


sp9svn

Recommended Posts

Witam Forumowiczów płci obojga.

Problem dotyczy kuchni w godzinach porannych,
wstajemy z ciepłego łóżeczka - kawka, herbatka i śniadanko.
Konsumpcja na stole, który stoi przy ścianie z położoną glazurą,
oparcie się o taką ścianę jest dość nieprzyjemne - jest zimna.

Postanowiliśmy z żoną wykleić pas o wys 60cm płytkami korkowymi (60cm x 30cm x 3mm),
za radą icon_sad.gif sprzedawcy z Castoramy użyłem kleju z firmy Dragon - przypominał niegdysiejszy hermol.
Na szczęście przykleiłem tylko trzy płytki - rano panele bokami odkleiły się,
tzn krawędzie i boki zawinęły się do pomieszczenia. Oczywiście płytki do odstrzału.

Drugi pomysł - taśma dwustronna do wykładzin, jeden pas poziomo u góry i cztery pionowo, na początku
było OK, po dwóch dniach sytuacja się powtórzyła może na mniejszą skalę ale panele odklejają się.
Dodatkowo - zrobiły się minimalne szpary między płytkami korka, tak jakby się skurczył.
W tym przypadku upatruje niepowodzenie w osuszeniu warstwy klejącej z taśmy przez korek...

Proszę o podpowiedź czym mogę przykleić korek do glazury??
Jakaś propozycja??

Pozdrawiam i dziękuję za każdą podpowiedź. Edytowano przez sp9svn (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Szkliwiona powierzchnia glazury nie gwarantuje wysokiej przyczepności kleju, można więc spróbować kleić na silikon do akwarium.



Witam, dziękuję za odpowiedź.
Czy proponowany silikon powinien być nałożony na obie powierzchnie??
Czy spotyka się silikony "rzadsze" od typowych - zdecydowanie łatwiej
byłoby rozprowadzić na powierzchni. Typowe silikony jakie czasami stosuję
w domu - sanitarne są chyba za gęste?? czy raczej się tym nie przejmować??

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam, dziękuję za odpowiedź.
Czy proponowany silikon powinien być nałożony na obie powierzchnie??
Czy spotyka się silikony "rzadsze" od typowych - zdecydowanie łatwiej
byłoby rozprowadzić na powierzchni. Typowe silikony jakie czasami stosuję
w domu - sanitarne są chyba za gęste?? czy raczej się tym nie przejmować??

Pozdrawiam


Jest klej do korka a`la butapren i musi trzymać, nie ma bata. Kleiłem korek do glazury, ale za poradą sprzedawcy korka odtłuściłem płytki acetonem. Technika klejenia : posmarować obie strony, poczekać aż przeschnie (powierzchnia klejenia lekko zmatowieje), przyłożyć i mocno docisnąć.
Link do komentarza
Witam,
dziękuję za odpowiedzi.
Silikon mam, jutro będę kleił - opowiem jak było.

Cytat

... odtłuściłem płytki acetonem.



Przed pierwszym klejeniem flizy odtłuściłem benzyną ekstrakcyjną,
przed drugim klejeniem w akcie desperacji podprowadziłem żonie spirytus.
Co będzie lepsze spirytus czy aceton??

Pozdrawiam
sp9svn
Link do komentarza
ja wykleiłem korkiem całą łazienkę
kleiłem do glazury specjalnym klejem cola kork - jest to właśnie klej typu butapren
jak się klei, napisano wcześniej
u mnie już trzy lata i wszystko gra; potrzebny będzie jeszcze albo młotek gumowy albo wałek do malowania, ale u ciebie kilka płytek to no problem icon_smile.gif

klej na klej, a silikon zawsze się przyda
Link do komentarza
Operacja została odwołana, no prawie...

Kupiłem jeszcze wspomniany "Cola-cork FC" i zrobiłem próby w pracy na ścianie
z glazurą:

- klejenie na silikonie do akwarium - trzyma OK, bez zastrzeżeń,
silikon rozprowadzałem "grzebieniem",

- klejenie Cola-cork FC - trzyma OK, bez zastrzeżeń, klej początkowo
rozprowadzałem wałkiem zamszowym, ale jak będę kleił w kuchni to chyba
użyję "grzebienia", wałkiem szło trochę źle,

- klejenie na silikonie sanitarnym - lipa, do glazury złapał,
korek początkowo trzymał - potem odpadł, na korku nie zostało
grama silikonu.

Zobaczę w poniedziałek który arkusz lepiej leży i podejmę decyzję
którego kleju użyję.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Witam,

- silikon do akwarium - arkusze trzymają się prawidłowo, na krawędziach i rogach -OK

- Cola cork CF - j.w. ale pod arkuszem jakimś sposobem zrobił się bąbel powietrza.
Niezbyt duży ale nie polubiłem go od razu. Nie będę wnikał w powód,
ale eliminuję złe posmarowanie czy też złe dociśnięcie,

- silikon sanitarny - odpadło jeszcze w sobotę.

Poranki w kuchni umilę sobie arkuszami korkowymi przyklejonymi na silikonie akwariowym.
Tak postanowiłem, za Waszymi poradami i moim testem.

Bardzo dziękuje wszystkim którzy zabrali głos.
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...