Skocz do zawartości

Ciąg wsteczny w kominie wentylacyjnym


maxr

Recommended Posts

Witam
Mam pewien problem. W łazience zauważyłem efekt ciągu wstecznego do pomieszczenia. Komin wentylacyjny jest wykonany za pomocą rury spiro i podłaczonej do dachówki wentylacyjnej całość ma długość 1 + kominek wentylacyjny ok 40 cm.
Poproszę o pomoc co z tym fantem zrobić. Dodam tylko że w cełym domu i w łazience nie mam drzwi wewnętrznych a w oknie łazienkowym są napowietrzniki.
Link do komentarza
Cytat

Witam
Mam pewien problem. W łazience zauważyłem efekt ciągu wstecznego do pomieszczenia. Komin wentylacyjny jest wykonany za pomocą rury spiro i podłaczonej do dachówki wentylacyjnej całość ma długość 1 + kominek wentylacyjny ok 40 cm.
Poproszę o pomoc co z tym fantem zrobić. Dodam tylko że w cełym domu i w łazience nie mam drzwi wewnętrznych a w oknie łazienkowym są napowietrzniki.



Łącznik kanałów okrągłych PCV z zaworem zwrotnym,umieścić w rurze  spiro .

Łącznik kanałów fi 100 z zaworem zwrotnym
Link do komentarza
Cytat

Ale to nie załatwia problemu wadliwej wentylacji.

Mogą być wadliwe lub zbyt małe nawietrzniki ? i niekoniecznie dotyczy to tylko tego pomieszczenia.

Zrób ?obrzęd gromniczy? opisany przez Adama
l



To też półśrodek można modlić się cały tydzień i tak trzeba będzie pomyśleć o instalacji wentylacyjnej z odzyskiem ciepła.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Witam
Mam pewien problem. W łazience zauważyłem efekt ciągu wstecznego do pomieszczenia. Komin wentylacyjny jest wykonany za pomocą rury spiro i podłaczonej do dachówki wentylacyjnej całość ma długość 1 + kominek wentylacyjny ok 40 cm.
Poproszę o pomoc co z tym fantem zrobić. Dodam tylko że w cełym domu i w łazience nie mam drzwi wewnętrznych a w oknie łazienkowym są napowietrzniki.


Moze sprawe by zalatwilo przedluzenie kominka wentylacyjnego albo przeniesienie go wyzej blizej kalenicy.
Link do komentarza
Skłaniałbym się do myśli mojego poprzednika, tylko, że to kosztowna przeróbka. Czy efekt ciągu wstecznego utrzymuje się stale, czy zmienia się, np. przy otwieraniu okna, drzwi itp?? Miałem podobną sytuację, lecz wydłużenie komina było niemożliwe. Zastosowałem wentylację wymuszoną z, na wszelki wypadek, blokadą wsteczną.
Link do komentarza
Cytat

Skłaniałbym się do myśli mojego poprzednika, tylko, że to kosztowna przeróbka. Czy efekt ciągu wstecznego utrzymuje się stale, czy zmienia się, np. przy otwieraniu okna, drzwi itp?? Miałem podobną sytuację, lecz wydłużenie komina było niemożliwe. Zastosowałem wentylację wymuszoną z, na wszelki wypadek, blokadą wsteczną.


Przerobka nie byla by az tak kosztawna, zwroc uwage ze maxr ma kominek-dachowke a ty masz komin. Przeniesienie kominka wyzej nie powinno byc z tym wiekszych problemow czy kosztow .
Link do komentarza
raz - aby cokolwiek działało to min 2-2,5 m różnicy poziomów, bez meandrów typu uniki odpowiedzi przez TB
dwa - "kominek" im dłuższy tym lepiej, bo zawirowania powietrza odbijającego się od połaci dachu, murowanych kominów itp potrafi wtłaczać powietrze do takiego ustrojstwa
trzy - trzeba powiedzieć jasno - taki kominek to bez problemu może co najwyżej rurę od kopy odpowietrzać
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
panie kolego możliwe że


1/ rozpaliłeś w kominku lub masz otwarte szybry wylotowe
2/uruchomiłeś okap nad kuchnia ma duży ciąg
3/ piec główny zasilany jest powietrzem z mieszkania
4/ któryś z wentylatorów łazienkowych silnie ciągnie

to wszystko przy zamkniętych oknach szczelnie co powoduje odwrócenie ciągu



i ostatni kratki na kominie wentylacyjnym masz z jednej strony (brak przelotu na drugą stronę) wiatr wtłacza pęd powietrza

zasada ilośc powietrza wchodzącego = ilości powietrza wychodzącego


miłego sprawdzania icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość Twój Kierownik Budowy
kominek jest zbyt niski, rura spiro powoduje spore opory (z racji karbowanej powierzchni-choć brzmi to absurdalnie). Aby uzyskać ciąg należałoby przynajmniej tę rurę dać w pionie i o długości co najmniej 1-1,5m, każdy tzw. leżak powoduje zwiększenie oporów, a wiejący wiatr łatwo odwraca ciąg. Jeżeli nie masz innego wyjścia zamontuj wentylator dachowy o jakiejś niewielkiej wydajnosci-można spróbować podłączyć go z opóźnieniem włączenia i wyłączenia podłączone pod układ oświetleniowy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...