Skocz do zawartości

Rekuperator a klimatyzacja


autorushd

Recommended Posts

Ponieważ na reku już jestem nastawiony zastanawiam sie teraz jak rozwiązać sprawę chłodzenia w lecie ale bez wymienników gruntowych. Chciałbym wstawić normalna klimę z inverterem.

I tu mi się nasuwa kilka pytań.

1) Jak w ogóle działa reku w lecie? tzn przecież jakby działał normalnie to by zwiększał temperaturę w domu.

2) W którym miejscu dołączyć klime do układu? Do bypas?

3) Jak się dobiera klime do budynku z reku? np kubatura 550m3

mam jeszcze sporo innych pytań które mi sie przypomną jak skończę tego posta. icon_smile.gif

Autorushd

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
1) Część oferowanych obecnie rekuperatorów posiada by-pass który omija wymiennik.
jeśli nie posiada można stosować tzw. wkłady letnie. Centrala działa wtedy jako wentylacja
nawiewno-wywiewna bez odzysku.

2) Ilość powietrza do wentylacji jest mniejsza niż potrzebna do klimatyzacji.
Kanały muszą być zaizolowane. Nie polecam łączyć tych systemów.

3) Normalnie: wg metrażu, zysków ciepła, wielkości i kierunku okien, itp.
Link do komentarza
Klimatyzowanie ( nie mam tu na myśli GWC - bo to odbierze z domu pomijalną ilość ciepła) wentylacją może przynieść dużo szkód. Sterowanie w pomieszczeniach o różnych potrzebach jest niemożliwe za rozsądną kasę. Ale najważniejszą kwestią jest to zdrowie... ponieważ kanały nawiewne przy wentylacji są suche ( powietrze w nich jest cieplejsze niż na czerpni) nie przewiduje się ich dezynfekcji. W przypadku podłączenia klimy, nasze kanały mogą przestać być suche!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...